Szybki remont: kuchnia dla niecierpliwych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Przeraża cię kosztowny i czasochłonny remont kuchni, a szczególnie wymiana mebli? Czas oczekiwania na nowe wcale nie musi wynosić wielu tygodni. Jeżeli dotychczasowa zabudowa nie wygląda już estetycznie, albo przestała spełniać podstawowe potrzeby, pora pomyśleć o jej wymianie i wybrać kompletny system dostępny od reki.
Wraz z szybszym tempem życia, dobrze znanym mieszkańcom aglomeracji miejskich, przyspieszyły oczekiwania co do czasu, jaki jesteśmy skłonni przeznaczyć na prace remontowe i zmiany aranżacyjne własnych czterech ścian. Nie chcemy czekać wielu tygodni na dostawę nowej zabudowy do kuchni, niezależnie czy jej zakup jest efektem spontanicznej decyzji, czy planowanej wymiany starych i zniszczonych mebli.
- Nasze oczekiwania odnośnie mebli kuchennych bardzo wzrosły na przestrzeni ostatnich lat. Wynika to chociażby ze zmiany układu mieszkań, a co się z tym wiąże bardziej reprezentacyjnego charakteru kuchni, która pozostaje przestrzenią otwartą i połączoną z salonem. Chcemy, żeby była ładna, praktyczna i wygodna, ale jednocześnie nie chcemy czekać na nią zbyt długo – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM. – Dlatego coraz częściej szukamy zestawów mebli, które można kupić od razu, bez zbędnego długiego czekania. Dla niektórych może to być nawet dodatkowy argument przyspieszający decyzję o odkładanym od dawna remoncie kuchni i wymianę mebli, które po latach eksploatacji są już zniszczone i zestarzały się wizualnie.
Wymiana mebli i użytkowanie odnowionej kuchni nie musi wiązać się z długim czekaniem. Jeżeli zabudowa ma być praktyczna i funkcjonalna, a co najważniejsze, potrzebujemy, aby możliwie jak najszybciej znalazła się w naszej kuchni, możemy to bez przeszkód zrealizować.
- Podstawowy zestaw mebli z naszego nowego systemu KAM SET, z którego skompletujemy pełną zabudowę do kuchni, jest dostępny w krótkim terminie – potwierdza projektantka. – Można go dowolnie modyfikować, łącząc wybrane moduły spośród kilku typów szafek, aby jak najlepiej dopasować meble do wymiarów konkretnego wnętrza i potrzeb użytkowników.
Funkcjonalna i przystosowana do warunków pomieszczenia kuchnia nie musi być dziełem stolarza. Kupując „gotowca” wcale nie jesteśmy skazani na jeden, taki sam dla wszystkich zestaw. Możemy go spersonalizować i elastycznie skomponować zgodnie z własnymi preferencjami. Taką możliwość dają bowiem meble modułowe. Można nimi wyposażyć kuchnię w dowolnym wymiarze, wybierając odpowiednie szafki wiszące i dolne, szafkę pod zlewozmywak i do piekarnika, które uzupełni blat roboczy. W efekcie zyskujemy optymalnie urządzoną kuchnię, dostępną od razu i znacznie mniejszym kosztem.
Jeżeli natomiast potrzebujemy bardziej rozbudowanego systemu - układ zabudowy przewiduje szafki narożne, słupki, szafki wiszące i okapowe, w przypadku systemu KAM SET czas oczekiwania wydłuży się jedynie o 14 dni.
Linia wzornicza mebli została dopasowana do aktualnych trendów. Proste bryły i dwa uniwersalne dekory sprawiają, że design jest nowoczesny, ale i ponadczasowy. To duży atut, ponieważ kuchnię urządzamy raz na wiele lat. Popularna, nadal lubiana biel oraz przytulny, a jednocześnie elegancki dąb złoty to kuchenne klasyki, dzięki którym zyskujemy pewność, że nie straci ona na aktualności przez wiele kolejnych sezonów. Klasy meblom dodaje blat z pięknym wzorem marmuru.
- Dzisiaj, żeby mieć efektowny marmurowy blat w kuchni, wystarczy dekor, który idealnie oddaje jego naturalne piękno i strukturę kamienia. Wygląda równie szykownie i elegancko – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.