Komunikaty PR

Fokus na design. Jak wybrać grzejnik dekoracyjny do wnętrza?

2023-09-26  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Rola grzejników we wnętrzach nie ogranicza się dziś jedynie do ich podstawowych funkcji grzewczych. Choć aspekty techniczne pozostają priorytetowe, przy wyborze odpowiedniego modelu, coraz większą uwagę przywiązujemy do jego walorów estetycznych. Obecnie grzejnik stał się istotnym elementem aranżacji wnętrz, a często także kluczowym detalem dekoracyjnym. Jak wybrać odpowiedni model podpowiadają architektki z pracowni Tissu – Magdalena Kostrzewa-Świątek i Agnieszka Zaremba.

Na przestrzeni ostatnich lat rola grzejników we wnętrzach znacząco się zmieniła. Przykładając coraz większą uwagę do aranżacji naszych domów i mieszkań, zaczęliśmy doceniać także ich walory estetyczne. To za sprawą bogatej oferty grzejników dekoracyjnych takich firm jak Vasco, która dostarcza na rynek zróżnicowane stylistycznie modele, dostępne w całej palecie barw i różnorodnych kształtach. Ponieważ w niczym nie przypominają one prostych i nieestetycznych rozwiązań sprzed lat, można je maksymalnie wyeksponować, zamiast szukać pomysłów na ukrycie.

- Temat estetyki grzejników we wnętrzach staje się coraz bardziej istotny także dla inwestorów. Z roku na rok coraz większą uwagę przywiązujemy bowiem do wszystkich elementów aranżacji wnętrz. Również tych, które wcześniej postrzegaliśmy jedynie jako niezbędne wyposażenie techniczne. Takie podejście do projektowania wnętrz niejako wymusza na nas dobór modeli, które przyciągną uwagę. Przystępując do pracy projektowej staramy się więc dobierać grzejniki tak, by dopełniały one aranżację i podkreślały charakter wnętrza. Wybieramy modele wyróżniające się formą i/lub kolorem, jednak zawsze dopasowane do przyjętej stylistyki. Podobnie jak dzieła sztuki, stają się one istotnym elementem dekoracyjnym i mają znaczący wpływ na odbiór całej aranżacji – mówią Magdalena Kostrzewa-Świątek i Agnieszka Zaremba z pracowni Tissu.

Silnym trendem jest więc wybór grzejników, które nie przypominają klasycznych modeli, lecz zaskakują ciekawą formą, kolorem i strukturą, stając się znaczącą ozdobą wnętrza. Takie są płaskie, pionowe grzejniki Beams oraz Bryce o fakturze głębokich, nieregularnych rowków, dostępne także w wersji Mono. Ich wyrazistej linii nie zaburzają żadne kolektory, a wszelkie elementy mocowania zostały dokładnie ukryte. Niewidoczne jest również podłączenie do systemu grzewczego. Dlatego doskonale sprawdzają się w minimalistycznych aranżacjach, gdzie mniej znaczy więcej. W przeciwieństwie do standardowego wzornictwa grzejników Beams i Bryce, wersja Mono to jeden profil o szerokości 150 mm, co otwiera jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych.

- Jak już zwracałyśmy uwagę, stylistyka grzejników i ich wykończenie są bardzo ważne w perspektywie całego wnętrza. Starajmy się eksponować grzejniki na równie ciekawie zaprojektowanym tle, w różnych miejscach - niekoniecznie pod oknem. Ich forma powinna przyciągać uwagę, a kolorystyka być różnorodna, aby precyzyjnie można było ją skomponować z resztą pomieszczenia – dodają architektki.

Stąd niesłabnącą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne, które łączą prostą formę z kolorem, takie jak Carre Plus Vasco. Ich design pasuje bowiem do rozmaitych wnętrz – od nowoczesnych i minimalistycznych, po mocno stylizowane. Model został wykonany ze stalowych rurek, które tworzą ze sobą regularną, prostokątną płaszczyznę. Możemy wybierać spośród wielu wariantów kolorystycznych – od klasycznej bieli lub grafitu, po głęboką czerwień czy butelkową zieleń. Uniwersalny design oraz szeroki wachlarz barw sprawiają, że każde wnętrze może zyskać na gustownej instalacji ściennej.

Współczesne trendy jednoznacznie wskazują, że lubimy wnętrza z charakterem. Wszechobecny minimalizm oraz dominującą biel chętnie zastępujemy wyszukaną stylistyką i kolorem. Stąd coraz większą sympatią cieszy się styl retro, vintage, czy modern classic. W cenie jest także ponadczasowy styl industrialny oraz naturalne inspiracje. Wraz z nimi do wnętrz śmiało wkraczają kolory oraz zdecydowane wykończenia powierzchni – strukturalne czy metaliczne.

- Wybór kształtu, koloru czy faktury grzejnika powinniśmy zawsze rozpatrywać pod kątem projektowym. I tak, np. w stylu klasycznym, eleganckim możemy znaleźć stylistykę zarówno nowoczesną z prostą bryłą, jak i retro w wykończeniu złamanej bieli, ecru, czy szarości. Chętnie stosowane są tu także struktury metaliczne w odcieniu złota, czy miedzi, nadające charakteru całemu wnętrzu. Decydując się na rozwiązania industrialne można zastosować ciemne kolory - od grafitów, po czernie z dodatkową strukturą. Obecnie najpopularniejsze są motywy oparte na kolorach ziemi, w tym beżach i brązach – wyjaśniają projektantki Tissu.

We wnętrzach z charakterem doskonale odnajdzie się grzejnik Ritmo marki Vasco. Utrzymany w stylistyce retro sprawdzi się w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach. Estetyczny design o łagodnych kształtach z delikatnie zaokrąglonymi krzywiznami zbuduje harmonię, a dzięki perfekcji wykończenia, bez widocznych szwów i łączeń, stanie się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Co więcej, dostępny jest on w wersji poziomej i pionowej oraz w 2, 3 lub 4 kolumnach. Tym jednak, co przemawia za wyborem grzejnika Ritmo możliwości aranżacyjne, jakie daje bogata paleta dostępnych kolorów. Możemy wybierać aż z 29 rodzajów wykończeń – od klasycznej bieli w różnych odcieniach, poprzez modne szarości i metaliczne struktury, aż po zdecydowane barwy – tonacje zieleni i błękitu, kolory ziemi, a nawet żółć i czerwień. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz przyjętej stylistyki. Dostępny jest on także w lakierze bezbarwnym, co świetnie wpisuje się w industrialne aranżacje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Polska premiera nowego odkurzacza pionowego Cecotec Biuro prasowe
2023-12-11 | 11:15

Polska premiera nowego odkurzacza pionowego Cecotec

Ponad połowa Polaków spodziewa się, że otrzyma od bliskich gwiazdkowy prezent, wskazują wyniki badania. Co dziesiąty z nas chciałby dostać na święta elektronikę. Okazuje
Dom Metamorfoza na jesień – prosty sposób na przytulne wnętrze
2023-12-08 | 15:00

Metamorfoza na jesień – prosty sposób na przytulne wnętrze

Gdy dni stają się krótkie i ponure, niechęć do wychodzenia z domu dopada większość z nas. Zamiast z tym walczyć, skupmy się na tym, by wydobyć z tej sytuacji to, co najlepsze i
Dom Komin to nie tylko wejście dla św. Mikołaja
2023-12-08 | 13:38

Komin to nie tylko wejście dla św. Mikołaja

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej możemy zaobserwować niepokojący trend budowania domów bez kominów. Zwolennicy tego rozwiązania przytaczają argumenty o zmniejszonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Motoryzacja

Coraz więcej kobiet w branży motoryzacyjnej. Praca w tym sektorze często nie wymaga siły fizycznej, ale odpowiednich umiejętności miękkich

Poszukiwanie pracowników jest wyzwaniem dla branży motoryzacyjnej. Aż 72 proc. firm z tego sektora napotkało w ostatnim roku trudności w tym obszarze – wynika z październikowego raportu PARP „Branża motoryzacja i elektromobilność – Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego”. Niedobór kadr mogą, przynajmniej w części, zapełnić kobiety, których w branży motoryzacyjnej jest coraz więcej. Pracują na wszystkich szczeblach organizacyjnych – na liniach produkcyjnych, stanowiskach inżynierskich i w zarządach. – Branża jest coraz bardziej otwarta na to, żeby kobiety na tych stanowiskach mieć – przekonuje Agata Matyj, specjalistka do spraw komunikacji w Faurecii w Grupie Forvia Polska.

Konsument

Jedzenie orzechów pomocne w zapobieganiu depresji. Ryzyko wystąpienia choroby można zredukować nawet o niemal jedną piątą

Regularne spożywanie orzechów może zmniejszyć ryzyko depresji. Do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeanalizowali dane dotyczące dużej grupy dorosłych Brytyjczyków. U tych, którzy jedli małe albo umiarkowane ilości orzechów (maksymalnie garść dziennie), zaobserwowano zmniejszenie ryzyka depresji o 17 proc. w pięcioletniej perspektywie.