Empik zaprasza na trzy spotkania autorskie online

Empik SA
EMPiK SA
Marszałkowska 116/122
00-017 WARSZAWA
obsluga.klienta|empik.com| |obsluga.klienta|empik.com
tel.: + 48 22 551 33 33
www.empik.com/
Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo. Na pierwszych e-spotkaniach w dniach 24-26 marca pojawią się Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska.
W związku z aktualną sytuacją w kraju Empik podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań autorskich zaplanowanych w salonach stacjonarnych do 14 kwietnia włącznie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z wydarzeń kulturalnych w tym okresie. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, sieć stwarza każdemu możliwość rozmowy z autorami książek online – wystarczy jedynie dostęp do internetu.
Już w dniach 24-26 marca na trzech e-spotkaniach z czytelnikami pojawią się: Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach. To dobra okazja do zadania im nurtujących pytań, które będzie można opublikować pod materiałem wideo. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom. Rozmowy poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.
Katarzyna Puzyńska – 24 marca, godz. 18:00
Podczas pierwszego spotkania swoją wyjątkową, internetową premierę będzie miała książka „Policjanci. W boju” (Prószyński Media) Katarzyny Puzyńskiej. Autorka opowie o pełnej ryzyka pracy polskich antyterrorystów, którym zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców.
Janina Bąk – 25 marca, godz. 18:00
Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Kolejne internetowe spotkanie będzie poświęcone Janinie Bąk – pandze biznesu, komendancie komedii i charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina, która w swojej najnowszej książce pt. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” (Wydawnictwo W.A.B.) udowadnia, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego.
Anna Ficner-Ogonowska – 26 marca, godz. 18:00
O tęsknocie, czyli uczuciu, które dotyka nas wszystkich, opowie zaś Anna Ficner-Ogonowska – autorka książki „Jeśli zatęsknię” (Wydawnictwo Znak). Najnowszy tytuł autorki kilku bestsellerów to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach, która tętni emocjami i pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny oraz daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza największy mrok.
Empik zachęca także do skorzystania z bezpłatnego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium przez 60 dni. To możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa za 0 zł z Empik.com. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.