Komunikaty PR

Mediolańskie klimaty

2020-10-08  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania zip ( 5.11 MB )

Wiosenna wizyta na targach w Mediolanie to od lat obowiązkowa pozycja w kalendarzu Krystyny i Idy Mikołajskich. Po powrocie z Włoch ich głowy zawsze są pełne inspiracji. Tym razem okazja, by zrealizować nowe pomysły na wnętrza nadeszła bardzo szybko.

Do pracowni MIKOŁAJSKAstudio zgłosili się właściciele apartamentu, których życzeniem było, by w ich domu zagościły najnowsze światowe trendy. Tak powstało wnętrze, w którym królują mediolańskie klimaty. Zanim jednak architekci sięgnęli po formy i kolorystykę nawiązujące do tych podpatrzonych we włoskiej stolicy designu, pracę nad projektem rozpoczęli jak zawsze od stworzenia optymalnego układu funkcjonalnego mieszkania.

To bardzo ważny aspekt naszych działań, a w tym przypadku sytuacja była o tyle ciekawa, że apartament powstał z połączenia dwóch mniejszych lokali. Musieliśmy więc wziąć pod uwagę nietypowy układ pionów i konstrukcji. Ponadto właścicielom zależało na wyraźnym podziale przestrzeni na część prywatną, do której dostęp będą mieć domownicy, oraz przestronną strefę dzienną, gdzie będą mogli swobodnie przyjmować gości. Musieliśmy wszystko dokładnie przemyśleć, pogodzić ze sobą potrzeby właścicieli oraz możliwości wynikające z konstrukcji budynku – opowiada Ida Mikołajska, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Funkcjonalny plan

Inwestorzy potrzebowali przytulnej sypialni, dodatkowej łazienki i zacisznego gabinetu dla siebie, a także dwóch ustronnych pokoi dla swoich synów – tak, aby młodszy miał możliwość swobodnej zabawy, a starszy spokojnej nauki. Rolę bufora między przestrzenią prywatną a gościnną pełnią łazienki oraz pralnia.

Właścicielom zależało również na dużym salonie połączonym z jadalnią oraz jasnej kuchni, którą w razie potrzeby mogliby odseparować od strefy dziennej. Aby uzyskać oczekiwany efekt, zastosowano przesuwne, szklane drzwi. Dzięki nim kuchnia jest dodatkowo doświetlona, a przestrzeń dzienna wydaje się większa. W części wypoczynkowej nie mogło zabraknąć skórzanych mebli – właściciele mieszkania mają słabość do tego materiału. Niebieskie fotele i wygodna pomarańczowa kanapa przełamują stonowaną paletę szarości i dodają przytulności wnętrzu.

W przejściu pomiędzy salonem a sypialnią architekci MIKOŁAJSKAstudio wygospodarowali miejsce na niewielki gabinet. W ten sposób przestrzeń nie pełni czysto komunikacyjnej roli. Kiedy zachodzi taka potrzeba, Pan domu może tu w spokoju pracować wieczorami. Wejście do gabinetu prowadzi bezpośrednio z salonu, dlatego aby nie rozbijać aranżacji przestrzeni dziennej ukryliśmy drzwi w zabudowie meblowej wykonanej zgodnie z naszym projektem – wyjaśnia Ida Mikołajska. Także drzwi prowadzące z gabinetu do sypialni zamaskowano dekoracyjną tapetą w różnokolorowe liście, zmieniając całą płaszczyznę ściany w obraz przywodzący na myśl jesienny pejzaż.

Mediolański sznyt

Tapeta w gabinecie to tylko przedsmak głębokich barw, jakie odnajdziemy po drugiej stronie drzwi, w sypialni właścicieli. Odważna paleta kolorystyczna ciemnych błękitów, fioletów i brązów daje ukojenie i komfort osobom, które do głębokiego relaksu potrzebują maksymalnego zaciemnienia. Dodatkową gwarancję spokojnego snu zapewniają zasłony wykonane z tkaniny nie przepuszczającej światła.

Zespół pracowni MIKOŁAJSKAstudio znalazł dość nietypowy sposób na zagospodarowanie ścian apartamentu. Właściciele oczekiwali czegoś więcej prócz tradycyjnej farby i tapet. Zaproponowaliśmy więc, aby część ścian wykończyć frezowanymi panelami z płyty MDF i to był strzał w dziesiątkę. Sami zaprojektowaliśmy wzory dla poszczególnych wnętrz, uzyskując w ten sposób oryginalny, dekoracyjny efekt – opowiada Ida Mikołajska.

Panele pojawiły się na ścianie za łóżkiem w sypialni rodziców, w pokoju starszego syna – jako fronty obszernej szafy, a także w pokoju najmłodszego członka rodziny, gdzie w rysunek frezów wkomponowano praktyczne ścienne półki. Połączenie funkcji i ciekawej formy to specjalność krakowskiej pracowni.

W wystroju apartamentu uwagę zwraca jeszcze jeden element. Metalowe listwy przypodłogowe nadają przestrzeni niepowtarzalny charakter, spinając przy tym aranżację w stylową całość. Jak mówią, podróże kształcą. Podziwiając wnętrza tego rodzinnego apartamentu, trzeba przyznać, że wiosenne wypady architektów do Mediolanu przynoszą szczególnie dobre efekty.

Fot. Jakub Dziedzic (Wnętrza Kraków)

Dodatkowe informacje na https://mikolajskastudio.pl

 

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

MIKOŁAJSKAstudio, ul.Lubelska 14/U1, 30-003 Kraków, tel. +48 530 533 909, www.mikolajskastudio.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.