Komunikaty PR

Spacery z maluchem zimą – o czym warto pamiętać?

2024-11-29  |  14:26
Biuro prasowe

Mroźne dni wcale nie oznaczają konieczności zrezygnowania ze spacerów z maluszkiem. Wręcz przeciwnie – zimowe wojaże pozwalają wzmacniać jego odporność, poprawić apetyt i jakość snu. Wymagają jednak odpowiednich przygotowań, aby przebiegały nie tylko przyjemnie, ale i bezpiecznie. O wartych zapamiętania zasadach opowiada Monika Dorenda-Czuchaj, położna, certyfikowany doradca laktacyjny – ekspertka marki Mama i ja – wody źródlanej dedykowanej potrzebom niemowląt, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Pierwszy spacer z noworodkiem to wydarzenie, na które rodzice czekają z niecierpliwością. Warto zatem dobrze się do niego przygotować – mając na względzie zarówno warunki atmosferyczne, jak i kondycję mamy i maluszka.

 

Dziecko można zacząć oswajać z niższą temperaturą już w trzeciej dobie jego życia, pod warunkiem jednak, że jest zdrowe, a temperatura na zewnątrz wynosi powyżej – 5°C, nie ma silnych wiatrów, ani opadów. Przed wyjściem z domu należy również sprawdzić jakość powietrza, np. korzystając z aplikacji. Pierwszy spacer z maluszkiem nie powinien trwać dłużej niż kwadrans. Każdego kolejnego dnia należy go wydłużać o 15 minut. Jeżeli temperatura wynosi około 0°C, może trwać do 1,5 godziny, natomiast w warunkach poniżej -5°C warto skrócić czas przebywania na zewnątrz do 30-40 minut, mówi Monika Dorenda-Czuchaj.

 

Odpowiedni ubiór

 

Kluczem do zapewnienia dziecku ciepła i komfortu jest odpowiedni ubiór – najlepiej na cebulkę, czyli warstwowo. Pierwszą warstwę mogą stanowić śpioszki z pełnymi stopkami lub body, na które można założyć np. dresową bluzę i spodenki. Ważnym zakupem jest ciepły i szczelny kombinezon, który będzie też wygodny do rozpinania. Obowiązkowo maluch powinien mieć również szalik, czapkę i rękawiczki. Co jakiś czas należy sprawdzać też czy dziecko utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała. Można to zrobić dotykając jego karku. Jeżeli jest ciepły to wszystko w porządku, jeżeli zimny – to znak, że powinniśmy zadbać o dodatkowe zabezpieczenie maluszka przed chłodem. Jeżeli jest natomiast wilgotny oznacza to, że dziecko jest przegrzane, mówi położna.

 

Co spakować?

 

Na zimowy spacer z dzieckiem warto zabrać dodatkowy kocyk, śpiwór lub polar, które mogą przydać się w razie spadku temperatury. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie wózka.

 

Gondola powinna być odpowiednio ocieplona. W tym celu jej spód można wyłożyć cienką matą termiczną lub miękkim kocykiem. Powinna być też wyposażona w szczelną budkę, którą można opuścić na tyle nisko, aby chronić dziecko przed zimnym wiatrem, śniegiem lub deszczem. Warto mieć ze sobą również osłonę przeciwdeszczową lub przeciwwiatrową, które skutecznie zabezpieczą przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, podpowiada ekspertka.

 

Przydatne będą także krem ochronny z filtrem, pieluszki, chusteczki nawilżane i zapasowa czapeczka oraz body – w razie, gdyby podczas spaceru dziecko się przegrzało.

 

Zadbaj o nawodnienie

 

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia niemowlęta do 6. miesiąca życia powinny być karmione wyłącznie piersią i nie wymagają dodatkowego dopajania, nawet w zimowych warunkach.

 

Starszym dzieciom należy podawać około 50-100 ml wody podczas jednego spaceru, w zależności od ich wieku i potrzeb. Ważne jest, aby woda miała temperaturę pokojową, dlatego warto przechowywać butelkę w termoopakowaniu. Warto też pamiętać, aby małym dzieciom podawać wodę dostosowaną do ich potrzeb, dodaje ekspertka.

 

Woda źródlana Mama i ja zawiera jedynie 270 mg składników mineralnych na 1 litr, a zawartość sodu wynosi tylko 7,77 mg na 1 litr. Jej źródło bije na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego i ma głębokość 170 metrów. Czystość każdej partii produkcyjnej gwarantują wnikliwe analizy laboratoriów wewnętrznych oraz niezależnych placówek badawczych, które regularnie prowadzą badania sensoryczne i mikrobiologiczne. Produkt posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka nr 106/OP.

 

Monika Dorenda-Czuchaj

Magister położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, doradca laktacyjny, instruktor szkoły rodzenia. Prywatnie mama czwórki dzieci, w tym bliźniąt. Współzałożycielka szczecińskiej Strefy Mamy i Dziecka, czyli miejsca wsparcia, a nie oceniania dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Monika w Strefie Mamy i Dziecka tworzy poradnie laktacyjną, a także otacza opieką kobiety w trakcie zajęć szkoły rodzenia i wizyt patronażowych.

 

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja  to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

 

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

 

Cena:

1,5 ltr – 2,49 zł
0,5 ltr sport cap – 1,99 zł
0,35 ltr – 1,59 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko LEGO Polska zaprasza na Świąteczną Strefę Zabawy w Warszawie! Biuro prasowe
2024-11-29 | 11:00

LEGO Polska zaprasza na Świąteczną Strefę Zabawy w Warszawie!

Po sukcesie rodzinnego eventu z okazji Dnia Dziecka, LEGO Polska ponownie zaprasza do świata pełnego radości i kreatywnej zabawy! Świąteczna Strefa Zabawy LEGO® zostanie otwarta na
Dziecko Mikołajkowe warsztaty Majsterkowo w Castoramie – kreatywna zabawa dla rodziny
2024-11-28 | 11:00

Mikołajkowe warsztaty Majsterkowo w Castoramie – kreatywna zabawa dla rodziny

Mikołajki to idealny moment na wspólne spędzanie czasu w kreatywny sposób! Już 7 grudnia, w godzinach 11:00–16:00, sklepy Castorama zapraszają dzieci wraz
Dziecko Zimowe teatrzyki i spotkanie z Mistrzami Budowania w centrum handlowym Targówek
2024-11-26 | 12:45

Zimowe teatrzyki i spotkanie z Mistrzami Budowania w centrum handlowym Targówek

W dniach 29 i 30 listopada CH Targówek zaprasza na wyjątkowe, przedświąteczne wydarzenia! Zimowe teatrzyki dla dzieci, kreatywne warsztaty oraz spotkanie z Mistrzami Budowania – to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Joanna Kurowska: Okres świąteczny daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i jest takim powrotem do dzieciństwa. Nie czepiam się tego, że ktoś dekoruje swój dom już w listopadzie

Aktorka nie widzi nic złego w tym, że już w listopadzie na sklepowych półkach pojawiają się dekoracje związane z Bożym Narodzeniem. Jak zauważa, nie brakuje osób, które chętnie je wtedy kupują i dużo wcześniej przystrajają swoje mieszkania, ubierają choinki czy zakładają iluminacje. Trendy wyznaczają też gwiazdy, które już teraz dzielą się w mediach społecznościowych świątecznymi inspiracjami. Zdaniem Joanny Kurowskiej nikt nie ma prawa do krytyki kierowników sklepów, konsumentów czy znanych osób. Każdy z nich kieruje się bowiem w tej kwestii innymi pobudkami.

Problemy społeczne

W tym roku liczba nowych zakażeń wirusem HIV sięgnie w Polsce 2 tys. Większość z nich rozpoznawana jest na późnym etapie

W 2023 roku na świecie żyło ok.  40 mln osób zakażonych wirusem HIV. Z powodu chorób związanych z AIDS zmarło 630 tys. – wynika z danych ONZ. W Polsce przez 10 miesięcy 2024 roku odnotowano niemal 2 tys. zakażeń. Większość przypadków jest rozpoznawana na późnym etapie zakażenia. Rzadko się testujemy, nie znamy też możliwości profilaktyki przed- i poekspozycyjnej – przypominają eksperci z okazji obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia Walki z AIDS.

Media

Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje

Nowy juror w programie „Must Be the Music” przyznaje, że na planie produkcji panują duże emocje. Na castingi zgłosiło się bowiem wielu utalentowanych solistów i różne zespoły muzyczne, a każdy chce wypaść jak najlepiej i przejść do kolejnego etapu. Niektórzy uczestnicy próbują w kuluarach zbliżyć się do jurorów i być może w ten sposób też coś „ugrać”, ale Dawid Kwiatkowski zaznacza, że on sam nie daje się w żaden sposób przekupić. Jest obiektywny, bezstronny i jego ocena podyktowana jest tylko tym, co widzi i słyszy ze sceny.