Weź udział w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards i walcz o nagrody!
Dwie nagrody główne w wysokości 10 tys. zł każda, a także profesjonalną sesję zdjęciową i audyt mediów społecznościowych można wygrać w konkursie na najlepszy projekt wnętrza z podłogami Jawor-Parkiet. Polski producent podłóg drewnianych zaprasza do rywalizacji architektów, projektantów wnętrz oraz studentów kierunków związanych z architekturą i architekturą wnętrz.
Niemal nieograniczone możliwości zaprezentowania swoich twórczych możliwości mają uczestnicy 5. edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. Oferta renomowanego producenta dwuwarstwowych podłóg drewnianych daje swobodę kreowania wnętrz w dowolnej stylistce. W tym roku można zgłosić do rywalizacji projekt wnętrza mieszkalnego (salonu, sypialni, pokoju dziecięcego) lub przestrzeni komercyjnej i walczyć o nagrodę główną w dwóch kategoriach: projekt oraz realizacja. Prace konkursowe (wizualizacje lub zdjęcia) należy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl w terminie do 12 maja 2023 r.
Udział w konkursie Jawor-Parkiet Design-Awards, to zarówno dla doświadczonych architektów, jak i młodych adeptów zawodu, nie tylko możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, ale także znakomita okazja, by pokazać własną koncepcję dobrze zaprojektowanego wnętrza i poddać ją ocenie profesjonalnego jury.
- Jeśli jesteś architektem lub projektantem lub studentem kierunku projektowego i zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards, to moja odpowiedź jako jurorki jest jedna: Zdecydowanie tak! – zachęca Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. - Uważam, że konkursy to świetny sposób na zaistnienie na scenie projektowej. Współzawodnictwo zawsze nakręca do działania, a sukces odniesiony w konkursie zdecydowanie uskrzydla. I nawet jeśli nie każdy może wygrać, to każdy uczestnik może skonfrontować swoją pracę z opiniami jury, a w końcu to wymiana myśli i doświadczeń pcha nas do przodu i pozwala przezwyciężać własne ograniczenia i słabości. Jako jurorka uwielbiam ten moment, gdy zaczynam oglądać prace konkursowe. Od kilku lat biorę udział w tego typu gremiach i wcale nie czuję rutyny ani znużenia. Wręcz przeciwnie, za każdym razem ogarnia mnie zachwyt, gdy widzę, jak uczestnicy potrafią mnie zadziwić, zaskoczyć, oczarować! Sądzę, że bardzo pomaga mi w jurorowaniu moje doświadczenie dziennikarskie. Często, podczas oglądania konkursowych zgłoszeń, pytam siebie, czy chciałabym zobaczyć dany projekt na łamach magazynu Czas na Wnętrze? To taki papierek lakmusowy, który przykładam do projektu. Zawsze zastanawiam się, czy wnętrze jest oryginalne, co nie znaczy, że udziwnione? Czy jest prawdziwe? Czy projektant naprawdę pochylił się nad pragnieniami i potrzebami użytkowników? Te doświadczenia i przemyślenia przenoszę też na pracę jurorską. Z radością podzielę się nimi podczas obrad jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards!
Na cenne w pracy architekta korzyści, jakie przynosi udział w konkursowej rywalizacji zwraca uwagę Monika Bronikowska, współwłaścicielka pracowni HOLA Design – Jest wiele powodów, dla których warto brać udział w kreatywnych konkursach, zwłaszcza, jeżeli odbywają się od lat i cieszą renomą, jak ten organizowany przez Jawor-Parkiet – mówi jurorka tegorocznej edycji. - Dla architektów i projektantów wnętrz, bez względu na to czy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej czy już mają ugruntowaną pozycję w branży, jest to możliwość wyrażenia swojej kreatywności i wrażliwości. To także potwierdzenie jakości naszych prac – niezwykle ważne w zawodzie architekta. Nie tylko wygrana, ale również sam udział w ogólnopolskim konkursie daje możliwość autopromocji, szerokiego zaprezentowania własnych projektów oraz wyróżnienia się na tle konkurencji. I wreszcie to, z czego nie wolno rezygnować: szansę na rozwój oraz zdobycie cennego doświadczenia, które pomoże w dalszej karierze i kształtowaniu marki osobistej architekta.
Prace w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards ocenią także: Przemysław Szklarzewski, właściciel platformy Archidesk.pl, Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet oraz Sebastian Sklepik, specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor-Parkiet.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 maja 2023 r. Szczegółowe zasady i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu na stronie: www.konkurs.jawor-parkiet.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.