Empik zaprasza na trzy spotkania autorskie online

Empik SA
EMPiK SA
Marszałkowska 116/122
00-017 WARSZAWA
obsluga.klienta|empik.com| |obsluga.klienta|empik.com
tel.: + 48 22 551 33 33
www.empik.com/
Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo. Na pierwszych e-spotkaniach w dniach 24-26 marca pojawią się Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska.
W związku z aktualną sytuacją w kraju Empik podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań autorskich zaplanowanych w salonach stacjonarnych do 14 kwietnia włącznie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z wydarzeń kulturalnych w tym okresie. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, sieć stwarza każdemu możliwość rozmowy z autorami książek online – wystarczy jedynie dostęp do internetu.
Już w dniach 24-26 marca na trzech e-spotkaniach z czytelnikami pojawią się: Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach. To dobra okazja do zadania im nurtujących pytań, które będzie można opublikować pod materiałem wideo. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom. Rozmowy poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.
Katarzyna Puzyńska – 24 marca, godz. 18:00
Podczas pierwszego spotkania swoją wyjątkową, internetową premierę będzie miała książka „Policjanci. W boju” (Prószyński Media) Katarzyny Puzyńskiej. Autorka opowie o pełnej ryzyka pracy polskich antyterrorystów, którym zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców.
Janina Bąk – 25 marca, godz. 18:00
Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Kolejne internetowe spotkanie będzie poświęcone Janinie Bąk – pandze biznesu, komendancie komedii i charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina, która w swojej najnowszej książce pt. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” (Wydawnictwo W.A.B.) udowadnia, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego.
Anna Ficner-Ogonowska – 26 marca, godz. 18:00
O tęsknocie, czyli uczuciu, które dotyka nas wszystkich, opowie zaś Anna Ficner-Ogonowska – autorka książki „Jeśli zatęsknię” (Wydawnictwo Znak). Najnowszy tytuł autorki kilku bestsellerów to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach, która tętni emocjami i pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny oraz daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza największy mrok.
Empik zachęca także do skorzystania z bezpłatnego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium przez 60 dni. To możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa za 0 zł z Empik.com. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.