Komunikaty PR

Spacery z maluchem zimą – o czym warto pamiętać?

2024-11-29  |  14:26
Biuro prasowe

Mroźne dni wcale nie oznaczają konieczności zrezygnowania ze spacerów z maluszkiem. Wręcz przeciwnie – zimowe wojaże pozwalają wzmacniać jego odporność, poprawić apetyt i jakość snu. Wymagają jednak odpowiednich przygotowań, aby przebiegały nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie. O wartych zapamiętania zasadach opowiada Monika Dorenda-Czuchaj, położna, certyfikowany doradca laktacyjny – ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej potrzebom niemowląt, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Pierwszy spacer z noworodkiem to wydarzenie, na które rodzice czekają z niecierpliwością. Warto zatem dobrze się do niego przygotować – mając na względzie zarówno warunki atmosferyczne, jak i kondycję mamy i maluszka.

 

Dziecko można zacząć oswajać z niższą temperaturą już w trzeciej dobie jego życia, pod warunkiem jednak, że jest zdrowe, a temperatura na zewnątrz wynosi powyżej – 5°C, nie ma silnych wiatrów, ani opadów. Przed wyjściem z domu należy również sprawdzić jakość powietrza, np. korzystając z aplikacji. Pierwszy spacer z maluszkiem nie powinien trwać dłużej niż kwadrans. Każdego kolejnego dnia należy go wydłużać o 15 minut. Jeżeli temperatura wynosi około 0°C, może trwać do 1,5 godziny, natomiast w warunkach poniżej -5°C warto skrócić czas przebywania na zewnątrz do 30-40 minut, mówi Monika Dorenda-Czuchaj.

 

Odpowiedni ubiór

 

Kluczem do zapewnienia dziecku ciepła i komfortu jest odpowiedni ubiór – najlepiej na cebulkę, czyli warstwowo. Pierwszą warstwę mogą stanowić śpioszki z pełnymi stopkami lub body, na które można założyć np. dresową bluzę i spodenki. Ważnym zakupem jest ciepły i szczelny kombinezon, który będzie też wygodny do rozpinania. Obowiązkowo maluch powinien mieć również szalik, czapkę i rękawiczki. Co jakiś czas należy sprawdzać też czy dziecko utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Można to zrobić dotykając jego karku. Jeżeli jest ciepły to wszystko w porządku, jeżeli zimny – to znak, że powinniśmy zadbać o dodatkowe zabezpieczenie maluszka przed chłodem. Jeżeli jest natomiast wilgotny oznacza to, że dziecko jest przegrzane, mówi położna.

 

Co spakować?

 

Na zimowy spacer z dzieckiem warto zabrać dodatkowy kocyk, śpiwór lub polar, które mogą przydać się w razie spadku temperatury. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie wózka.

 

Gondola powinna być odpowiednio ocieplona. W tym celu jej spód można wyłożyć cienką matą termiczną lub miękkim kocykiem. Powinna być też wyposażona w szczelną budkę, którą można opuścić na tyle nisko, aby chronić dziecko przed zimnym wiatrem, śniegiem lub deszczem. Warto mieć ze sobą również osłonę przeciwdeszczową lub przeciwwiatrową, które skutecznie zabezpieczą przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, podpowiada ekspertka.

 

Przydatne będą także krem ochronny z filtrem, pieluszki, chusteczki nawilżane i zapasowa czapeczka oraz body – w razie, gdyby podczas spaceru dziecko się przegrzało.

 

Zadbaj o nawodnienie

 

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia niemowlęta do 6. miesiąca życia powinny być karmione wyłącznie piersią i nie wymagają dodatkowego dopajania, nawet w zimowych warunkach.

 

Starszym dzieciom należy podawać około 50-100 ml wody podczas jednego spaceru, w zależności od ich wieku i potrzeb. Ważne jest, aby woda miała temperaturę pokojową, dlatego warto przechowywać butelkę w termoopakowaniu. Warto też pamiętać, aby małym dzieciom podawać wodę dostosowaną do ich potrzeb, dodaje ekspertka.

 

Woda źródlana Mama i ja zawiera jedynie 270 mg składników mineralnych na 1 litr, a zawartość sodu wynosi tylko 7,77 mg na 1 litr. Jej źródło bije na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i ma głębokość 170 metrów. Czystość każdej partii produkcyjnej gwarantują wnikliwe analizy laboratoriów wewnętrznych oraz niezależnych placówek badawczych, które regularnie prowadzą badania sensoryczne i mikrobiologiczne. Produkt posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 106/OP.

 

Monika Dorenda-Czuchaj

Magister położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, doradca laktacyjny, instruktor szkoły rodzenia. Prywatnie mama czwórki dzieci, w tym bliźniąt. Współzałożycielka szczecińskiej Strefy Mamy i Dziecka, czyli miejsca wsparcia, a nie oceniania dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Monika w Strefie Mamy i Dziecka tworzy poradnie laktacyjną, a także otacza opieką kobiety w trakcie zajęć szkoły rodzenia i wizyt patronażowych.

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja  to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

 

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

Cena:

1,5 ltr – 2,49 zł
0,5 ltr sport cap – 1,99 zł
0,35 ltr – 1,59 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Farmacja

Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.

Zdrowie

Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć