Ostatni weekend z wystawą „Praga sensorycznie”
Żegnamy wystawę „Praga sensorycznie”
Warto wykorzystać ostatnią okazję, by wybrać się do Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie sensoryczne instalacje przeniosą odwiedzających w świat kamienic z ul. Targowej, parku Skaryszewskiego, fabryki czekolady Wedla czy Wielkiej Synagogi z okresu XIX i XX w.. Doświadczenia zdobyte podczas zwiedzania wystawy będzie można wykorzystać w czasie wspólnych zabaw i rodzinnych spacerów po mieście. Na wystawie dzieci mogą między innymi pobawić się w archeologa odkrywając w piasku archiwalne zdjęcia warszawskiej Pragi, zatańczyć na postumencie z tancerką z parku Skaryszewskiego, a gdy poczują się zmęczone – spędzić czas w kąciku wyciszenia.
Integracja sensoryczna w Muzeum
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystano z zasad integracji sensorycznej. Opisywane miejsca można nie tylko zobaczyć, ale też powąchać, usłyszeć i dotknąć. Z kolei rodzice mogą skorzystać z dodatkowych materiałów opracowanych przez specjalistkę terapii sensorycznej pomogą rodzicom wspierać rozwój swoich pociech.
Finisaż wystawy
Na zakończenie wystawy "Praga sensorycznie" przygotowaliśmy warsztat rodzinny z tworzenia książeczek sensoryczny. Będzie to okazja do wykonania unikatowych, pachnących i szeleszczących zabawek wspierających rozwój dzieci. Zajęcia będą miały formułę otwartą i odbędą się w dniu zamknięcia wystawy 23 lutego od godziny 11.00 do 13.00. Tego dnia wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godzinach od 10.00 do 18.00.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.