Komunikaty PR

Trzecia odsłona kolekcji Nytillverkad od IKEA - klasyki z lat 60. i 70.

2023-12-12  |  15:30

Nytillverkad idealnie łączy wyjątkowy klimat minionych dekad ze współczesnym wzornictwem. Tym razem, odważna kolorystyka i ciekawe formy przenoszą nas w lata 60. i 70.

Dzięki kolekcji Nytillverkad, IKEA z dumą przywraca kultowe elementy w nowych kolorach i materiałach, dopasowanych do potrzeb i marzeń współczesności. Trzecia edycja kolekcji czerpie inspirację z czasów, gdy kultura młodzieżowa, muzyka pop i protesty polityczne kształtowały świat. Wówczas IKEA wprowadziła nowe materiały, takie jak pomalowana płyta wiórowa i tworzywo sztuczne, aby stworzyć meble o młodzieńczym wyrazie, które różniły się od ciężkich, drewnianych projektów z lat 50. Życie w domu miało emanować radością, przytulnością i relaksem, osiągniętym dzięki wyrazistym kolorom, miękkim dywanom, wygodnym siedzeniom i praktycznym stolikom kawowym.

Projektowanie z pasją i dbałością o funkcjonalność

Karin Mobring, pierwsza kobieta w zespole projektowym IKEA dołączyła do niego w 1964 roku, wnosząc swój niepowtarzalny wkład w historię projektowania mebli. Inspirując się geometrią i prostotą form, stworzyła wiele projektów doskonale wpisujących się w skandynawski styl. Stolik kawowy BAGGBODA, nawiązujący do klasycznego designu Bauhausu, jest doskonałym przykładem jej twórczości - prosty, funkcjonalny i ponadczasowy, to jeden z tych produktów, które będą pasowały do każdego domu i nigdy nie wyjdą z mody. Niezastąpiony element każdego salonu, dostępny w białym i jasnożółtym kolorze, doskonale uzupełnia elegancki wystój wnętrza.

Sukces na pełnych obrotach

Gillis Lundgren, jeden z pionierów w zespole IKEA od 1954 roku, odegrał kluczową rolę w różnych aspektach rozwoju firmy. W kolekcji Nytillverkad pojawi się jeden z jego ulubionych projektów - kultowy fotel obrotowy MILA. Ten klasyk powróci pod nazwą DYVLINGE. To połączenie stylu i komfortu w postaci wygodnego siedziska o oryginalnym kształcie. Jego wszechstronność sprawia, że sprawdzi się zarówno w domu, jako idealne miejsce do relaksu, ale też do biura - jeśli podczas pracy będziemy chcieli odejść od biurka i zrobić sobie przerwę na kawę. IKEA ostrzega jednak, że możemy poczuć się tak wygodnie, że nie będziemy chcieli wracać do pracy :-). Dzięki funkcji obracania można się poczuć swobodnie i radośnie jak na karuzeli! W nowej wersji dodano jedno ramię do krzyżaka podstawy z chromowanej stali, aby ograniczyć ryzyko przewrócenia, a wyściółkę zastąpiono pianką z recyklingu. Fotel występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i zielonym.

W kolekcji Nytillverkad powraca również fotel PUCK z 1969 roku, autorstwa tego samego projektanta. W czasach, gdy niektórzy lądowali na Księżycu, inni lądowali w tym przestronnym, miękkim fotelu z lekko odchylonym oparciem. Teraz będzie dostępny w kolorze żółtym pod nazwą SOTENÄS. Ten fotel o ponadczasowym designie to doskonały wybór dla tych, którzy cenią nie tylko wygodę i nowoczesne wzornictwo, ale też energię we wnętrzu. SOTENÄS ożywi każde pomieszczenie.

Oryginalne podejście do wzornictwa

Ehlén Johansson, dołączając do IKEA jako stażystka w 1984 roku, wniosła do zespołu powiew świeżości i pomysłowości. Ehlén stawia na prostotę, a jej projekty wyróżniają się atrakcyjną formą, wzbogaconą o zabawne akcenty. Jej zamiłowanie do oszczędnych rozwiązań i pomysłowość widoczne są w projektach takich jak pasujące do siebie, łączone świeczniki inspirowane starymi ceramicznymi bezpiecznikami. W kolekcji Nytillverkad znajdują się wazony SKOGSTUNDRA jej autorstwa w kształcie zbliżonym do dawnych projektów, które zachwycają elegancją i prostotą. Odświeżone kolory i wytrzymałe materiały nadają im niepowtarzalny wygląd.

„Przy tworzeniu jubileuszowej kolekcji naszym projektantom zależało na odtworzeniu kultowych produktów, ale tak, aby były przystępne cenowo dla szerokiego grona osób. Od lat 60. technologia bardzo się rozwinęła, starannie wybierane nowoczesne surowce i dbałość o szczegóły wpłynęły na odtworzenie klasyków tamtych lat w ulepszonych formach i z wykorzystaniem jakościowych materiałów. To kolekcja dla tych, którzy chcą cieszyć się w swoich wnętrzach dobrym designem i jakością za niewysoką cenę.” - mówi Anna Cybulska, projektantka, dyrektorka ds. projektowania wnętrz i rozwoju rynku wnętrzarskiego w IKEA Retail w Polsce.

Pokoloruj swoją strefę komfortu

Tkaniny, dywany oraz dodatki w nowej kolekcji Nytillverkad przeniosą nas do czasów, kiedy w wystroju wnętrz królowały śmiałe wzory i kolory, oferując jednocześnie współczesne wykończenie. Tkanina ÄNGSFIBBLA autorstwa Svena Fristedta, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1971 roku, jest nie tylko kultowa, ale również nadal niezwykle modna w swojej prostocie i fantazyjności. Dostępna w zielonych, czarnych i białych kolorach tkanina pozwala stworzyć dżunglę w domowym zaciszu.

Dywan BULLERREMSA to ekspresja elegancji i wygody. Dzięki materiałom, z których został wykonany, jest nie tylko miękki i puszysty, ale także łatwy w utrzymaniu w czystości. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, doskonale dopasuje się do różnorodnych aranżacji wnętrz, dodając im ciepła i komfortu, a stopom chwilę wytchnienia od twardych podłóg. Można zdecydować się na jeden dywan albo od razu wybrać ich tyle, by wyłożyć nimi większą powierzchnię – wzór świetnie się do tego nadaje!

Kolekcja Nytillverkad nie tylko przywraca klasykę, ale również odświeża design, łącząc w sobie najlepsze elementy przeszłości z nowoczesnym podejściem. Meble, tkaniny i dodatki wniosą do każdego wnętrza niepowtarzalny klimat, łącząc współczesność z duchem minionych lat.

Trzecia odsłona urodzinowej kolekcji Nytillverkad składa się z 13 przedmiotów. Linia będzie dostępna w sprzedaży od stycznia, a czwarta i zarazem ostatnia odsłona pojawi się w kwietniu 2024 r.

Zobacz, jak wyglądała pierwsza i druga odsłona jubileuszowej kolekcji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.