Nowa aplikacja od Binga dla małych odkrywców
Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Długa podróż samochodem czy deszczowe popołudnie nie będzie już powodem do nudy, a jedną
z okazji do mobilnej zabawy z Bingiem. Nowa, bezpieczna dla dzieci i wolna od reklam, aplikacja
z grami i zabawami dla najmłodszych Bing: Oglądaj, baw się i ucz jest już dostępna do pobrania
w AppStore i Google Play.
Bing to uwielbiany przez dzieci bohater edukacyjnego serialu animowanego „Bing”. Ma trzy lata, jest sympatycznym i ciekawym świata maluchem. Bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy, stara się zrozumieć otaczający go świat, a to, czego doświadcza, odzwierciedla autentyczne problemy przedszkolaków. Przygody Binga i jego przyjaciół uczą dzieci jak reagować w konkretnych sytuacjach i jak radzić sobie z emocjami. Do tej pory dzieci mogły spotkać go w odcinkach lubianego serialu w telewizji i na YouTube. Teraz mogą mieć go zawsze przy sobie w postaci bezpiecznej, zaprojektowanej z myślą o ich rozwoju, aplikacji mobilnej.
Bezpieczne miejsce zabawy dla najmłodszych
W aplikacji Bing: Oglądaj, baw się i ucz można nie tylko obejrzeć aż 78 odcinków serialu, ale też zagrać w gry, ułożyć puzzle czy pokolorować obrazki. Wszystko zaprojektowane z myślą o rozwijaniu dziecięcej kreatywności, wyobraźni i zdolności motorycznych. To forma rozrywki, która umili czas w trakcie długiej podróży, podczas deszczowego popołudnia lub gdy nogi bolą po wakacyjnych spacerach. Można z niej korzystać nie tylko online, ale i offline, dlatego doskonale sprawdzi się w pociągu czy aucie. Aplikacja zawiera wyłącznie treści bezpieczne dla najmłodszych oraz jest wolna od reklam. Intuicyjny interfejs dostosowany jest do potrzeb i możliwości kilkulatków.
Podstawowa, bezpłatna, wersja aplikacji Bing: Oglądaj, baw się i ucz zawiera trzy najpopularniejsze odcinki wybrane przez fanów na profilu Bing na Facebooku oraz bezpłatne gry edukacyjne. W pełnej, płatnej wersji aplikacji (opłata roczna - 21,99 zł lub miesięczna - 8,99 zł) znajduje się ponad 80 filmów i 20 różnorodnych gier o zróżnicowanym poziomie trudności i złożoności. Aplikacja będzie sukcesywnie wzbogacana o nowe treści i rozbudowywana.
Aplikacja do pobrania z AppStore i Google Play.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.