Komunikaty PR

Zima bez niespodzianek

2021-01-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.04 MB )

Zimowa aura sprawia, że o tej porze roku szczególnie doceniamy wszelkie ułatwienia, które pozwalają nam unikać niepotrzebnego wychodzenia na zewnątrz. Automatyczna brama wjazdowa umożliwia wjazd na posesję bez konieczności wysiadania z auta. Aby jednak działała bezawaryjnie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, trzeba zadbać o kilka kwestii.

Trudne warunki pogodowe to poważny test dla wszystkich instalacji funkcjonujących na zewnątrz. Zmienne temperatury, mróz, opady śniegu, szron albo błoto pośniegowe, a także  porywiste wiatry stanowią wyzwanie dla automatycznych bram wjazdowych i weryfikują ich jakość. Jednocześnie to czas, kiedy mamy najmniejszą ochotę na niespodziewane awarie i walkę z bramą, która nie chce się otworzyć. Co zrobić, żeby nie zaskoczyła nas żadna nieprzyjemna sytuacja?

Wybór odpowiedniego napędu to podstawa

Jeśli chcemy mieć pewność, że automatyka bramy wjazdowej będzie działała bez zarzutu w każdych warunkach, musimy o to zadbać już na samym początku, czyli w momencie wyboru urządzenia. I nie chodzi tu jedynie o zakup wysokiej jakości, certyfikowanego napędu od sprawdzonego producenta. Nawet wysokiej klasy siłowniki nie będą działały prawidłowo i mogą szybko się zepsuć, jeśli nie zostaną odpowiednio dobrane do konkretnej bramy wjazdowej.

- Zawsze należy zacząć od wyboru bramy wjazdowej – podkreśla Marcin Woźniak, ekspert firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe . – Dopiero kiedy znamy konkretny  model  i jego parametry, dopasowujemy automatykę. Wybór najlepiej powierzyć specjaliście, który uwzględni wszystkie uwarunkowania konkretnej realizacji.

Co należy wziąć pod uwagę, dobierając napęd do bramy wjazdowej? W pierwszej kolejności oczywiście sposób otwierania, jej gabaryty i ciężar. Generalnie bramy wjazdowe dzielimy na przesuwne i rozwierne, a każdą z nich można zautomatyzować. Bramy rozwierne zwykle przyjmują formę dwuskrzydłową. Przesuwne mają najczęściej jedno skrzydło, które może poruszać się po szynie lub być samonośne.

- Największą popularnością cieszą się obecnie bramy przesuwne samonośne – stwierdza specjalista firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Są one najpraktyczniejszym rozwiązaniem. W przypadku modeli z szyną trzeba bowiem dbać o to, żeby regularnie oczyszczać ją ze wszelkich zanieczyszczeń. Szczególnie zimą częste jest jej zamarzanie i zaleganie w niej śniegu, co może zablokować przesuwanie się skrzydła.

Kluczowe dla sprawnego działania automatycznej bramy wjazdowej jest dobranie napędu do jej gabarytów. Liczy się zarówno długość skrzydła, jak też jego ciężar.

- Producenci podają wartości, dla których możliwe jest zastosowanie poszczególnych siłowników – wyjaśnia ekspert w dziedzinie automatyki, bram i oświetlenia LED . – Nie warto jednak oszczędzać i stosować napędu na granicy jego możliwości. Zawsze lepiej przyjąć 20-30% zapasu. Pamiętajmy bowiem, że szczególnie zimą brama może pracować pod dodatkowym obciążeniem pokrywającego ją śniegu i będzie narażona na silne podmuchy wiatru. Radzę zwrócić też uwagę na konstrukcję skrzydła. Modele mocniej zabudowane będą bardziej podatne na napór powietrza niż ażurowe.

Skrzydło to nie pług

Nawet jeśli posiadamy właściwie dobrany napęd, a jego moc ma spory zapas, nie należy narażać bramy na niepotrzebne działanie pod dodatkowym obciążeniem. Prowadzi to bowiem do szybszego zużywania mechanizmu i grozi awarią automatyki.

- Absolutnie nie możemy używać skrzydła bramy wjazdowej jako pługa, który odsuwa zalegający na podjeździe śnieg – przestrzega Marcin Woźniak z Plast-Met. – Musimy zadbać o to, aby przestrzeń, po którym porusza się zarówno brama rozwierna, jak i przesuwna, była odśnieżona i wolna od jakichkolwiek przeszkód. To podstawa bezproblemowego działania automatyki zimą.

Systemy automatycznego otwierania bramy wjazdowej są przystosowane do działania w niskich temperaturach, a warunki pogodowe nie powinny zakłócać pracy zdalnego sterowania. Warto jednak co jakiś czas sprawdzać, czy niekorzystna aura nie sprawiła nam jakiegoś psikusa. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na fotokomórki, które czuwają nad bezpieczeństwem w trakcie otwierania i zamykania bramy wjazdowej. Mokry śnieg lub szron mogą pokryć obudowę czujników, zaburzając ich pracę. Zwróćmy też uwagę, czy np. obciążone śniegiem gałęzie roślin nie przesłaniają strumienia fotokomórki.

Możliwość wsiadania do samochodu w garażu i wyjeżdżania na ulicę bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, zimą doceni każdy kierowca. Aby móc cieszyć się walorami automatycznej bramy wjazdowej, wystarczy właściwie dobrać mechanizm, a potem przestrzegać kilku prostych zasad jego użytkowania. Dzięki temu napęd będzie nam bezproblemowo służył przez długi czas bez względu na pogodę.   


Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

www.plast-met.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.