Wnętrze z duszą. Zobacz nowy odcinek cyklu Open the door for Tubądzin w Mono Caf
Styl soft loft, który zgodnie łączy ze sobą industrializm i przytulność, otulił wnętrze wyjątkową atmosferą, sprawiając, że chce się w nim pozostać na długo. Bazą aranżacji jest subtelna ceramika.
Mono Cafe & Bistro w Łodzi mieści się w budynku Monopolis – dawnego Monopolu Wódczanego, który ma długą i niezwykle interesującą historię. Pofabryczny ceglany budynek, zachwycający zabytkową architekturą, przyciąga nie tylko miłośników wnętrz, ale też fanów wyśmienitej kuchni. Stał się bowiem centrum kulinarnej podróży, oferując między innymi autorskie dania i aromatyczną kawę z karty Mono Cafe & Bistro.
W bistro panuje styl soft loft, będący zgrabnym zestawieniem przytulności i domowego ciepła, z lekkim połyskiem glamour oraz industrializmem. Zespolenie tych trzech konwencji w jednym projekcie stanowi nie lada wyzwanie. Zachowanie proporcji i eksponowanie każdej z nich w odpowiedni sposób, wymaga najwyższej jakości materiałów i świeżego spojrzenia na tradycję. Doskonałą bazą aranżacji są płytki z kolekcji Torano marki Monolith od Grupy Tubądzin.
W Mono Cafe nie zabrakło stricte fabrycznych detali, świetnie zachowanej czerwonej cegły, miękkich foteli i drewnianych krzeseł oraz pięknie wykończonego baru. Pojawiły się na nim płytki od Grupy Tubądzin o zjawiskowym wzorze, przywołującym na myśl zakłady fabryczne. Podłogi oraz blaty stołów wykonano z płytek Torano marki Monolith.
Więcej o inspiracjach estetycznych i kulinarnych realizowanych w Mono Cafe & Bistro opowiadają właściciele lokalu. Bistro pojawiło się w najnowszym odcinku Open the door for Tubądzin, który jest już dostępny na kanale marki w serwisie YouTube oraz na profilach społecznościowych w serwisach Facebook i Instagram.
Open the door for Tubądzin to cykl, który zabiera widzów do domów oraz pracowni polskich artystów i miłośników unikalnych wnętrz. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe wnętrzarskie aranżacje stworzone przez i dla rodzimych twórców. Goście cyklu pokazują jak żyją, pracują, a także dzielą się swoimi inspiracjami aranżacyjnymi.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.