Komunikaty PR

Kuchnia gotowa na jesień

2020-10-12  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Marka Peka proponuje kilka niezawodnych sposobów.

Przygotowania do zimy warto zacząć już latem, robiąc zapasy domowych przetworów i weków. Ogórki, pomidory, jabłka, wiśnie i śliwki – wszystkie smaki lata da się zamknąć w słoiku. Tylko gdzie i jak je później przechowywać, tak aby mieć łatwy dostęp i pełen przegląd spiżarni? Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania Peka.

Przetwory i zapasy zawsze pod ręką

Przejrzysty widok wnętrza szafki oraz pełną dostępność zawartości półek z obu stron zapewnia system Dispensa. Łatwy wgląd w zapasy i możliwość szybkiego odczytania etykiet pozwala zawsze mieć pewność, co znajduje się w spiżarni, a czego akurat brak. Ponadto wyciąg Dispensa umożliwia zagospodarowanie bardzo wąskich wnęk o szerokości 15 cm, możemy więc stworzyć spiżarnię nawet w najwęższym miejscu kuchni. Dispensa to wyjątkowo dyskretne rozwiązanie – jest nie tylko wąska, ale też cicha – cargo wyposażono w system wyhamowania przy zamykaniu, ale może się ono również cicho otwierać. Dodatkowy hamulec powoduje płynne wysuwanie się szafki i jej łagodne zatrzymanie nawet przy stukilogramowym obciążeniu.

Domową spiżarnię w kuchni świetnie zorganizuje też system Tandem. Pozwala on przechowywać wszystkie produkty niewymagające chłodzenia w sposób przypominający przechowywanie w lodówce. Mamy tu zatem półki rozmieszczone wewnątrz szafki, a także na jej drzwiach. Pakowne cargo otwiera się jak lodówka, a wewnętrzne półki wysuwają się dodatkowo po otwarciu, żeby z łatwością można było dostać się do wszystkiego, co stoi dalej. W tak pojemnym cargo przetworów zmieścimy zdecydowanie więcej.

Segregujemy naczynia

Jesienią warto też zaopatrzyć się w duże ilości różnego rodzaju herbat. Ich smak możemy wzbogacić dodając płatki róży, nagietka, kwiaty lawendy, suszone owoce jarzębiny, dzikiej róży czy głogu. Zamontowane w górnych szafkach windy, np. iMove, są idealne do przechowywania tego rodzaju zapasów. Półeczki zsuwany jednym ruchem na dół, tak by mieć pełny wgląd w ich zawartość.

Zimne napoje latem częściej pijemy ze szklanek, których szkło daje uczucie ochłodzenia. W okresie jesienno-zimowym częściej sięgamy po rozgrzewające napary, a te najlepiej smakują serwowane w dużych, grubych, ceramicznych kubkach. Warto zatem przeorganizować kuchenne szafki – schować głębiej szklanki, wyciągnąć kubki i filżanki. Znacznie łatwiej będzie nam korzystać z naczyń, jeśli tradycyjne półki zastąpimy wysuwanymi półkami Extendo.

Przygotowując kuchnię na jesień i zimę powinniśmy też posegregować garnki, patelnie i formy do zapiekania. Przydadzą nam się naczynia do gotowania gęstych zup-kremów, duszenia i pieczenia warzyw, owoców i ryb, a także foremki do pieczenia ciasteczek. Warto je odświeżyć i przenieść w takie miejsce, żeby mieć je zawsze pod ręką.

Zioła i przyprawy na zimę

Zimą częściej będą nam też towarzyszyć typowo rozgrzewające przyprawy, takie jak suszony imbir, chili, pieprz cayenne, kminek, majeranek, kolendra, kurkuma, cynamon, goździki czy curry. Pamiętajmy, by odpowiednio wcześnie się w nie zaopatrzyć. Świetnym miejscem do przechowywania różnego rodzaju przypraw jest podblatowy wyciąg Snello. Nawet w szafce o szerokości 15 cm pomieści sporo małych słoiczków. A dzięki magnetycznym podziałkom, nic nie będzie się przesuwać.

W środku zimy nie musimy wcale rezygnować ze świeżych ziół. Wystarczy drobno posiekać i zamrozić w pudełku koperek, natkę pietruszki czy lubczyk. Będą świetnym dodatkiem do gorącej zupy, ziemniaków, makaronów, sosów i sałat.

Wielu z nas zaopatruje się także jesienią w duże ilości bakalii. Używamy ich do wypieków ciast i domowego pieczywa, dodajemy do kompotów albo spożywamy jako przekąskę. Bakalie wygodnie przechowuje się w plastikowych pojemnikach, najlepiej w szufladzie wyposażonej w organizer SpaceFlexx. Jego elastyczne przegródki dopasowują się do rozmiaru i kształtu przechowywanych przedmiotów, tak aby wszystko zawsze było na swoim miejscu. Na wypadek przeziębień warto też mieć pod ręką zapas propolisu, pyłku kwiatowego i miodu.

Dobrze zaopatrzona i funkcjonalnie zorganizowana kuchnia to prawdziwy skarb, który zapewni nam i naszej rodzinie spokój w chłodne dni.

Więcej informacji na stronie: https://peka.pl/blog

Fot. mat. prasowe Peka

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.