Tikkurila Color Now 2024 zachęca do odważnych wyborów kolorystycznych
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Mgliste błękity i przygaszone zielenie, rozmaite odcienie beżu aż po pudrowe, słodkie róże i głębokie burgundowe tonacje – ta zróżnicowana gama kolorów ziemi tworzy najnowszą kolekcję Tikkurila Color Now 2024. Jej celem jest zaskakiwać i inspirować do spojrzenia na barwy z nowej perspektywy. Tikkurila Color Now 2024 ma przy tym zachęcać do zdecydowanych kolorystycznych wyborów, które pozwolą wykreować nieoczywiste i fascynujące wnętrza. Kolekcję we współpracy z marką Tikkurila stworzyła szwedzka projektantka i influencerka, Marie Olsson Nylander, znana z unikatowego stylu, wyrafinowanego smaku oraz zamiłowania do tekstur i antyków.
Kolekcja Tikkurila Color Now 2024 to łącznie 14 kolorów ziemi, z emanującym ciepłem brzoskiwiniowym beżem Nude In Nizza, który został wytypowany na kolor roku 2024. Obok niego w palecie znalazły się m.in. pełen klasycznego i subtelnego uroku beżowy odcień Powder in Pisa, głęboki brąz Coffe in China, oliwkowy Olives in Oman czy pobudzajacy kreatywność mocny róź Bubba in Berlin. W kolekcij Tikkurila Color Now 2024 nie zabrakło też polskiego akcentu. Jest nim Wine In Warsaw – intensywny burgund z domieszką chłodnych tonów. Wszystkie kolory zostały zaprojektowane tak, by wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu rozkwitają, wydobywając z siebie nawzajem to, co najpiękniejsze.
Poprzez najnowszą kolekcję Tikkurila chce zachęcać do zmian i stawiania na odważne kombinacje, bo to one tworzą róźnicę. Cała paleta na 2024 rok przyciąga wzrok i sprawia, że chcemy się zatrzymać. Opiera się na zabawie kontrastami. Kolory i nazwy zaczerpnięte ze wspomnień Marie Olsson Nylander zestawiła ze skojarzeniami rożnych miejsc na świecie i związanych z nimi symboli. Nazwy miast i krajów są wykorzystane w zabawnych kombinacjach, tworząc zaskakujące, eklektyczne, nieraz zabawne połączenia.
Tikkurila Color Now 2024 zachęca też, by zaufać własnej intuicji i szukać swojego stylu. Inspiruje do łączenia elementów w stylistyce retro z kolorami, które mocniej je wyeksponują. Zwraca jednocześnie uwagę na poniekąd zapomniane i zaniedbane powierzchnie, jak np. sufit. Wystarczy pomalować go na wyrazisty kolor, by uzyskać niebanalny efekt.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.