Komunikaty PR

Szara eminencja kuchni

2023-07-14  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Szarości ( 0.49 MB )

Wcale nie przestał nam się podobać na frontach kuchennych szafek. Kolor szary nie tylko nie pozwala o sobie zapomnieć, ale utrzymuje stałą mocną pozycję we wnętrzarskich trendach. Urzeka wieloma odcieniami, które pasują do różnych stylów i efektownie łączą się z innymi kolorami. Pomysłów na piękną aranżację jest wiele. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy.  

 

Szarość wydaje się monotonna? To tylko pozory, ponieważ dość łatwo możemy sprawić, że kuchnia w tym deseniu będzie pięknie wyglądała i bynajmniej nie będzie wionęło w niej nudą. Warto również wykorzystać mocne atuty koloru, takie jak ponadczasowość i uniwersalność. Zawłaszcza ta druga cecha jest bardzo przydatna w urządzaniu kuchni. Szarość dobrze komponuje się całą paletą popularnych barw, dlatego do szafek w tym kolorze łatwo dobierzemy pozostałe elementy zabudowy meblowej i kuchennego wyposażenia. Szare meble będą dobrym pomysłem w każdej stylizacji, a zamierzony efekt stylistyczny osiągniemy dzięki odcieniowi, na jaki się zdecydujemy i odpowiednio dobranym dodatkom kolorystycznym.

- Szary daje dużo możliwości aranżacyjnych. Meble z frontami w tym kolorze możemy wybrać niezależnie od tego, czy marzy nam się kuchnia nowoczesna czy też bardziej klasyczna – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w firmie KAM. – Możemy wykreować wnętrze spokojne i stonowane, albo wyróżniające się i wyjątkowo reprezentacyjne. Potencjał szarości możemy wykorzystać w urządzaniu kuchni na wiele sposobów.

 

Minimalizm w duecie z drewnem

Jednolite szare fronty idealnie wpisują się w minimalizm, który z zasady rezygnuje ze zbędnej dekoracyjności i nadmiaru form. Gładkie, matowe powierzchnie mebli stanowią dobre tło dla umiarkowanych aranżacji, których atutem jest schludna prostota, nie pozbawiona jednak efektowności. Monochromatyczna zabudowa w jasnych odcieniach szarości nie przytłoczy wnętrza, a nawet optycznie je powiększy. Kuchnia będzie wydawała się bardziej przestronna.  

Jeżeli chcemy uniknąć wrażenia chłodu, połączmy szarość z dekorami drewna w jasnych odcieniach, z którymi idealnie koresponduje. Ten subtelny duet tworzy odpowiedni balans, który nie tylko dobrze komponuje się wzorniczo, ale rysunek drewna wizualnie ociepli wnętrze. Tak zaaranżowana kuchnia prezentuje się lekko i świeżo.

Najbardziej popularnym miejscem, aby wprowadzić drewno do jednokolorowej kuchni jest blat roboczy, albo okładzina ścienna. Ciekawy efekt zapewni dodatek niezwykle dekoracyjnych lameli, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.

 

Szaro-złota elegancja

Masz obawy, że szafki kuchenne w kolorze szarości zbytnio wtopią się w tło? Nic bardziej mylnego. Może być odważnie i wyraziście, a pomysłowo zaaranżowana kuchnia będzie przyciągała wzrok. Jeżeli chcemy, żeby było szykownie i nowocześnie, warto rozświetlić ją złotem. Mocne akcenty w postaci uchwytów, armatury czy opraw oświetleniowych sprawią, że szare meble będą wyglądały reprezentacyjnie. Wyrafinowany efekt zapewnią szafki witrynowe z delikatnym obramowaniem w kolorze złota, które są wnętrzarskim hitem. Na półkach za szklanymi frontami możemy wyeksponować dekoracyjne naczynia lub zastawę stołową, które dodatkowo podniosą walory estetyczne mebli.

Wysmakowanego charakteru szarej kuchni doda rysunek marmuru z wyraźnym wzorem. Możemy nim ozdobić blat oraz ścianę pomiędzy rzędem szafek dolnej i górnej zabudowy. Ostateczny szlif zapewni drewno, które zawsze wygląda elegancko i ociepla wnętrze.

 

Naturalnie niczym skała

Nawet delikatna zmiana zabarwienia może zrobić różnicę i zapewnić bardziej świeży efekt. Szarość ma wiele odcieni, również tych mniej oczywistych, np. skał. Nawiązujący do nich kolor jest delikatny i ma cieplejszą tonację, dlatego podniesie temperaturę kuchennej aranżacji. Wnętrze będzie łagodniejsze i bardziej naturalne. Szafki w kolorze skalnym doskonale pasują do prostych i funkcjonalnych kuchni, w których panuje przytulny, nastrojowy klimat.

Ten niebanalny odcień jeszcze piękniej zagra z rysunkiem drewna. Wystarczy ocieplić go drewnem w jasnych tonacjach, aby kuchnia nabrała skandynawskiego wyrazu. Kolor z pewnością zwróci na siebie uwagę również miłośników powściągliwej estetyki japandi, którzy cenią sobie harmonię, użyteczną prostotę i przytulny klimat. 

 

Już nie szarość, jeszcze nie czerń

Szukasz odmiany dla klasycznej szarości? W dobrym stylu będzie szary metalic. Wpadająca w zdecydowanie ciemniejszą kolorystykę barwa, plasuje się pomiędzy szarością a czernią. Chociaż jest od niej nieco jaśniejsza, ale równie efektowna i z charakterem. W bliższej perspektywie ujawnia delikatny połysk, który ożywia matową powierzchnię. Szarość o metalicznym połysku na frontach mebli prezentuje się elegancko, dlatego zabudowa wygląda gustownie i prestiżowo.

Doskonałym kontrapunktem dla tej wyrazistej barwy będzie dodatek drewna, dzięki któremu unikniemy efektu przytłoczenia. Dobrym towarzystwem będą tonacje w ciepłych brązach z mocno zarysowanym wzorem. Oba dekory doskonale wyglądają w duecie, tworząc atrakcyjny wizualnie kontrast.

 

Surowa kolorystyka betonu

Styl industrialny czerpie z architektury przemysłowej i pofabrycznej, którą zaadoptował na nowoczesną i wyrazistą przestrzeń do życia. Zdecydowanie króluje tu beton, który może nadać wyjątkowy sznyt również zabudowie kuchennej. Szarość inspirowana chropowatą i surową powierzchnią ciekawie zaprezentuje się nie tylko na powierzchni ścian, podłóg i sufitu, ale również na frontach prostych brył mebli. Dekor zaintryguje nie tylko niepospolitą barwą, ale i wyrazistą strukturą, która dodatkowo podkreśli oszczędny i chłodny charakter stylu. Żeby nieco „udomowić” taką kuchnię, wprowadźmy do niej drewno. Warto jednak postawić na równie niebanalne odmiany. Dekor dąb cynowany to nowa interpretacja klasycznego gatunku - z mocno zarysowaną strukturą i efektownym rysunkiem z widocznymi żyłkami metalu. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.