Komunikaty PR

Rustykalny akcent w nowoczesnym mieszkaniu

2020-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Nowoczesne wnętrza, znane ze swej zachowawczej formy, mogą zaskoczyć i zachwycić klimatycznym nastrojem rustykalnych rozwiązań. Zwłaszcza, jeśli wygląd podłóg i ścian przypominać będzie o naturalnym uroku ulubionego krajobrazu – niczym płytki z kolekcji Cádiz Villeroy & Boch.

Wybrzeża Hiszpanii, znane z pięknych plaż i urokliwych miasteczek, mają też swoje surowsze, kamienne oblicze klifów, zamków i fortyfikacji typowych dla okolic Kadyksu, które stały się inspiracją dla projektantów Villeroy & Boch.

Prostota rustykalnych rozwiązań

Twórcy Cádiz pokazują, że rustykalne akcenty mogą być w swej prostocie bliskie klasycznemu rozumieniu piękna oraz spójne z nowoczesnym myśleniem o wnętrzach. Barwy podłogowej i ściennej kolekcji płytek subtelnie nawiązują do przestrzennego oraz stonowanego krajobrazu nadmorskich okolic. Ten zaś z powodzeniem zaprosić można nie tylko na prowincję, lecz również do wnętrz miejskich mieszkań i domów. Do kuchennych aneksów, na otwarte salony, do pracowni, łazienki albo na balkon. Jako stylowy powiew ciepła i świeżości.

Kwadratowe płytki o wymiarach 60x60 cm pozwalają tworzyć podłogową szachownicę o ciekawym, kolorystycznym melanżu barw takich jak ciemny popiół, szarość, beż i krem oraz szorstkiej, surowej fakturze. Prostokąty 30x60 cm i 30x90 cm z powodzeniem sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na podłodze – np. w cegiełkowym układzie korzystającym z tego samego formatu. Lub w dowolnej aranżacji zróżnicowanych rozmiarów, angażującej również maleńkie oraz wąskie płytki formatu 5x10 cm oraz 10x20 cm.

Szarość, biel i beż

Oprócz podłóg inspirowanych naturalnym krajobrazem, do rustykalnych rozwiązań zaliczyć można umeblowanie określonych wnętrz, a nawet charakter okiennych ram. Płytki Cádiz stanowić będą harmonijne tło dla stołów i kredensów wykonanych z surowego drewna, jak również dla antyków.

Warto dążyć do efektu inspiracji, unikając dosłowności i imitacji. Przecierana biel, urok nielakierowanych desek, elementy wykonane z wikliny oraz sufitowe konstrukcje z widocznych, drewnianych belek – wszystkie te rozwiązania pomogą budować przytulny, rustykalny charakter wybranych wnętrz. Pod warunkiem zachowania złotej zasady: mniej znaczy więcej.

Gustowne tło – przytulny charakter

Tym, co dodatkowo pomaga wydobyć pełen urok oraz potencjał kolekcji Cádiz jest światło płynące z dużych okien oraz bryza świeżego powietrza, które nawet w miejskiej dżungli przypominać będą o spokojnej atmosferze wybrzeża. I o rustykalności, która wcale nie musi być słodka ani sentymentalna.

Odpowiednie zestawienia spokojnych kolorów obserwowanych również w naturze pełnić mogą, tak jak płytki Villeroy & Boch, zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Gdzie na pierwszy rzut oka widać stonowany melanż braw, przy drugim spojrzeniu dostrzec można kamienną kompozycję skał mijanych na stromych ścieżkach biegnących w dół klifu. Widok na fale i na zamek w oddali…

Wykończenie, czyli dekor

Kolekcja Cádiz to również ciekawe dekory oraz listwy, dzięki którym łatwiej o zaznaczenie przejścia między płaszczyzną ściany i podłogi. Gustowne zwłaszcza w zestawieniu z większymi formatami płytek. Poza tym w serii tej dostępne są również płytki z programu Outdoor, o grubości 2 cm, których nie trzeba kleić do podłogi. Dzięki wysokiej odporności z powodzeniem sprawdzą się zarówno w domu, jak i na balkonie, ganku czy na tarasie.

O tym, czy rustykalne akcenty sprawdzą się w danym wnętrzu, nie ujmując nic z jego nowoczesności, zadecyduje rozmiar przestrzeni oraz aranżacyjny umiar: mniej kolorów, mniej dodatków oraz więcej niedosłowności, czyli doskonałe pole dla wyobraźni. Wszystko po to, by budzić się w cieple południowego światła i przy porannej kawie czuć andaluzyjski luz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bez stołu i krzeseł – tu mieszka ktoś wyjątkowy Biuro prasowe
2020-07-03 | 13:10

Bez stołu i krzeseł – tu mieszka ktoś wyjątkowy

Mieszkanie bez stołu i krzeseł, ale za to z… barem, przy którym można bez końca testować nowe receptury drinków i serwować je znajomym. Kawalerka, w której można
Dom Okap jak designerska lampa
2020-07-03 | 13:00

Okap jak designerska lampa

Gdy coraz częściej decydujemy się na otwartą przestrzeń dzienną, połączoną z kuchnią, bardziej dostrzegamy istotną rolę okapu odprowadzającego opary. Dlatego to właśnie tu
Dom Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto
2020-07-02 | 13:40

Letnie aktywności – zaplanuj urlop z Netto

Nie musisz planować dalekich wyjazdów, aby spędzić udane wakacje. Urlopowy okres to doskonały czas, który możesz wykorzystać na oddanie się swojemu hobby również w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ewa Szabatin: Nie zaszczepiłam się na grypę i nie zaszczepię się na koronawirusa. Wierzę, że na niego nie zachoruję

Tancerka sceptycznie podchodzi do pomysłu wdrożenia szczepień ochronnych przeciwko koronawirusowi. Jej zdaniem szczepionka – w której poszukiwanie zaangażowanych jest obecnie wiele firm farmaceutycznych – może okazać się niebezpieczna. Skutki tego typu leczenia są bowiem nieznane i trudne do przewidzenia. Według Ewy Szabatin najważniejsze jest, żeby w sytuacjach kryzysowych wykazywać się zdrowym rozsądkiem i nie ufać wszystkim informacjom podawanym przez media.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Problemy społeczne

Zainteresowanie koloniami i obozami kilkukrotnie mniejsze niż rok temu. Ze zorganizowanego wypoczynku skorzysta 240 tys. dzieci

Obawa przed koronawirusem i problemy finansowe sprawiają, że rodzice masowo rezygnują z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. – Jeszcze w marcu mieliśmy sprzedanych w branży 40–50 proc. miejsc. Teraz, jeżeli osiągniemy sprzedaż na poziomie 20 proc. tego co w ubiegłym roku, będzie to można uznać za sukces – ocenia Krzysztof Maziński z Biura Usług Turystycznych BUT, przedstawiciel Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej. Z szacunków MEN wynika, że w 2019 roku ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało 1,3 mln uczniów, w tym roku będzie to zaledwie 240 tys.

Sport

Polacy tłumnie ruszyli w góry. W wakacje liczba turystów może być rekordowa

Z roku na rok polskie góry cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Tatrzańskimi szlakami podczas ubiegłorocznych wakacji wędrowało blisko 1,7 mln osób – wynika z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Branża turystyczna spodziewa się, że w wakacje 2020 padnie nowy rekord. Do pieszych wycieczek po górach należy się jednak odpowiednio przygotować. Joanna Stępińska, przewodniczka tatrzańska i ambasadorka kampanii edukacyjnej Trzeźwo Myślę, podpowiada, jak to zrobić. Tłumaczy też, dlaczego w górach najważniejsze jest zachowanie rozwagi i uważności.