Ponad 2 070 000 pieluszek Pampers Preemie Protection przekazanych na oddziały in
Pieluszki Pampers Preemie Protection zostały stworzone z myślą o specjalnych potrzebach dzieci przedwcześnie urodzonych. Opracowane we współpracy z pielęgniarkami z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka (OITN) – najmniejsze pieluszki Preemie są aż trzy razy mniejsze od Pampers Premium Care w rozmiarze 0, które możemy znaleźć na półkach sklepowych! Od 2017 roku firma Procter & Gamble przekazała ponad 2 070 000 pieluszek Pampers Preemie Protection na oddziały intensywnej terapii noworodka polskich szpitali.
Szczególne potrzeby wcześniaków
Wcześniakiem określamy noworodka urodzonego przed 37. tygodniem ciąży. Niemal co 10. dziecko urodzone w Polsce jest wcześniakiem – mówi prof. dr hab. n. med. Jerzy Szczapa, neonatolog.
Dojrzałość morfologiczna i czynnościowa dziecka jest ściśle zależna od czasu trwania ciąży. U dzieci urodzonych przedwcześnie stwierdza się wysokie ryzyko wystąpienia szeregu zaburzeń zdrowotnych, których częstość i ciężkość narasta wraz z nasileniem stopnia niedojrzałości. Wcześniaki znajdują się w centrum uwagi współczesnej neonatologii. Dokonujący się postęp dotyczący wiedzy i technologii medycznej otwiera nowe możliwości przeżycia oraz dalszego pomyślnego rozwoju dla tych niezwykle wrażliwych pacjentów. – dodaje profesor Jerzy Szczapa.
Dzieci przedwcześnie urodzone potrzebują specjalistycznej opieki medycznej już od pierwszych chwil życia. Szczególną ochroną należy również otoczyć ich wrażliwą skórę. Przedwczesne narodziny skutkują nadmierną utratą wody, ale również ciepła. Skóra wcześniaka wymaga kontaktu z najdelikatniejszymi materiałami. Pieluszka dla wcześniaka musi być jedwabiście miękka i idealnie wyprofilowana.
Pampers Preemie Protection to najmniejsze pieluszki w portfolio marki Pampers. Przeznaczone są dla wcześniaków, nawet tych ważących poniżej 500 g (P3), urodzonych w drugim trymestrze ciąży. Stworzone z myślą o najmniejszych dzieciach, których skóra potrzebuje wyjątkowej delikatności, komfortu i ochrony.
Pieluszki dla najmniejszych dzieci
Pieluszki Pampers Preemie Protection zostały zaprojektowane w specjalny sposób. Te najmniejsze, dzięki zapięciu na całej powierzchni idealnie dopasowują się do ciała dziecka, jednocześnie umożliwiając podpięcie przewodów i sond medycznych. Pieluszki dają niezwykły komfort dzieciom, ale również pielęgniarkom, które nie muszą obcinać ani zginać pieluszek w celu dopasowania ich do małego ciałka. Elastyczne ochronne falbanki miękko otulają delikatne nóżki dziecka, poprawiając jego ogólny komfort, a węższy wyprofilowany wkład dopasowujący się do przestrzeni między nóżkami pomagając we wspieraniu zdrowego rozwoju dziecka. Pieluszki zostały wyposażone w warstwę chłonącą wilgoć na całej powierzchni dla poczucia suchości i komfortu. Specjalna wkładka Absorb Away Liner™ chroni skórę dziecka przed kontaktem z wilgocią i luźnymi kupkami, które są typowe dla dzieci przyjmujących antybiotyki.
Od niemal 60 lat celem marki Pampers jest tworzenie produktów, które wspierają szczęśliwy i zdrowy rozwój maluchów. Dbamy o komfort i ochronę wszystkich dzieci, również tych przedwcześnie urodzonych. Jesteśmy dumni, że już ponad 2 miliony pieluszek Pampers Preemie Protection trafiło do szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom pomocowym świat dzieci staje się lepszy - mówi Mariola Mirek, Dyrektor Komunikacji, Procter & Gamble.
O Pampers
Od ponad 60 lat rodzice ufają marce Pampers i korzystają z produktów Pampers, pielęgnując swoje dzieci. Producentem pieluszek Pampers jest firma Procter & Gamble. Każdego dnia ponad 25 milionów dzieci ze 100 krajów na świecie nosi pieluszki Pampers. W portfolio marki znajduje się szeroki wybór pieluszek, chusteczek i pieluchomajtek, zaprojektowanych by zapewnić wygodę i ochronę dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Po więcej informacji na temat marki Pampers zapraszamy na stronę www.pampers.pl
Procter&Gamble
P&G posiada jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wiodących marek, które cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie. Są to m.in: Always®, AmbiPur®, Ariel®, Blend-a-med®, Fairy®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Vicks®. P&G prowadzi działalność w około 70 krajach. Zapraszamy na stronę http://www.pg.com , aby dowiedzieć się więcej o firmie P&G i jej markach.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.