ŚWIATŁO NA FORMĘ
Współczesny design to taniec nowoczesnej dekometrii z klasyką, poszukiwanie idealnie skrojonych linii, form i wygięć w konfiguracjach zachwycających nieszablonową kreatywnością i harmonią. Prezentowany apartament jest kwintesencją tego, co dziś króluje na największych światowych wybiegach aranżacyjnej mody. U jego podstaw leżą inspiracje przywiezione z Mediolanu – kolebki sztuki, designu, wzorniczych trendów. Drzwi do wnętrza otwiera nam geometria – prezentująca swoją doskonałość w prostych i obłych liniach, kontrastach form, wyrazistych kątach i miękkich półokręgach. Tu każdy element wyposażenia zwraca na siebie uwagę – a robi to w sposób subtelny i nienachalny. Oprawą są stonowane, przytulne, ciepłe barwy – i światło – główny scenograf aranżacji.
Po pierwsze – luksus i elegancja. Mieszkanie, a właściwie apartament, to przykład realizacji o wysokim standardzie materiałowym i designerskim. Z założenia miało być uniwersalne i ponadczasowe, ale zdecydowanie „inne”. By ten cel osiągnąć, zbudowano niezwykłe w swojej efektowności kompozycje barw, kształtów i światła, zmieniające dostępną przestrzeń w jedyne w swoim rodzaju arcydzieło aranżacyjnej sztuki użytkowej. W podstawie kolorystycznej użyto bieli, stonowanych szarości i beżu, łamiąc ich spokój zdecydowaną czernią. W wykończeniu zastosowano nieszablonowe rozwiązania – marmurowe okładziny ścienne, przestrzenne panele fornirowe oraz stiukowe ozdoby o kształtach i strukturach wydobywanych grą strategicznie umieszczonych źródeł światła. Sprzęty i meble są niczym futurystyczny sen. Niby proste, ale niezwykłe, bawiące się geometrycznymi liniami, miękkimi obłościami, łukami, podświetleniami i przezroczystościami, które z mebli przemieszczają się w totalnie zaskakujące formą świetlne instalacje sufitowe. Całość, wysmakowana w swojej prostocie, przekłada się na unikatowy efekt komfortowego luksusu.
Po drugie – innowacyjne metamorfozy. Apartament o powierzchni 130 metrów wyznaczał szereg wyzwań aranżacyjnych – jednym z nich było wizualne wydzielenie stref funkcjonalnych w dużym pomieszczeniu dziennym, innym – stworzenie strefy wejścia tam, gdzie brak tradycyjnego przedpokoju. To zabiegi, które pozwoliły wykreować zachwycającą swoją otwartością, pozbawioną granic przestrzeń do codziennego życia, relaksu oraz spotkań. Przemiany objęły również garderobę, wcześniej przechodnią, którą zintegrowano z sypialnią oraz wypełniono unikatową, dekoracyjną zabudową.
Po trzecie – wzorcowa funkcjonalność. Salon z kuchnią, 3 pokoje, przestronny hol z garderobą, dwie łazienki rozmieszczone na niemal 130 metrach kwadratowych – każda z tych stref to jedyny w swoim rodzaju pokaz nowoczesnego designu. Meble wykonane na wymiar, dedykowane okładziny, subtelny artyzm sprzętów użytkowych czynią z apartamentu przestrzeń z jednej strony pokazową, z drugiej – wręcz stworzoną do życia. Urządzono go z myślą o wynajmie dla klienta biznesowego i jako takie spełnia wszystkie warunki lokalizacyjne i estetyczne, stanowiąc zarazem unikatowy przykład mistrzowskiego designu, czerpiącego z nowoczesnych trendów to, co najciekawsze i najbardziej wypełnione smakiem.
Powiedzieć o nim nowoczesne, designerskie i minimalistyczne, to powiedzieć za mało. Choć każde z tych określeń ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, wydaje się zdecydowanie niewystarczające – prezentowana realizacja podnosi je do potęgi, nadając im nowy wymiar i formę, której nie znajdziemy w standardowych aranżacjach.
Metryczka:
Lokalizacja: Warszawa, Rezydencja Łazienki Park
Powierzchnia mieszkania: 128,51 m²
Pomieszczenia: hol, salon z kuchnią, garderoba w holu, pokój z garderobą, pokój, pralnia, łazienka, sypialnia z łazienką
Przeznaczenie: mieszkanie premium na wynajem
Założenia:
Mieszkanie w ciepłych przyjemnych barwach - na wynajem dla klienta biznesowego. Mieszkanie o wyższym standardzie. Uniwersalne i ponadczasowe, ale wyróżniające się na tle innych ofert.
Wyzwania:
Wydzielenie stref w dużej przestrzeni salonu i kuchni z pozostawieniem otwartej przestrzeni. Pomimo braku typowego przedpokoju w mieszkaniu - stworzenie strefy wejścia z siedziskiem i tapicerką przechodzącą do salonu. Połączenie istniejącej wcześniej przechodniej garderoby i łazienki z sypialnią główną. Stworzenie dekoracyjnych zabudów garderoby w sypialni.
Interesujące rozwiązania:
Obłożenie kamieniem naturalnym (marmur paonazzo) ściany w salonie przy biblioteczce i ściany pod TV.
Lustra brązowe na frontach szafki RTV i ścianach.
Dekoracyjne panele fornirowane z podświetleniem LED.
Ozdobny detal z płyciną na ścianie w salonie i w kuchni oraz we frontach biblioteczki nawiązujący do kształtów klatki schodowej inwestycji.
Materiały i produkty użyte w projekcie:
ARMATURA - TRES
CERAMIKA - Villeroy & Boch
KABINA – RADAWAY
DESKA PODŁOGOWA - JAWOR PARKIET
PŁYTKI - TUBĄDZIN
BLAT KUCHNIA – DEKTON - IMAR
KAMIEŃ NATURALNY NA ŚCIANIE W SALONIE I POD TV - MARMUR PAONAZZO – IMAR
LAMPY SPOTOWE - LABRA
LAMPY WISZĄCE SALON I KUCHNIA - ARTEMIDE
DRZWI PRZESZKLONE – PIU DESIGN
ELEMENTY NA ŚCIANIE W KUCHNI OZDOBNE - PAP DECO
SOFA, FOTEL, STÓŁ, KRZESŁA, SALON - WESTWING NOW
ZASŁONY, FIRANY, PODUSZKI – SZYTE WNĘTRZA

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.