Fotel NODO od Paged Meble nominowany w konkursie Śląska Rzecz
22 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Marka Paged Meble, producent drewnianych mebli giętych z Jasienicy wzięła w nim udział - kultowy fotel NODO został nominowany w kategorii „produkt”, tym samym będąc doceniony pośród wszystkich zgłoszonych produktów w konkursie.
Śląska Rzecz to jedyny taki w Polsce regionalny konkurs, który promuje lokalny design. 22 czerwca 2023 r. podczas jego 18. edycji w Zamku Cieszyn jury doceniło innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania zgłoszonych projektów, a przy tym także wysoką jakość wzorniczą. Marka Paged Meble wzięła udział w konkursie, zgłaszając swój ponadczasowy fotel NODO do jednej z czterech kategorii - „produkt”. Został on doceniony oraz nominowany w kategorii spośród zgłoszonych produktów.
- Nominacja dla NODO w konkursie Śląska Rzecz jest dla nas ważna ze względu na regionalny charakter konkursu. Autorem fotela jest Grzegorz Gancarczyk, inżynier technologii drewna i konstruktor w Paged Meble. Mebel ten to efekt prawie dwóch lat pracy i kreatywnych poszukiwań. Udało się tego dokonać ze znakomitym skutkiem. Cieszy nas, że zostało to docenione zarówno przez jury konkursu Śląska Rzecz jaki i plebiscytu Łódź Design Festival, gdzie fotel również otrzymał wyróżnienie pośród aż czterystu zgłoszeń, otrzymując tytuł Must Have 2023 - mówi Jarosław Michniuk, Prezes Zarządu Paged Meble.
NODO to ponadczasowy mebel, który z całą pewnością przyciąga oko ze względu na charakterystyczne łączenie przednich i tylnych nóg na szczycie oparcia. Fotel jest lekki, wykonany techniką thonetowską z giętego drewna bukowego. Jest ponadczasowym rozwiązaniem, które jednocześnie nawiązuje do współczesnych wymagań designu i potrzeb aktualnego stylu życia konsumentów. Przy jego wykonaniu została wykorzystana para wodna oraz ciśnienie, dzięki czemu drewno zyskało elastyczność i wyjątkową formę. Ponieważ cały proces produkcyjny mebli Paged jest oparty na pracy manualnej, wymaga idealnej precyzji i koordynacji, aby meble zyskały na wizualnej lekkości, otrzymując jednocześnie wysoką wytrzymałość. Jest to niemożliwe do osiągnięcia w produkcji innymi metodami, niż w technice ręcznego gięcia drewna metodą Thoneta.
Dodatkowo, w tym roku NODO zostało poddane revampingowi. Jego twórca nadał mu nową nietuzinkową formę co zostało docenione zarówno przez odwiedzających mediolańskie Salone del Mobile, największe targi wzornictwa i dizajnu na świecie jak i polskich architektów i dizajnerów podczas majowej prezentacji kolekcji Alter Ego w warszawskim showroom Paged Meble. Więcej o nowym obliczu NODO na stronie www.alterego.paged.pl
Śląska Rzecz jest regionalnym konkursem, który przede wszystkim docenia mądre i odpowiedzialne projektowanie. Ważne jest, aby uwzględniać w nim potrzeby ludzi, poprawę jakości życia, a przy tym wykorzystywać innowacyjne rozwiązania. Projekty są oceniane także pod kątem zrównoważonego rozwoju, całego procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, a także estetyki i jakości wykonania. Fotel Paged Meble idealnie wpasowuje się w konkursową koncepcję. Model NODO można obejrzeć w trakcie trwającej wystawy pokonkursowej w Zamku Cieszyn.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.