Lena Lighting i Acustio zaprezentowały wspólny produkt podczas ARCHITECT@WORK
Lampa akustyczna Colline x Terrano została stworzona przez wiodące polskie marki: Lena Lighting i Acustio. Autorami produktu są Aleksandra Mętlewicz, Mateusz Gaczkowski oraz Lena Lighting. W ostatnich dniach producenci pojawili się wspólnie na targach ARCHITECT@WORK w Warszawie, aby przedstawić innowacyjny produkt architektom oraz projektantom wnętrz. Colline x Terrano przyciągnęły uwagę nie tylko designem, ale także znakomitymi parametrami świetlnymi i akustycznymi.
Targi ARCHITECT@WORK to jedno z ciekawszych wydarzeń w świecie architektury i designu, które przyciąga wielu twórców. Event odbył się w stolicy 30 i 31 maja 2023, a jednymi z wystawców byli wiodący polscy producenci w branżach oświetleniowej i akustycznej: Lena Lighting oraz Acustio. Rodzime marki zaprezentowały wspólny produkt – lampę akustyczną Colline x Terrano, która już zdobyła Oscara designu – Red Dot Design Award 2023.
Colline x Terrano łączy w sobie wysoką energooszczędność, unikalny design oraz najwyższej klasy dźwiękochłonność. Inspirowana naturą oraz sztuką współczesną lampa, została zaprojektowana z myślą o wnętrzach sprzyjających pracy i odpoczynkowi.
Podczas ARCHITECT@WORK producenci Lena Lighting i Acustio chętnie prezentowali innowacyjne możliwości Colline x Terrano, jak choćby efekty zapewniane przez kompatybilność lamp z autorskim systemem Clue In od Lena Lighting, który pozwala na ustawianie scen świetlnych oraz programowanie parametrów świetlnych z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego.
- Udział w ARCHITECT@WORK to dla nas świetna okazja do zaprezentowania lamp akustycznych Colline x Terrano szerszemu gronu ekspertów. Wciąż rozwijamy naszą ofertę w kierunku innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, co dowodzi produkt stworzony we współpracy z marką Acustio. Lampy akustyczne Colline x Terrano oparte zostały na nowoczesnych technologiach, które łączą niezawodność i dopracowany design. Bardzo nam na tym zależało. – tłumaczy Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Cisza i światło idealnie się dopełniają, tworząc przestrzenie komfortowe i pełne pozytywnej energii. Wysoka energooszczędność i efektywność świetlna, powłoka przeciwbakteryjna, dźwiękochłonność i najwyższej jakości filc - wszystko to znajdziemy w jednym produkcie. – podsumowuje.
Uwagę gości zwróciła również szeroka gama kolorystyczna filcu, która zapewnia niemal nieograniczone możliwości personalizacji - lampa może być monochromatyczna lub dwukolorowa (każdy panel w innym kolorze).
NanoFelt Ag to kolejny wyróżnik charakteryzujący Acustio. Technologia ta tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.
Nasza autorska technologia NanoFelt Ag, która może zostać nałożona na powierzchnie produktów , skutecznie chroni użytkowników przed bakteriami. Zawarte w powłoce pokrywającej panele cząsteczki nanosrebra mają właściwości bakterio i wirusobójcze – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio. Lampy Colline x Terrano to kontynuacja kolekcji naszych paneli ściennych Colline, co oznacza, że ich design idealnie do siebie pasuje - pozwala to stworzyć spójne wizualnie wnętrza - dodaje.
Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) lub syntetycznego (możliwość wyboru), które posiadają wysokie właściwośćci pochłaniania dźwięków, a dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia ten efekt. Na uwagę zasługuje także specjalna, autorska metoda produkcji oparta na technologii trójwarstwowego filcu. W procesie wytwarzania, produkt nie jest termoformowalny, dzięki czemu cała jego powierzchnia pozostaje miękka, a materiał porowaty, co istotnie wpływa na wysoką dźwiękochłonność paneli.
W ciągu dwóch dni ARCHITECT@WORK stoisko Lena Lighting oraz Acustio odwiedziło ok. 200 osób. Lampa akustyczna Colline x Terrano zebrała wiele pozytywnych recenzji.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.