Komunikaty PR

Połowa Polaków marzy o remoncie, ale większość odkłada duże wydatki

2022-12-06  |  08:15

Aż 77% Polaków widzi pole do poprawy w zakresie funkcjonalności swojego domu czy mieszkania – czytamy w nowym raporcie VOX. Zmian potrzebują zwłaszcza nasze łazienki, kuchnie i salony. Marzenia przekuwamy jednak w rzeczywistość rzadko lub bardzo rzadko, na co wpływają głównie finanse.

Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, w związku z inflacją aż 68% Polaków rezygnuje z dużych wydatków lub odsuwa je w czasie. Wzrost kosztów życia, który mocno odczuwają niemal wszyscy (86%), sprawił, że odpuszczamy także remonty i prace wykończeniowe w swoim domu. Potrzebę ich przeprowadzenia dostrzega połowa z nas, jednak zaledwie jedna czwarta planuje zająć się tym w bliskiej przyszłości.

Czego jeszcze dowiadujemy się z raportu stworzonego przez markę VOX we współpracy z agencją Elephate?

Na swoim, ale nie zawsze po swojemu

W zdecydowanej większości (86%) żyjemy w domach i mieszkaniach, które posiadamy na własność. Mimo to za bardzo wygodne uznaje swoje cztery kąty tylko co piąta osoba, a 29% z nas chciałoby się przeprowadzić. Może mieć to związek z faktem, że jedna trzecia Polaków ma do dyspozycji mniejszy metraż, niż by chciała – dotyczy to głównie mieszkańców dużych miast.

To najbardziej nam przeszkadza

O metamorfozie wnętrza myślimy często dlatego, że nasze okoliczności życiowe, a tym samym potrzeby się zmieniły. Wielu z nas chce także zastąpić przypadkowe wyposażenie docelowym – dotyczy to zwłaszcza sypialni, których urządzanie zwykle zostawiamy na koniec. Marzy nam się też dopasowanie aranżacji wszystkich pomieszczeń do reszty domu, jak również swoich aktualnych upodobań.

Jak pokazuje raport, w naszych miejscach zamieszkania najmocniej przeszkadza nam nieustawność pomieszczeń i zbyt mała przestrzeń robocza w kuchni. Narzekamy także na błędy w konstrukcji budynku oraz nieatrakcyjne meble i dekoracje. Irytują nas też nietrwałe materiały wykończeniowe i fakt, że posiadamy wannę zamiast prysznica – lub odwrotnie.

Fachowiec na wagę złota

Nawet jeśli mamy odłożone środki na remont, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swój pomysł wtedy, kiedy tego chcemy. Jak dowodzą przywołane dane, aż 44% Polaków ma problem ze znalezieniem odpowiedniego majstra, a tylko 11% osób udaje się zatrudnić wykonawców od ręki. Najczęściej odczuwamy niedobór specjalistów od układania płytek i podłóg oraz podłączania instalacji sanitarnych.

Dobry plan połową sukcesu

Gdy sytuacja ekonomiczna nie sprzyja zbędnym wydatkom, warto szukać sprytnych rozwiązań. Takich jak program do projektowania wnętrz, który pozwala przetestować różne rozwiązania i upewnić się, że wybierzemy odpowiednie wyposażenie. Aplikacje tego typu znajdują się już w ofertach większości czołowych marek z branży wnętrzarskiej, ale nie wszystkie są równie kompleksowe i łatwe w obsłudze.

VOXBOX to chyba jedyne darmowe i ogólnodostępne narzędzie do tworzenia różnych przestrzeni w domu. Zaplanujemy w nim zarówno pokój dziecka, salon, jak i kuchnię. Mamy wtedy czas na przemyślenie, czy wszystkie nasze pomysły są dobre i realne. Program na bieżąco szacuje koszty wyposażenia, dzięki czemu dopasowujemy nasze marzenia do przewidzianego budżetu – tłumaczy Małgorzata Zborowska, ekspertka Homebook.

Z pełną treścią raportu o zmianach, których potrzebują domy Polaków można zapoznać się na stronie VOX.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Fantazyjne historie o drewnie. Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku? Biuro prasowe
2023-01-31 | 17:00

Fantazyjne historie o drewnie. Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku?

Płytki ceramiczne o wzorach drewna to niezwykle wdzięczny materiał aranżacyjny, który ociepli każde wnętrze i zadba o wyjątkowe doznania estetyczne. W tym roku staną się one
Dom Grażyna Strumiłło z pracowni NATIVE STRUMIŁŁO o swoich fascynacjach projektowych
2023-01-31 | 15:20

Grażyna Strumiłło z pracowni NATIVE STRUMIŁŁO o swoich fascynacjach projektowych

Z pasji do wnętrz powstała Pani autorska pracownia architektury wnętrz "NATIVE" Strumiłło. Współpraca z Panią to gwarancja oryginalnych i niepowtarzalnych wnętrz. Jak
Dom Przed Tobą odbiór techniczny mieszkania?
2023-01-31 | 13:00

Przed Tobą odbiór techniczny mieszkania?

Kupiłeś mieszkanie od dewelopera i czekasz na jego odbiór techniczny? Przyjdź do warszawskiego showroomu pracowni Decoroom w pierwszy weekend lutego, aby dowiedzieć się, jakich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Seriale

Joanna Jabłczyńska: Rozpoczynając przygodę z serialem „Na Wspólnej”, postawiłabym wszystkie pieniądze na to, że nie będzie on trwał dłużej niż pięć lat. Nikt się nie spodziewał takiej popularności tej produkcji

Aktorka przyznaje, że plan „Na Wspólnej” traktuje jak swój drugi dom. Nie tylko dlatego, że spędza tam dużo czasu, ale także ze względu na rodzinną atmosferę, jaka panuje wśród kolegów po fachu i członków ekipy. Rolę w tym serialu Joanna Jabłczyńska dostała w wieku 17 lat. Z perspektywy dwóch dekad odczuwa satysfakcję, bo ta produkcja nie tylko pozwoliła jej doskonalić warsztat aktorski u boku mistrzów w tej dziedzinie, ale również przyniosła jej dużą popularność, co przełożyło się na kolejne propozycje zawodowe.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok

Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.