Komunikaty PR

Stonowana ekstrawagancja, czyli przepis na nowoczesne wnętrze

2020-06-03  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Dzięki płytkom marki Engers łatwiej pozwolić sobie na ekstrawagancję, która w dyskretny sposób podkreśli charakter nowoczesnych wnętrz. Ich jasność, głębię, minimalizm i oryginalność. Kolekcja Double Impact to ciekawa odsłona uroku czerni i bieli oraz zróżnicowanych formatów – od mini mozaiki podłogowej 5x5 cm, przez kwadrat 60x60 cm, do płytek ściennych o wymiarach 33x100 cm oraz listwy wykończeniowej 3x100 cm. Dzięki nim aż trudno oderwać wzrok od podłóg i ścian! Zjawiskowe w łazience, salonie, kuchni i aneksie.

Kolekcja Double Impact marki Engers zaskakuje urodą kontrastu i możliwościami tworzenia mozaiki oraz układu, który odwzorowuje strukturę industrialnych ścian z cegły. Do wyboru jasna i ciemna wersja płytek – z przecieniowaniem, które jest o kilka tonów głębsze od barwy dominującej. To zaś daje efekt betonowej powierzchni z metalicznymi akcentami. Takie połączenie pozwala wzbogacić wnętrze o jedyny w swoim rodzaju element w stylu vintage.

Monochromatyczny szyk

Znając możliwości wariantów ułożenia i rozmiarów płytek Engers, warto wypróbować obie wersje monochromatyczne, a także jasno-ciemne wariacje: szachownicę, pasy, pręgi oraz wzory, które się nie śniły zwolennikom tradycji. Czerń i biel dają moc możliwości!

Monochromatyczne projekty mogą być zarazem ekstrawaganckie, jak i bezpieczne. Ekstrawagancja nie musi „krzyczeć” – wystarczy, że będzie zaskakiwać, nie tracąc nic z nowoczesnego tonu. Tę samą łazienkę można zobaczyć zarówno w jasnych, jak i ciemnych barwach. Jasne ściany i ciemna podłoga albo na odwrót. Wystrój niemalże biały lub niemalże czarny – z kontrastową obecnością tej drugiej barwy. Niczym jing i jang – w kontrze i w równowadze.

Śmiałe rozwiązania

Ekstrawagancka niejednoznaczność działa na wyobraźnię i pobudza twórcze rozwiązanie w zakresie wystroju wnętrz. Niektóre rozwiązania są tak piękne, że aż chce się je naśladować. Na przykład łazienka w stylu noir – ciemna od podłóg po sufit. I wcale nie czarna!

Duże przestrzenie pomagają wydobyć z designu płytek Double Impact wszystkie niuanse. Subtelną siateczkę szarych cieni, połysk oraz granice pomiędzy poszczególnymi partiami projektu. Dodatkowemu uwypukleniu łączeń służyć mogą też listwy lub pojedynczy pas białej mini-mozaiki.

Engers trafi też do gustu osób ceniących bardzo jasne, słoneczne wnętrza albo zimowe klimaty. Industrialna biel z powodzeniem sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach takich jak WC, jak i na sporej przestrzeni salonu kąpielowego z wanną i prysznicem, która dzięki najmniejszym z płytek Double Impact, może po królewsku migać kaneczkami misternej mozaiki.

Ekstrawaganckie rozwiązania i unikalne połączenia

Kolekcje Engers określane są mianem trendsetterskich, co dodatkowo potwierdza nominacja w konkursie Perły Ceramiki. Z designu tych nowoczesnych płytek można się uczyć sztuki tworzenia unikalnych, na długo zapamiętywanych, połączeń. Takich jak projekty realizowane dzięki Double Impact.

Warto dodać, że surowcami, które inspirują projektantów wszystkich kolekcji Engers są metal, drewno i beton architektoniczny – czyli to, czego w żadnym nowoczesnym (a  tym bardziej ekstrawaganckim!) projekcie nie może zabraknąć. Dzięki tym nawiązaniom łatwo o trafny wybór mebli i dodatków, które tworzą jedną linię z charakterem płytek. I równie łatwo o spektakularny efekt.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 trendów wnętrzarskich na lato 2020 Biuro prasowe
2020-07-08 | 11:00

5 trendów wnętrzarskich na lato 2020

Ostatnie miesiące uświadomiły wielu ludziom, jak istotna jest przestrzeń domowa i jej przemyślane urządzenie. Ma to ogromny wpływ na aktualne trendy w aranżacji. Jakie kierunki będą
Dom Wspólne posiłki na 6-tkę. Wyloguj się do stołu
2020-07-08 | 10:00

Wspólne posiłki na 6-tkę. Wyloguj się do stołu

Śniadanie w biegu lub jego brak, w międzyczasie przekąski przed komputerem i obfita kolacja wieczorem przed telewizorem… To prosta droga do kłopotów zdrowotnych i gorszych
Dom Pencil black apartament
2020-07-08 | 01:00

Pencil black apartament

Miejski teatr, filharmonia, szkoły muzyczne, unikalne kamienice w stylu berlińskiej secesji i modernizmu, a w sercu zabytkowy park Kochanowskiego. Trudno jest w Polsce znaleźć wiele

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Daria Widawska: Postanowiłam przejść na dietę sirtfood. Dzięki niej schudła Adele, więc ja też jestem dobrej myśli

Aktorka tłumaczy, że nagły spadek aktywności fizycznej i zmiana dotychczasowego trybu życia sprawiły, że zaczęła przybierać na wadze. Daria Widawska nie chciała bezczynnie patrzeć, jak jej ciało zmienia się na niekorzyść. Zależało jej bowiem na utrzymaniu szczupłej sylwetki i zachowaniu dobrej kondycji. W związku z tym podjęła decyzję o modyfikacji codziennych nawyków żywieniowych. Aby proces chudnięcia był bezpieczny i maksymalnie skuteczny, postanowiła wcześniej zasięgnąć porady dietetyka.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Muzyka

Aleksanda Kurzak: Podczas kwarantanny dawałam koncerty online i dużo gotowałam. Postanowiłam wydać książkę kucharską powiązaną ze słynnymi operami

Sopranistka przyznaje, że podczas kwarantanny związanej z sytuacją epidemiologiczną bardzo brakowało jej występów na scenie i kontaktu z publicznością. Choć w tym czasie dwa razy wystąpiła online, to jednak nie ukrywa, że nieco dziwnie się czuła, śpiewając do ekranu komputera. Ostatnie tygodnie śpiewaczka wykorzystała jednak bardzo efektywnie. Zaprezentowała bowiem swoim fanom kulinarne umiejętności, a gdy szukała nowych przepisów i dzieliła się nimi w sieci, narodził się pomysł, by wydać książkę kucharską związaną z kuchnią i operą.

Kosmos i lotnictwo

W kosmos polecimy balonem. Ziemię z wysokości ponad 30 kilometrów będzie można obejrzeć z kapsuły z widokiem 360 stopni [DEPESZA]

Już wkrótce podróż w kosmos może być w turystyce podobnym zjawiskiem jak np. rejs statkiem. W kosmosie powstają pierwsze hotele, wkrótce mogą też wystartować pierwsze komercyjne loty w przestrzeń kosmiczną realizowane przez prywatne firmy. Ziemię będzie można obejrzeć nie tylko z perspektywy statku kosmicznego, lecz także balonu stratosferycznego. Studio PriestmanGoode opracowało koncepcję wysokowydajnego balonu i kapsuły ciśnieniowej dla Space Perspective, aby zabrać turystów kosmicznych w rejs wokół stratosfery. Loty testowe mają się rozpocząć już w 2021 roku.