Nowa wersja oleju do drewna Tikkurila
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Połączenie wysokiej ochrony drewna i troski o środowisko naturalne to wyróżniki nowej receptury oleju do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil. Przy utrzymaniu najwyższej jakości i skuteczności produktu, w jego formule 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi ok. 18% w odniesieniu do całego składu produktu. Olej tworzy niezwykle trwałą powłokę i skutecznie zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV oraz zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Wraz z nową formułą rozszerzona została paleta kolorystyczna oleju - jest dostępny nie tylko w czterech gotowych odcieniach, ale także w szerokiej gamie 39 kolorów w opcji barwienia.
Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil świetnie sprawdzi się do malowania tarasów, podestów, mebli ogrodowych, czy nawet pomostów, zapewniając im skuteczne zabezpieczenie przez zgubnym działaniem słońca, wody i skoków temperatur. Tworzy bowiem niezwykle trwałą powierzchnię, a zastosowanie specjalnych pigmentów zapewnia drewnu dodatkową ochronę. Jednocześnie, kolory proponowane w ramach systemu barwienia Tikkurila pozwalają stworzyć wokół domu niezwykłe kolorystyczne aranżacje, zarówno w różnych odcieniach drewna, jak i z wykorzystaniem nieoczywistych barw jak odcienie niebieskiego, zieleni czy szarości. Każdorazowo olej zachowuje i pięknie podkreśla naturalny rysunek drewna.
Olej do drewna Tikkurila szybko wysycha i jest łatwy w aplikacji. Zazwyczaj wystraczające jest położenie jednej warstwy. Może być stosowany do wszelkich rodzajów drewna, zarówno surowego, jak i wcześniej olejowanego, także z wykorzystaniem metod przemysłowych i po obróbce termicznej.
Dodatkowe informacje na temat Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/produkty/tikkurila-valtti-plus-terrace-oil
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.