Wnętrze z duszą. Zobacz nowy odcinek cyklu Open the door for Tubądzin w Mono Caf
Styl soft loft, który zgodnie łączy ze sobą industrializm i przytulność, otulił wnętrze wyjątkową atmosferą, sprawiając, że chce się w nim pozostać na długo. Bazą aranżacji jest subtelna ceramika.
Mono Cafe & Bistro w Łodzi mieści się w budynku Monopolis – dawnego Monopolu Wódczanego, który ma długą i niezwykle interesującą historię. Pofabryczny ceglany budynek, zachwycający zabytkową architekturą, przyciąga nie tylko miłośników wnętrz, ale też fanów wyśmienitej kuchni. Stał się bowiem centrum kulinarnej podróży, oferując między innymi autorskie dania i aromatyczną kawę z karty Mono Cafe & Bistro.
W bistro panuje styl soft loft, będący zgrabnym zestawieniem przytulności i domowego ciepła, z lekkim połyskiem glamour oraz industrializmem. Zespolenie tych trzech konwencji w jednym projekcie stanowi nie lada wyzwanie. Zachowanie proporcji i eksponowanie każdej z nich w odpowiedni sposób, wymaga najwyższej jakości materiałów i świeżego spojrzenia na tradycję. Doskonałą bazą aranżacji są płytki z kolekcji Torano marki Monolith od Grupy Tubądzin.
W Mono Cafe nie zabrakło stricte fabrycznych detali, świetnie zachowanej czerwonej cegły, miękkich foteli i drewnianych krzeseł oraz pięknie wykończonego baru. Pojawiły się na nim płytki od Grupy Tubądzin o zjawiskowym wzorze, przywołującym na myśl zakłady fabryczne. Podłogi oraz blaty stołów wykonano z płytek Torano marki Monolith.
Więcej o inspiracjach estetycznych i kulinarnych realizowanych w Mono Cafe & Bistro opowiadają właściciele lokalu. Bistro pojawiło się w najnowszym odcinku Open the door for Tubądzin, który jest już dostępny na kanale marki w serwisie YouTube oraz na profilach społecznościowych w serwisach Facebook i Instagram.
Open the door for Tubądzin to cykl, który zabiera widzów do domów oraz pracowni polskich artystów i miłośników unikalnych wnętrz. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe wnętrzarskie aranżacje stworzone przez i dla rodzimych twórców. Goście cyklu pokazują jak żyją, pracują, a także dzielą się swoimi inspiracjami aranżacyjnymi.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.