Lena Lighting i Acustio zaprezentowały wspólny produkt podczas ARCHITECT@WORK
Lampa akustyczna Colline x Terrano została stworzona przez wiodące polskie marki: Lena Lighting i Acustio. Autorami produktu są Aleksandra Mętlewicz, Mateusz Gaczkowski oraz Lena Lighting. W ostatnich dniach producenci pojawili się wspólnie na targach ARCHITECT@WORK w Warszawie, aby przedstawić innowacyjny produkt architektom oraz projektantom wnętrz. Colline x Terrano przyciągnęły uwagę nie tylko designem, ale także znakomitymi parametrami świetlnymi i akustycznymi.
Targi ARCHITECT@WORK to jedno z ciekawszych wydarzeń w świecie architektury i designu, które przyciąga wielu twórców. Event odbył się w stolicy 30 i 31 maja 2023, a jednymi z wystawców byli wiodący polscy producenci w branżach oświetleniowej i akustycznej: Lena Lighting oraz Acustio. Rodzime marki zaprezentowały wspólny produkt – lampę akustyczną Colline x Terrano, która już zdobyła Oscara designu – Red Dot Design Award 2023.
Colline x Terrano łączy w sobie wysoką energooszczędność, unikalny design oraz najwyższej klasy dźwiękochłonność. Inspirowana naturą oraz sztuką współczesną lampa, została zaprojektowana z myślą o wnętrzach sprzyjających pracy i odpoczynkowi.
Podczas ARCHITECT@WORK producenci Lena Lighting i Acustio chętnie prezentowali innowacyjne możliwości Colline x Terrano, jak choćby efekty zapewniane przez kompatybilność lamp z autorskim systemem Clue In od Lena Lighting, który pozwala na ustawianie scen świetlnych oraz programowanie parametrów świetlnych z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego.
- Udział w ARCHITECT@WORK to dla nas świetna okazja do zaprezentowania lamp akustycznych Colline x Terrano szerszemu gronu ekspertów. Wciąż rozwijamy naszą ofertę w kierunku innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, co dowodzi produkt stworzony we współpracy z marką Acustio. Lampy akustyczne Colline x Terrano oparte zostały na nowoczesnych technologiach, które łączą niezawodność i dopracowany design. Bardzo nam na tym zależało. – tłumaczy Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Cisza i światło idealnie się dopełniają, tworząc przestrzenie komfortowe i pełne pozytywnej energii. Wysoka energooszczędność i efektywność świetlna, powłoka przeciwbakteryjna, dźwiękochłonność i najwyższej jakości filc - wszystko to znajdziemy w jednym produkcie. – podsumowuje.
Uwagę gości zwróciła również szeroka gama kolorystyczna filcu, która zapewnia niemal nieograniczone możliwości personalizacji - lampa może być monochromatyczna lub dwukolorowa (każdy panel w innym kolorze).
NanoFelt Ag to kolejny wyróżnik charakteryzujący Acustio. Technologia ta tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.
Nasza autorska technologia NanoFelt Ag, która może zostać nałożona na powierzchnie produktów , skutecznie chroni użytkowników przed bakteriami. Zawarte w powłoce pokrywającej panele cząsteczki nanosrebra mają właściwości bakterio i wirusobójcze – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio. Lampy Colline x Terrano to kontynuacja kolekcji naszych paneli ściennych Colline, co oznacza, że ich design idealnie do siebie pasuje - pozwala to stworzyć spójne wizualnie wnętrza - dodaje.
Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) lub syntetycznego (możliwość wyboru), które posiadają wysokie właściwośćci pochłaniania dźwięków, a dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia ten efekt. Na uwagę zasługuje także specjalna, autorska metoda produkcji oparta na technologii trójwarstwowego filcu. W procesie wytwarzania, produkt nie jest termoformowalny, dzięki czemu cała jego powierzchnia pozostaje miękka, a materiał porowaty, co istotnie wpływa na wysoką dźwiękochłonność paneli.
W ciągu dwóch dni ARCHITECT@WORK stoisko Lena Lighting oraz Acustio odwiedziło ok. 200 osób. Lampa akustyczna Colline x Terrano zebrała wiele pozytywnych recenzji.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.