Komunikaty PR

Stół polskiej marki Nobonobo zdobywa prestiżową Iconic Award 2023!

2023-06-18  |  21:45
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Ciesząca się międzynarodowym uznaniem nagroda ICONIC AWARDS przyznawana jest za wizjonerskie podejście do projektowania oraz nowatorskie idee wzornicze. Organizowany od 1953 roku konkurs, którego adresatami są projektanci z całego świata, to inicjatywa German Design Council – organizacji ds. wzornictwa, powołanej przez niemiecki parlament. Wśród nagrodzonych w tym roku projektów znalazł się stół Roots, polskiej marki Nobonobo. W międzynarodowym jury zasiedli reprezentanci dziedzin  takich jak architektura, projektowanie wnętrz, design czy komunikacja produktowa. Wśród kryteriów oceny stołu jurorzy wymienili m.in. zwracającą uwagę koncepcję ogólną, technologię i jakość wykonania, ikoniczną estetykę oraz funkcjonalność.

Polska marka Nobonobo, założona przez Monikę Struską i Tomka Matejczyka, wyróżnia się wyjątkowo kreatywnym podejściem do tworzenia mebli.  Bije na głowę konkurentów, udowadniając, że wizjonerskie podejście, zaangażowanie w innowacje i zapraszanie do współpracy wschodzących sław europejskiego designu, to świetnie przemyślana strategia. Nowe kolekcje sof, łóżek, foteli, stołów i stolików kawowych, łączą tradycyjne techniki ze zrównoważonym  procesem produkcji, wypełniając lukę pomiędzy klasycznym rękodziełem a technologią, przesuwając granice projektowania i wyznaczając drogę rozwoju dla innych marek.

Odebrana na początku czerwca w Kolonii ICONIC AWARDS to bez wątpienia najbardziej prestiżowa spośród nagród organizowanych przez German Design Council. Innowacyjny konkurs o holistycznym podejściu, nastawiony na promowanie najbardziej oryginalnych pomysłów branżowych, tworzących interakcję pomiędzy architekturą, branżą projektową i produkcyjną, docenia w szczególności wizjonerskie produkty, innowacyjną architekturę i produkcję powstającą z poszanowaniem środowiska naturalnego. Doceniony przez kapitułę konkursu stół ROOTS  Nobonobo został stworzony z myślą o osobach, które cenią minimalistyczny styl we wnętrzach, ale jednocześnie nie boją się ciekawych, przykuwających wzrok form, inspirowanych nurtem organic design. Stół składa się z dwóch połączonych ze sobą części – blatu wykonanego z litego drewna dębowego, pokrytego olejem oraz giętej podstawy z metalu lakierowanego proszkowo. Projekt ROOTS dostępny jest w kilku rozmiarach i czterech wersjach kolorystycznych: grafit, khaki, czarno-brązowy i czarny.

Recepta na sukces

„Wiele osób odnosi się do konkursu ICONIC AWARDS jako do barometru nowych trendów i najcenniejszych pomysłów branży wnętrzarskiej, dlatego jesteśmy ogromnie dumni z przyznanej nagrody. Po zdobytej w maju statuetce MUST HAVE, kolejny sukces  stołu ROOTS jest potwierdzeniem pracy wkładanej w rozwój firmy i dowodem na to, że możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, dobre wzornictwo zaczyna udzielać odpowiedzi na wyzwania naszych czasów, promując myślenie w modelach cyrkularnych i realizację wizji w oparciu o przemyślane działania. Czasami to małe pomysły mają duży wpływ na odbiór firmy, w naszym przypadku jest to także cały model biznesowy. Międzynarodowe jury ICONIC AWARDS, pod auspicjami German Design Council, honoruje takie przełomowe osiągnięcia projektowe – a kolejna nagroda dla stołu, zaprojektowanego przez naszego portugalskiego przyjaciela Nelsona de Araújo, sprawia, że promowane przez Nobonobo ​​trendy wzornicze są widoczne nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – mówią Monika Struska i Tomek Matejczyk, właściciele Nobonobo.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.