Fotel NODO od Paged Meble nominowany w konkursie Śląska Rzecz
22 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Marka Paged Meble, producent drewnianych mebli giętych z Jasienicy wzięła w nim udział - kultowy fotel NODO został nominowany w kategorii „produkt”, tym samym będąc doceniony pośród wszystkich zgłoszonych produktów w konkursie.
Śląska Rzecz to jedyny taki w Polsce regionalny konkurs, który promuje lokalny design. 22 czerwca 2023 r. podczas jego 18. edycji w Zamku Cieszyn jury doceniło innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania zgłoszonych projektów, a przy tym także wysoką jakość wzorniczą. Marka Paged Meble wzięła udział w konkursie, zgłaszając swój ponadczasowy fotel NODO do jednej z czterech kategorii - „produkt”. Został on doceniony oraz nominowany w kategorii spośród zgłoszonych produktów.
- Nominacja dla NODO w konkursie Śląska Rzecz jest dla nas ważna ze względu na regionalny charakter konkursu. Autorem fotela jest Grzegorz Gancarczyk, inżynier technologii drewna i konstruktor w Paged Meble. Mebel ten to efekt prawie dwóch lat pracy i kreatywnych poszukiwań. Udało się tego dokonać ze znakomitym skutkiem. Cieszy nas, że zostało to docenione zarówno przez jury konkursu Śląska Rzecz jaki i plebiscytu Łódź Design Festival, gdzie fotel również otrzymał wyróżnienie pośród aż czterystu zgłoszeń, otrzymując tytuł Must Have 2023 - mówi Jarosław Michniuk, Prezes Zarządu Paged Meble.
NODO to ponadczasowy mebel, który z całą pewnością przyciąga oko ze względu na charakterystyczne łączenie przednich i tylnych nóg na szczycie oparcia. Fotel jest lekki, wykonany techniką thonetowską z giętego drewna bukowego. Jest ponadczasowym rozwiązaniem, które jednocześnie nawiązuje do współczesnych wymagań designu i potrzeb aktualnego stylu życia konsumentów. Przy jego wykonaniu została wykorzystana para wodna oraz ciśnienie, dzięki czemu drewno zyskało elastyczność i wyjątkową formę. Ponieważ cały proces produkcyjny mebli Paged jest oparty na pracy manualnej, wymaga idealnej precyzji i koordynacji, aby meble zyskały na wizualnej lekkości, otrzymując jednocześnie wysoką wytrzymałość. Jest to niemożliwe do osiągnięcia w produkcji innymi metodami, niż w technice ręcznego gięcia drewna metodą Thoneta.
Dodatkowo, w tym roku NODO zostało poddane revampingowi. Jego twórca nadał mu nową nietuzinkową formę co zostało docenione zarówno przez odwiedzających mediolańskie Salone del Mobile, największe targi wzornictwa i dizajnu na świecie jak i polskich architektów i dizajnerów podczas majowej prezentacji kolekcji Alter Ego w warszawskim showroom Paged Meble. Więcej o nowym obliczu NODO na stronie www.alterego.paged.pl
Śląska Rzecz jest regionalnym konkursem, który przede wszystkim docenia mądre i odpowiedzialne projektowanie. Ważne jest, aby uwzględniać w nim potrzeby ludzi, poprawę jakości życia, a przy tym wykorzystywać innowacyjne rozwiązania. Projekty są oceniane także pod kątem zrównoważonego rozwoju, całego procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, a także estetyki i jakości wykonania. Fotel Paged Meble idealnie wpasowuje się w konkursową koncepcję. Model NODO można obejrzeć w trakcie trwającej wystawy pokonkursowej w Zamku Cieszyn.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.