Komunikaty PR

Pasja, rywalizacja i elegancja - Grupa Tubądzin i zawody jeździeckie Lewada Art

2023-08-31  |  01:00
Biuro prasowe

Perfekcyjna technika, widowiskowe pokazy i niezapomniana atmosfera - urokliwy Zamek w Mosznej gościł uczestników Lewada Art Cup, nazywanego polskim “Royal Ascot”. Sponsorem wydarzenia była Grupa Tubądzin. 

Konie od wieków urzekają swoim pięknem i wdziękiem, tworząc niezwykłą więź z ludźmi. Początkowo używane były głównie do pracy i transportu, później stały się symbolem rywalizacji w sportach jeździeckich, które były ulubioną rozrywką starożytnych Greków i Rzymian. Współczesne jeździectwo wykształciło się w XIX wieku. Pasja do koni była też źródłem inspiracji dla twórców mody i designu. Thierry Hermes był kaletnikiem i zaczynał swoją karierę od produkcji akcesoriów jeździeckich. Dzięki zdobytemu doświadczeniu rozszerzył ofertę o wysokiej jakości rękodzieło. Marka ewoluowała, w ofercie pojawiły się skórzane torebki, szaliki, odzież, akcesoria i perfumy. Dziś Hermes kontynuuje swoje dziedzictwo, w logo marki znajdziemy konie spięte w karetę. Firma organizuje zawody Saut Hermes. Podobnie działa Longines od 1878 roku wspierając konkursy jeździeckie, takie jak prestiżowe zawody Royal Ascot, gdzie co roku obecna jest brytyjska rodzina królewska. Królowa Elżbieta znana była ze swojej miłości do koni. Polak Andrzej Sałacki zachwycił ją pokazem ujeżdżania konia bez użycia ogłowia.

Andrzej Sałacki to utalentowany jeździec, który zdobył liczne medale zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jego imponujące osiągnięcia obejmują tytuł pierwszego polskiego finalisty Pucharu Świata. Dziś pełni funkcję prezesa klubu jeździeckiego Lewada.

Andrzej Sałacki jest inicjatorem polskiego odpowiednika prestiżowych zawodów Royal Ascot - Lewada Art Cup, na których Grupa Tubądzin pojawia się co roku. W tegorocznej edycji rywalizacja tradycyjnie miała miejsce w ostatni weekend sierpnia, w nowej lokalizacji. Po raz pierwszy Lewada Art Cup gościł na malowniczym Zamku w Mosznej, który był tłem dla tego wyjątkowego wydarzenia. Na zamku pojawiły się ikony polskiego kina, jak choćby Daniel Olbrychski czy Paweł Deląg. Katarzyna Dowbor świętowała tam 40-lecie pracy telewizyjnej, a Andrzej Grabowski zaskoczył wszystkich prezentując swoje doskonałe umiejętności kulinarne. 

Poza wspomnianą już Katarzyną Dowbor do Mosznej przyjechali m.in. Karol Strasburger, Emilia Krakowska, Dariusz Kordek, Marek Siudym, Tomasz Oświeciński, Kevin Aiston, Maciej Florek, Robert Janowski, Jarosław Kret, Alex Martinez, Anna Powierza, Artur Pontek, Beata Sadkowska-Pontek, Henryk Sawka, Mark Shepherd, Roch Siemianowski, Robert Osam-Gyaabin.

Znani artyści brali udział w zawodach jako goście lub uczestnicy w jednej z czterech konkurencji jeździeckich: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu lub west ridingu.

Grupa Tubądzin była obecna na wydarzeniu, prezentując się w specjalnie przygotowanym namiocie. Goście, delektując się kawą, mieli okazję poznać bliżej bogatą ofertę marki oraz osobiście przyjrzeć się najnowszym kolekcjom. Wielkoformatowe płytki Onice Bianco MAT stworzyły efektowną ściankę w strefie VIP. To właśnie na jej tle gwiazdy mogły uwiecznić swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Co więcej, goście zawodów otrzymali też pamiątkowe płytki, ozdobione specjalną, okolicznościową grafiką przygotowaną przez Henryka Sawkę. Grupa Tubądzin przyznała także nagrodę fair play, którą uhonorowała Beata Sadkowska-Pontek za wyjątkowe wsparcie, jakie okazywała rywalom.

Wyjątkowe zawody jeździeckie stanowią połączenie pasji, piękna i sportowych emocji. Lewada Art Cup na Zamku w Mosznej jest przykładem, jak sport może zostać połączony ze światem sztuki i estetyki. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wyznania miłosne w architekturze Biuro prasowe
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.