Komunikaty PR

W tak urządzonych wnętrzach wiosna gości przez cały rok

2023-05-17  |  13:00
Biuro prasowe

Wiosna przynosi nam słońce, kolory i zapachy, za którymi tęsknimy całą zimę. To one wprowadzają nas w lepszy nastrój, dają poczucie bezpieczeństwa i motywują do działania. Jeśli pragniemy czuć ten wyjątkowy klimat nieco dłużej, stwórzmy go w swoim domu. Wystarczy kilka zmian, aby do naszych wnętrz wprowadzić powiew wiosennej świeżości.

 

Barwne światy

Aby osiągnąć w naszych wnętrzach efekt wiecznej wiosny, warto „ubrać” je w miłe dla oka i kojące zmysły barwy z palety ziemi. W ten sposób stworzymy przytulną przestrzeń, w której przyjemniej spędzimy czas.

Wprowadzenie kolorów ziemi do współczesnych wnętrz jest silnie związane z trendem wellbeing’u i projektowania w duchu poczucia bezpieczeństwa. Taka paleta kojarzy się przede wszystkim bardzo naturalnie, nie wprowadza kontrastów, współistnieje organicznie ze światłem i dziennym i sztucznym, a do tego kojarzy się z bezpieczeństwem, miękkością, przytulnością. Znakomicie łączy się również z drewnem we wszystkich odcieniach - radzi Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept w VOX.

Meble z kolekcji Balance oferują nam efektowne odcienie: cava/beż, szarobeżowy, terakota i pudrowy róż, które dają jeszcze więcej swobody w tworzeniu oryginalnych aranżacji i łączeniu z innymi elementami wyposażenia.

 

Postaw na balans

Prawdziwą harmonię i spokój możemy poczuć wtedy, gdy wszystko wokół nas jest na swoim miejscu – albo wręcz przeciwnie, najlepiej funkcjonujemy pośród twórczego chaosu. Meble Balance pomogą w stworzeniu zarówno wyciszającej, jak i kreatywnej czy uporządkowanej przestrzeni. To system zaprojektowany przez Joannę Leciejewską i Wiktorię Lenart, którego wygląd i funkcje zależą wyłącznie od naszej wyobraźni.

Meble Balance możemy układać jak klocki, bez konieczności użycia narzędzi. Innowacyjny system montażu pozwala łączyć ze sobą podesty, skrzynki i specjalne elementy antypoślizgowe. Wystarczy poszczególne moduły nałożyć na siebie bez wykorzystywania śrub czy wkrętów. W ten sposób stworzymy wymarzony regał, biurko czy komodę. A jeśli poczujemy chęć zmiany lub pojawią się inne potrzeby z modułów zbudujemy zupełnie nowy mebel. Balance możemy wielokrotnie przestawiać i przebudowywać, aby z regału powstała szafka RTV lub ławka do przedpokoju.

 

Moc dodatków

Wiosna kocha lekkość i mineralne barwy ziemi, którymi możemy rozjaśnić świat nasz i naszych domowników. Akcenty kolorystyczne najłatwiej wprowadzić do wnętrz za pomocą artykułów dekoracyjnych. Dodatki nie tylko pięknie uzupełnią aranżację, ale spełnią w niej też określoną funkcję. 

Lekkie narzuty i bawełniane poszewki na poduszki wprowadzą do pokoju dziennego lub sypialni ducha subtelności, zastępując ciężkie, zimowe materiały. Unikalności i charakteru doda wprowadzenie do jasnych wnętrz elementów kontrastowego grafitu w postaci wazonów mieszczących bukiety tulipanów czy gałązek bzu, które wypełnią nasze wnętrza swoim zapachem. Z kolei czarne osłonki wyeksponują kojącą zieleń roślin doniczkowych.

Postawmy także na dodatki wykonane z naturalnych materiałów czy kamionkowe zastawy stołowe, które podkreślą charakter pierwszych śniadań zjadanych na balkonie lub spotkań w ogrodzie. 

Codzienność w kolorach minerałów wydaje się piękniejsza, dlatego warto dodać do niej odrobinę pudrowego różu, piaskowego beżu czy energetycznej terakoty. Meble Balance oraz artykuły dekoracyjne w wiosennej palecie barw możemy odkryć w salonach VOX i na vox.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.