Szary pokój dziecka – hit czy kit?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kojarzony z minimalistyczną elegancją i spokojem szary zwykle dekoruje wnętrza salonów, gabinetów czy sypialni użytkowanych w większości przez dorosłych. Nie będzie więc zwykle pierwszym wyborem do pokoju dziecka, gdzie na co dzień ma gościć radość i beztroska. Wbrew pozorom jednak przestrzeń dla malucha nie musi opływać w krzykliwe i żywe kolory, by wydawała się wesoła i przytulna. Podpowiadamy, z czym łączyć szarość w takich pomieszczeniach, by wykreować bajeczną aranżację, która nie będzie kitem, ale wnętrzarskim hitem.
W świecie, w którym dzieci z każdej strony bombardowane są nadmiarem bodźców, cenna jest równowaga i wyciszenie. Odcień Szary Najjaśniejszy farby Dekoral Effect 3in1 na ścianach w połączeniu z biało-szarymi dekoracjami wypełni pokój malucha tak potrzebnym do jego rozwoju spokojem, z subtelnością wydobywając łagodny urok aranżacji. Kolorystyczna powściągliwość pozostawi miejsce na zabawę fakturą - zwiewne materiały, futrzane tekstylia i miękkie maskotki nadadzą szaremu wnętrzu przytulny klimat.
Ze względu na swą neutralną aurę szarość to wymarzony kompan dla innych barw. Szczególnie urokliwie prezentuje się jednak w towarzystwie koloru różowego, z którym tworzy harmonijny, wolny od aranżacyjnych zgrzytów związek. Na tle ściany skąpanej w odcieniu Lekko Szary od Dekoral już kilka elementów w pudrowym różu wystarczy, by uzyskać lekką, dziewczęcą aranżację. Jej charakter dodatkowo podkreślą oprawione w delikatne ramki plakaty z uroczymi zwierzątkami.
Szary z powodzeniem może zostać zestawiony także z zielono-niebieskimi tonacjami. Symbolizujący spokój i równowagę turkus na jednej ze ścian będzie efektownie współgrał z dyskretnym odcieniem Skandynawska Szarość z palety Moc Koloru farby Dekoral. Sposobem na dodanie uroku w dziecięcym królestwie będzie połączenie z pozoru nie pasujących do siebie motywów dekoracyjnych - kropek na ścianie i tekstylnych dodatków w paski.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.