Weź udział w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards i walcz o nagrody!
Dwie nagrody główne w wysokości 10 tys. zł każda, a także profesjonalną sesję zdjęciową i audyt mediów społecznościowych można wygrać w konkursie na najlepszy projekt wnętrza z podłogami Jawor-Parkiet. Polski producent podłóg drewnianych zaprasza do rywalizacji architektów, projektantów wnętrz oraz studentów kierunków związanych z architekturą i architekturą wnętrz.
Niemal nieograniczone możliwości zaprezentowania swoich twórczych możliwości mają uczestnicy 5. edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. Oferta renomowanego producenta dwuwarstwowych podłóg drewnianych daje swobodę kreowania wnętrz w dowolnej stylistce. W tym roku można zgłosić do rywalizacji projekt wnętrza mieszkalnego (salonu, sypialni, pokoju dziecięcego) lub przestrzeni komercyjnej i walczyć o nagrodę główną w dwóch kategoriach: projekt oraz realizacja. Prace konkursowe (wizualizacje lub zdjęcia) należy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl w terminie do 12 maja 2023 r.
Udział w konkursie Jawor-Parkiet Design-Awards, to zarówno dla doświadczonych architektów, jak i młodych adeptów zawodu, nie tylko możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród, ale także znakomita okazja, by pokazać własną koncepcję dobrze zaprojektowanego wnętrza i poddać ją ocenie profesjonalnego jury.
- Jeśli jesteś architektem lub projektantem lub studentem kierunku projektowego i zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards, to moja odpowiedź jako jurorki jest jedna: Zdecydowanie tak! – zachęca Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. - Uważam, że konkursy to świetny sposób na zaistnienie na scenie projektowej. Współzawodnictwo zawsze nakręca do działania, a sukces odniesiony w konkursie zdecydowanie uskrzydla. I nawet jeśli nie każdy może wygrać, to każdy uczestnik może skonfrontować swoją pracę z opiniami jury, a w końcu to wymiana myśli i doświadczeń pcha nas do przodu i pozwala przezwyciężać własne ograniczenia i słabości. Jako jurorka uwielbiam ten moment, gdy zaczynam oglądać prace konkursowe. Od kilku lat biorę udział w tego typu gremiach i wcale nie czuję rutyny ani znużenia. Wręcz przeciwnie, za każdym razem ogarnia mnie zachwyt, gdy widzę, jak uczestnicy potrafią mnie zadziwić, zaskoczyć, oczarować! Sądzę, że bardzo pomaga mi w jurorowaniu moje doświadczenie dziennikarskie. Często, podczas oglądania konkursowych zgłoszeń, pytam siebie, czy chciałabym zobaczyć dany projekt na łamach magazynu Czas na Wnętrze? To taki papierek lakmusowy, który przykładam do projektu. Zawsze zastanawiam się, czy wnętrze jest oryginalne, co nie znaczy, że udziwnione? Czy jest prawdziwe? Czy projektant naprawdę pochylił się nad pragnieniami i potrzebami użytkowników? Te doświadczenia i przemyślenia przenoszę też na pracę jurorską. Z radością podzielę się nimi podczas obrad jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards!
Na cenne w pracy architekta korzyści, jakie przynosi udział w konkursowej rywalizacji zwraca uwagę Monika Bronikowska, współwłaścicielka pracowni HOLA Design – Jest wiele powodów, dla których warto brać udział w kreatywnych konkursach, zwłaszcza, jeżeli odbywają się od lat i cieszą renomą, jak ten organizowany przez Jawor-Parkiet – mówi jurorka tegorocznej edycji. - Dla architektów i projektantów wnętrz, bez względu na to czy są dopiero na początku swojej drogi zawodowej czy już mają ugruntowaną pozycję w branży, jest to możliwość wyrażenia swojej kreatywności i wrażliwości. To także potwierdzenie jakości naszych prac – niezwykle ważne w zawodzie architekta. Nie tylko wygrana, ale również sam udział w ogólnopolskim konkursie daje możliwość autopromocji, szerokiego zaprezentowania własnych projektów oraz wyróżnienia się na tle konkurencji. I wreszcie to, z czego nie wolno rezygnować: szansę na rozwój oraz zdobycie cennego doświadczenia, które pomoże w dalszej karierze i kształtowaniu marki osobistej architekta.
Prace w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards ocenią także: Przemysław Szklarzewski, właściciel platformy Archidesk.pl, Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet oraz Sebastian Sklepik, specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor-Parkiet.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 maja 2023 r. Szczegółowe zasady i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu na stronie: www.konkurs.jawor-parkiet.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.