Komunikaty PR

Światowy Dzień Wellness

2023-06-13  |  13:30

 

1.     Stwórz odpowiednią atmosferę. Możesz zapalić świeczki aromatyczne lub użyć dyfuzor olejków eterycznych. Przyjemny zapach pozwala oderwać się od codzienności. Ustaw też cichą, relaksującą muzykę.

2.     Wybierz odpowiednią temperaturę wody. Ciepły prysznic jest zazwyczaj najbardziej relaksujący, ale strumień nie powinien być za gorący. Idealna temperatura to taka, która nie spowoduje, że poczujesz się nieswojo.

3.     Użyj swoich ulubionych produktów do kąpieli. Szampony, żele pod prysznic czy mydła wykonane z naturalnych składników i o pięknych zapachach, stworzą prawdziwie zmysłową atmosferę. Zapachy takie jak lawenda, bergamotka czy róża mają przy tym działanie uspokajające.

4.     Skup się na oddychaniu. Głębokie i spokojne pomaga wyciszyć umysł i rozluźnić mięśnie. Spróbuj skupić się na oddechu, odrzucając codzienne troski.

5.     Zrób delikatny peeling. Możesz wykonać go za pomocą naturalnych środków. To pomoże Ci się zrelaksować, a przy okazji poprawi ukrwienie i kondycję skóry, pozostawiając ją gładką i nawilżoną.

6.     Pozwól wodzie płynąć. Po prostu stań pod prysznicem i pozwól wodzie płynąć po swoim ciele. Próbuj wizualizować sobie, jak stres i napięcie spływają z Ciebie razem z jej strumieniem.

7.     Nie spiesz się. Relaksujący prysznic to nie tylko czynność higieniczna, ale również sposób na odprężenie. Daj sobie na to trochę czasu, nie śpiesz się.

8.     Zakończ zimnym strumieniem. Krótki, zimny prysznic na koniec pomoże Ci ożywić i odświeżyć umysł i ciało. Doskonale wpłynie on również na krążenie krwi.

 

Najważniejsze jest to, by prysznic i wszelkie zabiegi były po prostu - przyjemne, dlatego wspomniane kroki warto dostosować do własnych upodobań. Niezależnie od tego, jakie rytuały lubimy najbardziej, prysznic nie może obyć się bez wygodnej i pięknej kabiny lub parawanu nawannowego, który dodaje wannie dodatkowej funkcji. Przyjrzyjmy się zatem kilku najnowszym propozycjom polskiej marki Radaway. www.radaway.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.