Komunikaty PR

Spotkanie laureatów konkursu Geberit „Projekt Łazienki”

2023-07-06  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Tegoroczna edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023” była jubileuszowa – konkurs jest organizowany od 25 lat! Okrągła rocznica stała się doskonałą okazją do pierwszego w historii konkursu zjazdu laureatów poprzednich edycji.

Co roku zwieńczeniem konkursu prowadzonego przez Geberit jest uroczysta gala, w której udział biorą laureaci, jurorzy, media oraz przedstawiciele Organizatora. Nie inaczej było tym razem – wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Pierwszy raz w historii konkursu laureaci poprzednich edycji dostali zaproszenia nie tylko na galę, ale też na wyjątkowe spotkanie, którego celem były m.in. pogłębienie integracji oraz wymiana informacji i doświadczeń. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Aleksandra Kozłowska (KWK Promes), Ewa PokrzywaMarcin Gierbienis (Gierbienis + Poklewski), Karol MurlakPiotr Musiałowski (2PM), Klaudia Gołaszewska (KXM Architekci), Kinga Grzybowska (KXM Architekci), Marek Grodzicki (KXM Architekci), Michał Hondo (KXM Architekci), Stanisław ŁakińskiZuzanna Szpocińska (NM Architekci), Maja Matuszewska, Dominika Bugajska.

Zjazd laureatów poprowadziła Justyna Zborowska, sekretarz konkursu, menedżer do spraw reklamy i PR Geberit oraz Olga Kisiel-Konopka z agencji OKK! PR, zajmującej się m.in. komunikacją konkursu i marki Geberit. Spotkanie rozpoczęły poczęstunek oraz część integracyjna, podczas której każdy z uczestników miał kilka minut, aby się przedstawić i opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanym z konkursem. Następnie odbyły się warsztaty – laureaci zostali podzieleni na zespoły, których zadaniem było odpowiedzenie na pytania dotyczące organizacji konkursu oraz zaproponowanie potencjalnej lokalizacji, której powinna być poświęcona 26. edycja konkursu „Projekt Łazienki 2024”.

Kolejnym punktem programu była sesja zdjęciowa wszystkich laureatów. Bartek Barczyk, jeden z najwybitniejszych artystów fotografików, uwiecznił również poszczególne zespoły projektowe oraz wykonał indywidualne zdjęcia uczestników spotkania.

Do laureatów konkursu dołączyli przedstawiciele Jury – przewodnicząca, prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa, arch. Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc - wnętrza, a także gość specjalny - Wojciech Chojna, dawniej sekretarz konkursu „Projekt Łazienki”.

Arch. Jacek Tryc, laureat pierwszej edycji konkursu w 1998 roku, podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem: – Wziąłem udział w konkursie na trzecim roku studiów. To wydarzenie w pewien sposób zmieniło moje życie, było trampoliną do zawodowego, wielkiego świata.

Z kolei dawny sekretarz konkursu, Wojciech Choina, wypowiedział się o przeszłości i przyszłości inicjatywy firmy Geberit: – Cieszę się, że ten konkurs się rozwija i ewoluuje, zmienia się jego tematyka, co daje pewność, że będzie trwał dłużej, nie tylko 25 lat. Mam nadzieję spotykać się na kolejnych rocznicach.

Po krótkich rozmowach kuluarowych, wręczeniu upominków i toaście, wszyscy goście udali się do restauracji Chianti Kręgliccy na lunch z przedstawicielami Geberit: Justyną Zborowską – sekretarzem konkursu, menedżerem do spraw reklamy i PR, Adrianem Burzykiem – dyrektorem działu Projekty i Technologie, Krzysztofem Brzezińskim – dyrektorem marketingu i produktów oraz z Przemysławem Powalaczem, Prezesem Zarządu Geberit Polska. Justyna Zborowska podkreśliła, że jedną z głównych idei konkursu jest uświadamianie społeczeństwa na temat kondycji toalet publicznych oraz realny wpływ na zmianę sytuacji: – Za pomocą konkursu mówimy o deficycie toalet, mówimy o tym, aby poprawiać jakość sanitariatów w Polsce, aby toalety były dostępne dla wszystkich, uwzględniały różnych użytkowników.

Po obiedzie uczestnicy spotkania wrócili do Pałacu Zamoyskich, aby wziąć udział w uroczystej gali wręczenia nagród w 25. edycji konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023”. W debacie, poprzedzającej ogłoszenie wyników, udział wzięli: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, Jacek Tryc oraz laureaci konkursu ,,Projekt Łazienki”: Aleksandra Kozłowska, laureatka Grand Prix oraz nagrody Debiut Roku w 2018 roku (projekt toalety publicznej na bulwarach nad rzeką Słupią w Słupsku), Zuzanna Szpocińska, laureatka Grand Prix w 2013 roku (toaleta konkursowa przy ul. Tylnej Mariackiej w Katowicach), Piotr Musiałowski, laureat Grand Prix w 2007 roku (toaleta publiczna w Kazimierzu Dolnym – projekt zrealizowany) oraz Stanisław Łakiński, laureat Grand Prix w 2016 roku (toaleta konkursowa przy Al. Roguckiego w Płocku – projekt zrealizowany). Zaproszeni goście podzielili się wspomnieniami i anegdotami związanymi z konkursem ,,Projekt Łazienki”.

Ideę konkursu oraz czas spędzony na spotkaniu laureatów dobrze podsumowują słowa Przemysława Powalacza – Wspólnotowy charakter czyni ten projekt wyjątkowym. Robić coś wspólnie, to robić coś razem, a wspólnotowo – robić coś razem, dla kogoś.

Videorelacja z wydarzenia dostępna jest pod linkiem: https://konkurs.geberit.pl/historia-konkursu/

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.