Światowy Dzień Wellness
1. Stwórz odpowiednią atmosferę. Możesz zapalić świeczki aromatyczne lub użyć dyfuzor olejków eterycznych. Przyjemny zapach pozwala oderwać się od codzienności. Ustaw też cichą, relaksującą muzykę.
2. Wybierz odpowiednią temperaturę wody. Ciepły prysznic jest zazwyczaj najbardziej relaksujący, ale strumień nie powinien być za gorący. Idealna temperatura to taka, która nie spowoduje, że poczujesz się nieswojo.
3. Użyj swoich ulubionych produktów do kąpieli. Szampony, żele pod prysznic czy mydła wykonane z naturalnych składników i o pięknych zapachach, stworzą prawdziwie zmysłową atmosferę. Zapachy takie jak lawenda, bergamotka czy róża mają przy tym działanie uspokajające.
4. Skup się na oddychaniu. Głębokie i spokojne pomaga wyciszyć umysł i rozluźnić mięśnie. Spróbuj skupić się na oddechu, odrzucając codzienne troski.
5. Zrób delikatny peeling. Możesz wykonać go za pomocą naturalnych środków. To pomoże Ci się zrelaksować, a przy okazji poprawi ukrwienie i kondycję skóry, pozostawiając ją gładką i nawilżoną.
6. Pozwól wodzie płynąć. Po prostu stań pod prysznicem i pozwól wodzie płynąć po swoim ciele. Próbuj wizualizować sobie, jak stres i napięcie spływają z Ciebie razem z jej strumieniem.
7. Nie spiesz się. Relaksujący prysznic to nie tylko czynność higieniczna, ale również sposób na odprężenie. Daj sobie na to trochę czasu, nie śpiesz się.
8. Zakończ zimnym strumieniem. Krótki, zimny prysznic na koniec pomoże Ci ożywić i odświeżyć umysł i ciało. Doskonale wpłynie on również na krążenie krwi.
Najważniejsze jest to, by prysznic i wszelkie zabiegi były po prostu - przyjemne, dlatego wspomniane kroki warto dostosować do własnych upodobań. Niezależnie od tego, jakie rytuały lubimy najbardziej, prysznic nie może obyć się bez wygodnej i pięknej kabiny lub parawanu nawannowego, który dodaje wannie dodatkowej funkcji. Przyjrzyjmy się zatem kilku najnowszym propozycjom polskiej marki Radaway. www.radaway.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.