MAKSIMUM PIĘKNA NA MAŁEJ PRZESTRZENI
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Małe jest piękne! Stylowe, luksusowe aranżacje są możliwe również w niewielkich mieszkaniach — wystarczy odrobina kreatywności i odpowiedni plan. Proces projektowania to swego rodzaju puzzle. Chcemy zmieścić we wnętrzu jak najwięcej, a zarazem uniknąć ciasnoty. Pragniemy wnętrza pełnego charakteru, ale z pewnością nie chcemy chaosu i bałaganu.
Sprytne, przemyślane rozwiązania sprawiają, że efekt maksymalnie satysfakcjonujący. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w studiu, czy chcesz jak najlepiej urządzić niewielki pokój w dużym domu, przedstawiamy nasze pomysły na aranżacje małych przestrzeni. Dzięki nim wnętrze zyska stylowy wygląd i będzie sprawiać wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.
1. Hołduj zasadzie „dwa (a nawet więcej) w jednym”
W małych wnętrzach kluczowe są elementy, które pełnią więcej niż jedną funkcję. Pomyśl o stole, który może służyć zarówno jako biurko, jak i miejsce do jedzenia albo o sofie, która może stać się łóżkiem dla gości. A może funkcjonalny podnóżek, który da się przerobić na jednoosobowe łóżko? To też jest możliwe! Zacznij od przemyślenia wszystkich potencjalnych funkcji pokoju. Na przykład domowe biuro może w razie potrzeby stać się miejscem do zabawy, a pokój dzienny — sypialnią dla gości. Wielofunkcyjne meble do małych przestrzeni, które znajdziesz w ofercie marki BoConcept, pomogą Ci maksymalnie wykorzystać powierzchnię Twoich wnętrz.
Rubi projektu Andersa Nørgaarda to praktyczny stolik kawowy, który idealnie pasuje do małych przestrzeni. Za jednym ruchem może stać się pełnowymiarowym stołem jadalnianym, przy którym bez problemu zmieści się nawet osiem osób. Jest to możliwe dzięki specjalnemu mechanizmowi regulującemu wysokość i szerokość, który stabilnie ustawia stół w takiej pozycji, jakiej potrzebujesz.
Sofa z funkcją spania umożliwia łatwą transformację pokoju dziennego w sypialnię i oszczędza miejsce. Elegancka sofa Taylor, której autorem jest projektant Henrik Pedersen, jest na tyle elastyczna, aby stała się zarówno głównym łóżkiem w niewielkich mieszkaniach, jak i dodatkowym miejscem do spania w pokoju gościnnym.
Masz naprawdę mało miejsca? W takim razie zwróć uwagę na podnóżek Xtra z funkcją spania projektu Andersa Nørgaarda. Ten sprytny mebel to odpowiedź na trend wyposażania małych wnętrz w meble wielofunkcyjne. To tak naprawdę nowoczesny podnóżek, który jest zarazem jednoosobowym łóżkiem.
2. Każdy element ma znaczenie
Kiedy przestrzeń jest na wagę złota, liczy się dosłownie każdy element wyposażenia. Mając to na uwadze, pomyśl o meblach, które będą maksymalnie funkcjonalne, a jednocześnie zajmą jak najmniejszą powierzchnię. Sofa Indivi jest modularna i jednocześnie oszczędza przestrzeń. Oferuje niezliczone możliwości w pokojach o najrozmaitszych kształtach i rozmiarach. Ponadczasowa i szalenie elegancka, Indivi zawiera różne moduły i narożniki dostępne zarówno w klasycznych i prostych, jak i organicznych, zaokrąglonych kształtach.
3. Zmaksymalizuj przestrzeń do przechowywania i pożegnaj się z bałaganem
Ujarzmienie bałaganu w małych przestrzeniach jest absolutną koniecznością — nawet jeżeli daleko Ci do pedantyzmu. Faktem jest jednak to, że dzięki sprytnym trikom w kwestii przechowywania rzeczy małe wnętrza wyglądają znacznie bardziej stylowo. Szafka pod telewizor lub niewielki bufet z linii Fermo świetnie sprawdzą się do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, nadając wnętrzu elegancki, minimalistyczny charakter.
Podobny balans między doskonałą formą a funkcjonalnością oferuje również stolik kawowy Chiva. Dzięki dyskretnym schowkom mebel sprawia, że drobne przedmioty jak pilot, gazety czy ładowarki znajdują się tam, gdzie ich miejsce — czyli w ukryciu.
Meble w zabudowie, wbudowane zakamarki i przemyślane półki dopasowane do Twoich potrzeb pomogą wykorzystać każdy dostępny skrawek przestrzeni. Jeżeli stanowią część ściany, nie tracisz cennej powierzchni swojego wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem jest też dodatkowa przestrzeń do przechowywania pod siedzeniami.
4. Zbuduj wnętrze światłem
Zastosowanie przemyślanego oświetlenia zrobi w niewielkiej przestrzeni ogromną różnicę. Z jego pomocą możesz nawet podzielić swoje wnętrze na strefy. W kompaktowych sypialniach doskonale sprawdzi się zaprojektowana przez Henrika Pedersena lampa ścienna Demand, która nie zajmuje ani centymetra powierzchni wnętrza. Innym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza przy pomocy światła będzie odpowiednia aranżacja oświetlenia. Spróbuj uzyskać wielowymiarowy efekt warstw — dzięki nim pomieszczenie wyda się większe. Lampa stołowa Dawn posiada wszystkie najlepsze cechy klasycznego duńskiego designu. Efektownie, a zarazem miękko rozprasza światło w całym pomieszczeniu.
Dodatkowym sposobem na uzyskanie iluzji większej przestrzeni jest jego podwyższenie, dzięki przykuwającej wzrok, efektownej lampie wiszącej. Taki jest właśnie model Pine Cone projektu Charlotte Høncke i Olafa Rechta dzięki swojej zaokrąglonej, warstwowej formie w kształcie stożka.
5. Poproś o pomoc eksperta
Jeżeli potrzebujesz odrobiny pomocy w zebraniu i uporządkowaniu swoich pomysłów lub chcesz zaprojektować swoje wnętrze „od zera” z pomocą eksperta, Usługa Projektowania Wnętrz w BoConcept to doskonałe źródło inspiracji i pomysłów, które jest zawsze pod ręką. Dzięki indywidualnej konsultacji profesjonalny doradca pomoże Ci w zaplanowaniu aranżacji i zaproponuje konkretne meble do Twojego wnętrza. Dzięki temu swoją idealną przestrzeń urządzisz nawet w tak niełatwym do zaaranżowania wnętrzu, jakim jest małe mieszkanie.
Założona w w 1952 w Danii firma BoConcept to uznana marka lifestyle’owa w segmencie premium detalicznej sprzedaży mebli, posiadająca ponad 300 salonów w 67 krajach. Współpracują z nią nagradzani projektanci, którzy tworzą kolekcje mebli, akcesoriów i oświetlenia do wnętrz prywatnych i przestrzeni biznesowych. Pod hasłem „Live Ekstraordinær” BoConcept oferuje elastyczną Usługę Projektowania Wnętrz oraz wiodącą w skali całej branży meblarskiej personalizację mebli — bez żadnych kompromisów w kwestii designu i estetyki.
Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.