Paged Meble z kolekcją Alter Ego na targach Salone del Mobile 2023 w Mediolanie
Słynne coroczne targi designu Salone del Mobile odbędą się w Mediolanie w dniach 18-23 kwietnia 2023 roku. Na tym globalnym wydarzeniu nie zabraknie również polskiej marki Paged Meble, która została dziś wyróżniona w ramach Archiproducts Design Selection 2023. To właśnie w Mediolanie Paged po raz pierwszy zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję Alter Ego, która jest niekonwencjonalnym, nowoczesnym twistem na kultowy styl mebli, jednocześnie wzbogaconym o nowe modele. Producent zaangażował doświadczonych projektantów i architektów, którzy wspólnie z Pagedem przygotowali wyjątkowe meble specjalnie na włoskie targi.
Paged Meble na targach w Mediolanie z premierową kolekcją
61. targi Salone del Mobile Milano, które odbędą się w dniach od 18 do 23 kwietnia 2023 r., to największe targi designu na całym świecie i najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży wzorniczej. Po raz 41. pojawi się na nich także polski producent ponadczasowych drewnianych mebli giętych, znany ze swojego oryginalnego podejścia, które łączy ze szlachetnymi modelami najbardziej znanych wzorów. Mowa o Paged Meble, który został wyróżniony jako marka stanowiąca część Archiproducts Design Selection - Salone del Mobile 2023.
Z okazji targów w Mediolanie firma Paged przygotowała wyjątkową Kolekcję Alter Ego, zapraszając do współpracy wybitnych projektantów mebli, architektów i architektów wnętrz, którzy w nowej odsłonie dokonali revampingu, doskonale interpretując klasyki Thoneta i współczesne bestsellery. Wspólnie stworzyli także zupełne nowości, pokazując tym samym wyraźnie nowy kierunek rozwoju marki Paged.
- Tegoroczna koncepcja całej naszej nowej kolekcji nazywa się Alter Ego, dlatego, że chcemy pokazać inną osobowość marki. Paged nie tylko wykorzystuje z powodzeniem technologie z przeszłości, ale odważnie kreuje przyszłość, wprowadza nowe linie produkcyjne i innowacyjny funkcjonalny dizajn, zarówno na poziomie systemów, technologii, jak i samych mebli - mówi Jakub Szczęsny, dyrektor artystyczny odpowiedzialny za koncepcję Kolekcji Paged Alter Ego 2023.
Kolekcja Alter Ego, czyli niesamowity revamping klasyków
Specjalnie przygotowana na targi w Mediolanie kolekcja Alter Ego jest nieoczywistą wariacją ukazującą tożsamość ponad 140-letniego Pagedu w zupełnie nowy sposób. Prototypy drewnianych mebli, które zaprezentuje podczas wydarzenia we Włoszech, uwodzą i wciągają do zabawy, prezentując zupełnie nowe oblicze w ekspresyjnym, pełnym indywidualności artystów wykonaniu.
Polscy dizajnerzy mebli, architekci i projektanci wnętrz, którzy wzięli udział w przygotowaniu kolekcji, to twórcy o bardzo różnych doświadczeniach i profilach działalności. Właśnie dlatego poszczególne modele oferują daleko idące zróżnicowanie form i estetyk. Projekty poszczególnych mebli wykonali: Kacper Gronkiewicz, Agnieszka Pikus, Grzegorz Gancarczyk, Maciej Franta, Nikodem Szpunar, Ola Mirecka, Jan Lewczuk, Paweł Jasiewicz, Jakub Szczęsny, a także Studio Iskry i dizajnerzy z Paged Team.
- Projektowanie jest twórcze, ale ma bardzo dużo ograniczeń i czasem to blokuje. Dostałem jasny komunikat: “zrób to, w czym się będziesz czuł dobrze”, jakbym to robił u siebie w warsztacie. Jestem podekscytowany, że Paged wykonał tak doskonale mój mebel. I to jest właśnie to Alter Ego, czyli taki przyjaciel Pagedu. I o tym jest ten projekt, o możliwościach, którymi dysponujemy i razem pokazujemy, co możemy zrobić więcej - twierdzi Paweł Jasiewicz, badacz, wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych, projektant mebli i artysta, który pracuje w drewnie i stworzył dla Paged Alter Ego nową rodzinę produktów, taboret i ławkę o nazwie Tygrys.
Kolekcja składa się z mebli otwierających nowe linie produktów (w tym interpretacje klasycznych modeli i mebli stworzonych na bazie materiałów archiwalnych), rodziny taboretów i ławek, serii produktów służących do pracy zdalnej oraz zupełną nowość - linię akcesoriów do wnętrz. Modelami wspomagającymi kolekcję podczas targów będą także projekty Nikodema Szpunara, Dario Polaco i Bartłomieja Lewandowskiego.
- To ludzie tworzą fabrykę, nie maszyny. To doświadczenie, to praca latami tworzy to, czym jest nasz mebel - mówi Grzegorz Gancarczyk, inżynier technologii drewna, który pracuje w Paged Meble od 17 lat. - Główną trudnością podczas revapmingu mojego modelu o nazwie Sudoku było zaspokojenie gustów odbiorców. Baza, konstrukcja modelu już istniała, natomiast chodziło o podniesienie walorów estetycznych do takiego poziomu, aby można było powiedzieć, że to jest mebel premium - dodaje.
Paged podczas targów w Mediolanie
Podczas tegorocznych targów w Fiera Milano Rho premiera mebli Paged zostanie zaprezentowana na specjalnie zaprojektowanych wyspach zrobionych ze sklejki recyklowanej, której producentem była spółka z Grupy Paged w Piszu. Ta specjalna wystawa Paged Meble, zlokalizowana będzie w Pawilonie 18, na stoisku E09_F08. W godz. 9:30-18:30, w dniach 18-23 kwietnia będzie można zapoznać się z nowościami meblowymi, a także porozmawiać na żywo z ich twórcami.
Program wystąpień projektantów na targach:
18.04.2023 (wtorek):
- 12:00 Jakub Szczęsny,
- 14:00 Nikodem Szpunar,
- 14:30 Paweł Jasiewicz,
- 15:00 Jakub Szczęsny.
19.04.2023 (środa):
- 12:00 Jakub Szczęsny,
- 14:00 Ola Mirecka,
- 14:30 Kacper Gronkiewicz,
- 15:00 Maciej Franta.
20.04.2023 (czwartek):
- 12:00 Jakub Szczęsny,
- 14:00 Studio Iskry,
- 14:30 Jan Lewczuk,
- 15:00 Agnieszka Pikus.
Kolekcja Paged Alter Ego ma też wyjątkową oprawę. Do jej stworzenia marka zaprosiła znanych twórców. Zdjęcia nowych modeli Alter Ego zrobili Ernest Wińczyk i Wunderkamera Studio i Jakub Certowicz. Ilustracje wykorzystane w katalogu przygotował Michał Jońca. Zdjęcia projektantów i materiały filmowe opracował Michał Warda i Whitesmoke Studio. Dyrektorem artystycznym kolekcji i autorem jej koncepcji jest Jakub Szczęsny.
Strona internetowa z teaserem kolekcji Paged Alter Ego: www.alterego.paged.pl
O Paged:
Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.
Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.
Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Proste przyjemności na zimowe wieczory
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Julia Kamińska: Dzięki roli lekarki z większą pewnością wykonywałabym teraz masaż serca. Potrafiłabym pewnie też zrobić szew na skórze
Aktorka przyznaje, że rola lekarki w serialu „Szpital św. Anny” wiąże się z dodatkowymi trudnościami. Przygotowując się do poszczególnych scen, musi bowiem opanować dość trudną terminologię medyczną. Julia Kamińska zaznacza też, że wykonywanie poszczególnych zabiegów również wymaga dużej precyzji, by na ekranie wszystko wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Najwięcej zawsze dzieje się na SOR-ze i producentom zależało, żeby odzwierciedlić właśnie tę atmosferę i ekstremalne warunki pracy.
Zdrowie
Przybywa osób biorących leki dla chorych na cukrzycę, aby szybciej schudnąć. To rozwiązanie niekorzystne dla zdrowia

Dietetycy ostrzegają przed wykorzystywaniem leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Tak dzieje się coraz częściej z lekami na cukrzycę, które stosują osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Jak podkreśla dietetyk Jakub Mauricz, może to prowadzić do przykrych dolegliwości zdrowotnych, a nawet zagrażać życiu. Jednocześnie zaznacza, że podstawą leczenia dla osób z nadwagą powinna być zmiana nawyków żywieniowych.
Media
Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza

Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.