Komunikaty PR

MTI-Furninova - Cenny skandynawski umiar

2020-02-10  |  11:52
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Łobejko
KL Media

ul. Dębowa 7B
96-300 Żyrardów
k.lobejko|klmedia.pl| |k.lobejko|klmedia.pl
519110241
www.klmedia.pl
Do pobrania pdf ( 0.74 MB )

Cenny skandynawski umiar
Styl skandynawski we wnętrzach od dekad cieszy się ogromnym powodzeniem i rozwija się w wielu kierunkach, obejmując aranżacje z elementami folkowymi, retro czy industrialnymi. Dzięki temu wpisują się w ten trend różne meble, nawet takie, które na pierwszy rzut oka wcale nie kojarzą się z designem dalekiej północy Europy.

„Skrojony na miarę” według indywidualnych potrzeb, praktyczny i przytulny – tak o stylu skandynawskim mówią i projektanci, i użytkownicy. Priorytetem aranżacyjnym dla zwolenników wnętrz „made in Skandynawia” jest wykreowanie ciepłej, gościnnej atmosfery przy jednoczesnym w miarę powściągliwym doborze dodatków i elementów dekoracyjnych. Łatwo przesadzić – albo przeładować wnętrza niepotrzebnymi bibelotami i sprzętami, albo zamiast rodzinnego domu stworzyć zimne, zbyt minimalistyczne wnętrza. A w tym przypadku praktyczność i dekoracyjność powinny iść w parze, harmonijnie się uzupełniać i być wzajemnie uzasadnione.

W „skandynawskim” wystroju wnętrza bardzo dużo zależy od mebli, zwłaszcza tych, na których najczęściej skupia się uwaga mieszkańców i gości. Chodzi oczywiście o sofy i fotele. Meble wypoczynkowe zajmują sporo miejsca, dlatego mają znaczący wpływ na charakter aranżacji. Jakie one powinny być, aby wpisały się w styl skandynawski? Najczęściej powtarzanym określeniem mebli w tym stylu jest prostota. I to się zgadza, ale są granice tej prostoty. Wyznacza je z jednej strony minimalizm, a z drugiej – wygoda.

Zarówno sofy, jak i fotele, które sprawdzą się w tego typu aranżacji, powinny być wykonane z największą pieczołowitością, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i tkaniny – np. filc, len, wełna i bawełna. Wysoka jakość wykonania sof MTI Furninova, jak na przykład „Chantal”, „Copenhagen”, „Revival LC” czy „Salma” i „Smile”, oraz ich design nawiązujący do swobody i przytulności, przekonują, że stanowią one doskonały wybór do wnętrz w stylu skandynawskim. Świetnie wkomponują się również fotele tej marki, m.in. te nawiązujące swoim charakterem do uszaków – „Cognac”, „Ellen”, „Evelyn” czy „Jolyn”. Jednak nie tylko tego typu modele nadają się do skandynawskich aranżacji. W zależności od pozostałych elementów we wnętrzu, świetnie sprawdzi się też inny design foteli i tapicerowanych krzeseł. Wato przyjrzeć się oryginalnemu wzornictwu modeli „Carmen”, „Dione”, „Layla”, „Olive”, „Oscar” czy „Palome”. To meble różnorodne stylistycznie, a jednak pasujące do wystroju rodem ze Szwecji czy Norwegii. Jedynym warunkiem jest właściwy dobór kolorystyki zarówno obicia, jak i podstawy – konstrukcji.

Pojęcie „styl skandynawski” jest dość pojemne i elastyczne. Ta sama zasada dotyczy mebli w takich aranżacjach. Wkomponują się w nie na pewno jasne, naturalne tapicerki, zarówno na wysokich toczonych drewnianych nóżkach, jak też o zabudowanej podstawie przykrytej tkaniną. Kształty raczej o miękkich i zaokrąglonych liniach, sugerujące swobodę i komfort. Sofy i fotele skromne ale wygodne – często wyposażone w poduchy, wałki i jaśki. Wkomponowane w przestronne, pełne światła i roślinności wnętrza, uzupełnione o niezbyt wiele – kilka, za to dobrze dobranych dekoracji – wpiszą się w klimat i będą współtworzyć skandynawski styl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: KL Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom BRAK ZDJĘCIA
2024-07-12 | 01:00

Grupa Tubądzin zaprasza na Cersaie

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie we Włoszech, to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ceramicznej. Od  wielu lat stoisko Grupy Tubądzin w Bolonii przyciąga miłośników
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.