Domowa siłownia z marką PARKSIDE: Stwórz deskę do balansowania lub paraletki do
Wraz z początkiem nowego roku wielu z nas dodaje do listy postanowień zadbanie o własne zdrowie i tzw. “zrobienie formy”. Jeżeli należymy do tej grupy Polaków, warto byłoby pomyśleć o ułatwieniu sobie realizacji wyznaczonego celu i stworzeniu domowej siłowni. W takim wyzwaniu wesprze nas marka PARKSIDE. To idealny partner do realizacji każdego projektu DIY, także takiego, który ma nam pomóc wprowadzić w życie większą ilości ruchu. PARKSIDE, poprzez szeroką ofertę wysokiej jakości narzędzi dla majsterkowiczów w przystępnych cenach i dzielenie się inspiracjami motywuje Polaków do stworzenia własnego, praktycznego sprzętu fitness. Przykładowo: własnoręcznie wykonane paraletki do robienia pompek ułatwią zbudowanie mięśni, deska do balansowania poprawi poczucie równowagi i postawę.
Oba sprzęty do domowej siłowni można szybko i łatwo wykonać z pomocą narzędzi marki PARKSIDE. Pilarka ukosowa z posuwem "PZKS 2000" lub akumulatorowa zagłębiarka PARKSIDE PERFORMANCE 20 V "PPTSA 20-Li A1" z szyną prowadzącą będą idealne do pierwszego cięcia.
Akumulatorowa wyrzynarka 20 V "PSTDA 20-Li B2" czy akumulatorowa wyrzynarka PARKSIDE PERFORMANCE 20 V "PSSPA 20-Li B2" doskonale poradzą sobie z cięciem mniejszych łuków i wgłębień. Ewentualne nierówności lub krzywizny, co szczególnie ważne w przypadku deski do balansowania, zniweluje, w mgnieniu oka, frezarka górnowrzecionowa "POF 1200 D3". Do przymocowania deski do balansowania do podstawy przyda się z pewnością sprawdzona wiertarko-wkrętarka, na przykład ta od marki Parkside 20 V PBSA 20-Li A1. Jeżeli zależy nam na jeszcze większej mocy urządzenia, warto wziąć pod uwagę akumulatory z serii PERFORMANCE, takie jak akumulator 20 V Smart "PAPS 204 A1", 4 Ah
W ostatnim etapie prac, czyli szlifowaniu pomoże niezawodna szlifierka taśmowa "PBSD 900 A1",iezawodna szlifierka taśmowa "PBSD 900 A1", zapewni gładkie wykończenie powierzchni, np. deski do balansowania
Filmy instruktażowe, wyjaśniające, krok po kroku, jak samodzielnie stworzyć deski do balansowania i paraletek znajdują się lokalnym kanale YouTube marki.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.