Stół polskiej marki Nobonobo zdobywa prestiżową Iconic Award 2023!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Ciesząca się międzynarodowym uznaniem nagroda ICONIC AWARDS przyznawana jest za wizjonerskie podejście do projektowania oraz nowatorskie idee wzornicze. Organizowany od 1953 roku konkurs, którego adresatami są projektanci z całego świata, to inicjatywa German Design Council – organizacji ds. wzornictwa, powołanej przez niemiecki parlament. Wśród nagrodzonych w tym roku projektów znalazł się stół Roots, polskiej marki Nobonobo. W międzynarodowym jury zasiedli reprezentanci dziedzin takich jak architektura, projektowanie wnętrz, design czy komunikacja produktowa. Wśród kryteriów oceny stołu jurorzy wymienili m.in. zwracającą uwagę koncepcję ogólną, technologię i jakość wykonania, ikoniczną estetykę oraz funkcjonalność.
Polska marka Nobonobo, założona przez Monikę Struską i Tomka Matejczyka, wyróżnia się wyjątkowo kreatywnym podejściem do tworzenia mebli. Bije na głowę konkurentów, udowadniając, że wizjonerskie podejście, zaangażowanie w innowacje i zapraszanie do współpracy wschodzących sław europejskiego designu, to świetnie przemyślana strategia. Nowe kolekcje sof, łóżek, foteli, stołów i stolików kawowych, łączą tradycyjne techniki ze zrównoważonym procesem produkcji, wypełniając lukę pomiędzy klasycznym rękodziełem a technologią, przesuwając granice projektowania i wyznaczając drogę rozwoju dla innych marek.
Odebrana na początku czerwca w Kolonii ICONIC AWARDS to bez wątpienia najbardziej prestiżowa spośród nagród organizowanych przez German Design Council. Innowacyjny konkurs o holistycznym podejściu, nastawiony na promowanie najbardziej oryginalnych pomysłów branżowych, tworzących interakcję pomiędzy architekturą, branżą projektową i produkcyjną, docenia w szczególności wizjonerskie produkty, innowacyjną architekturę i produkcję powstającą z poszanowaniem środowiska naturalnego. Doceniony przez kapitułę konkursu stół ROOTS Nobonobo został stworzony z myślą o osobach, które cenią minimalistyczny styl we wnętrzach, ale jednocześnie nie boją się ciekawych, przykuwających wzrok form, inspirowanych nurtem organic design. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo. Projekt ROOTS dostępny jest w kilku rozmiarach i czterech wersjach kolorystycznych: grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny.
Recepta na sukces
„Wiele osób odnosi się do konkursu ICONIC AWARDS jako do barometru nowych trendów i najcenniejszych pomysłów branży wnętrzarskiej, dlatego jesteśmy ogromnie dumni z przyznanej nagrody. Po zdobytej w maju statuetce MUST HAVE, kolejny sukces stołu ROOTS jest potwierdzeniem pracy wkładanej w rozwój firmy i dowodem na to, że możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, dobre wzornictwo zaczyna udzielać odpowiedzi na wyzwania naszych czasów, promując myślenie w modelach cyrkularnych i realizację wizji w oparciu o przemyślane działania. Czasami to małe pomysły mają duży wpływ na odbiór firmy, w naszym przypadku jest to także cały model biznesowy. Międzynarodowe jury ICONIC AWARDS, pod auspicjami German Design Council, honoruje takie przełomowe osiągnięcia projektowe – a kolejna nagroda dla stołu, zaprojektowanego przez naszego portugalskiego przyjaciela Nelsona de Araújo, sprawia, że promowane przez Nobonobo trendy wzornicze są widoczne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – mówią Monika Struska i Tomek Matejczyk, właściciele Nobonobo.
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.