Komunikaty PR

Dom w Wirowie. Piękno tkwi w detalach

2023-04-03  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Każdy dom jest opowieścią. Jeszcze zanim jej karty zapiszą mieszkańcy, jej wyraz stanowi forma architektoniczna budynku, kontekst przestrzenny, krajobraz czy otaczająca przyroda. Opowieść ta zaczyna się bowiem od miejsca, w którym dom ma stanąć. To ono powinno stać się kanwą projektu architektonicznego, przyczynkiem do budowania wspólnej historii przez kolejne lata.

Doskonale o tym wiedzą inwestorzy Domu w Wirowie, których marzeniem był nowoczesny, kameralny budynek wpisany w naturalny pejzaż pojezierza zachodniopomorskiego. Aby w pełni cieszyć się nowym M, ale też z wewnętrznym spokojem i komfortem przejść przez jego realizację, do współpracy przy projekcie zaprosili autorską pracownię maxberg Karola Nieradki, prezesa szczecińskiego SARP-u. Generalne wykonawstwo zlecono Nowej Normie – spółce specjalizującej się w budowie prefabrykowanych domów premium. Jej założycielami są architekci, co przekłada się na wysoką jakość realizacji projektu architektonicznego – zrozumienie idei koncepcji projektowej czy roli, jaką odgrywają odpowiednie materiały i detal, który jest w dzisiejszych czasach znakiem nowoczesnego budownictwa premium. Taki kompleksowy proces pełniony przez jeden podmiot wykonawczy pozwala też zoptymalizować koszty i czas powstawania budynku.

„Usługa budownictwa jest w Polsce kojarzona z usługą trudną, która wiąże się z koniecznością rozwiązywania olbrzymiej ilości problemów: z niepewnością kosztową, ale też koniecznością koordynacji między jedną, drugą, a trzecia ekipą. Naszym głównym celem jest zapewnienie inwestorowi poczucia komfortu w trakcie realizacji tej usługi. Sprawienie, żeby budowa domu mogła bardziej przypominać zakup luksusowego samochodu, dający poczucie bezpieczeństwa i bezstresowej współpracy. Tak właśnie jest w przypadku Domu w Wirowie” – tłumaczy architekt i inżynier Gaweł Biedunkiewicz, Chief Executive w Nowej Normie.

Dom w Wirowie to budynek ruralny, wiejski, który przylegając bezpośrednio do lasu, staje się częścią dzikiej, otwartej przyrody. Rozległy parterowy budynek o powierzchni 350 mkw. składa się z dwóch skrzydeł i łącznika oraz zewnętrznego biura zaprojektowanego dla pani domu, które jedynie dachem połączone jest z główną bryłą. Zaprojektowany został tak, by klarownie wydzielić zróżnicowane strefy funkcjonalne: dzienną, wypoczynkową oraz przeznaczoną do pracy, a jednocześnie stanowić jedną integralną całość, która poprzez swą otwartość łączy się z naturą na zewnątrz. Dlatego jego koncepcja architektoniczna w pełni wpisuje się w krajobraz pojezierza i malowniczej lokalizacji. Tę rolę integracyjną, spajająca dom z otoczeniem, pełnią przede wszystkim użyte w projekcie domu naturalne materiały – łupek i drewno.

To jednak czyni ten projekt niestandardowym, wymagającym, a jednocześnie eksponującym tak ważny w projektach premium detal architektoniczny. Budowy domu premium nie można w żaden sposób porównać z tradycyjnym budownictwem. Wymaga ona wyspecjalizowanych ekip budowalnych, które posiadają rzetelną wiedzę i doświadczenie w pracy ze specjalnymi materiałami. Dom w Wirowie jest pokryty dwoma olbrzymimi dachami, które mają około 500 mkw. poszycia z łupka, a jego elewacja wykonana z jest drewna. Złożoność budynku sprawiła, że realizacja inwestycji rozpisana jest na półtora roku. To wbrew pozorom bardzo krótki okres, który udało się uzyskać dzięki specjalizacji w tego typu inwestycjach głównego wykonawcy – Nowej Normy.

„Na rynku jest niewiele ekip, które posiadają wiedzę specjalistyczną i dysponują właściwym know-how, żeby ten detal architektoniczny, który jest sercem nowego budownictwa premium, uczynić autentycznym. Zazwyczaj wynika to z braku wiedzy wykonawcy na temat łupka właśnie, czy elewacji z drewna, które nie jest płaską elewacją z przykręconych deszczułek drewnianych, tylko pewną grą światłocienia wynikającą z różnych rozmiarów tego materiału. My, jako Nowa Norma, tego typu domów i inwestycji wymagających specjalizacji zrobiliśmy dużo i jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalizm i najwyższą jakość bez zbędnego angażowania inwestora” – tłumaczy Gaweł Bieniukiewicz.

Historia budowy domu w Wirowie jest więc opowieścią o tym, że niestandardowy projekt dla wymagającego klienta wymaga też wyspecjalizowanego know-how i doświadczenia w sektorze premium. Jeśli więc chcemy stworzyć wspólny język współczesnej architektury, który odzwierciedla tak ważny w tym wypadku detal, to potrzebny jest zarówno dobry projekt, jak i wiedza po stronie wykonawców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Złoty blask we wnętrzach Biuro prasowe
2024-08-23 | 15:00

Złoty blask we wnętrzach

Złoty to piękny kolor, ale niełatwy do zastosowania we wnętrzach. W nadmiarze może wywołać wrażenie barokowego przesytu, jednak użyty z rozwagą i umiarem z pewnością
Dom Organiczny minimalizm we wnętrzach
2024-08-23 | 13:00

Organiczny minimalizm we wnętrzach

Prostota czerpiąca inspirację z natury to aranżacyjny trend, który zdobywa coraz większą popularność. Nie bez powodu – równowaga i spokój wnętrz urządzonych w
Dom Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
2024-08-23 | 09:00

Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?

Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.