ETC Swarzędz - lista czynnych lokali
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W związku z rozporządzeniem wprowadzającym ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych, w ETC Swarzędz czynne są wyłącznie sklepy pierwszej potrzeby, księgarnia oraz punkty usługowe.
W ETC Swarzędz pozostają otwarte sklepy spożywcze oraz lokale posiadające w ofercie kosmetyki, artykuły higieniczne, wyroby medyczne i farmaceutyczne, prasę oraz asortyment dla zwierząt. Bez zmian działają również punkty usługowe oraz gastronomiczne, w których jedzenie można zamawiać z dostawą do domu lub z odbiorem osobistym. Zamknięte pozostają wyspy handlowe.
W standardowych godzinach, na terenie ETC Swarzędz działają:
- INTERMARCHÉ – czynne 7 dni w tygodniu (również w tak zwane niedziele niehandlowe) oraz dzięki usłudze INTERMARCHÉ DRIVE z opcją zamówień przez Internet i odbiorem osobistym
- PIEKARNIA-CUKIERNIA NATURA
- DEALZ – czynny od godz. 8:00
- APTEKA VITA-PHARM
- KANTOR
- ROSSMANN
- DROGERIE NATURA
- KOSMYK
- EMPIK
- VISION EXPRESS
- OPTYK RUBICON
- SALON WONDERLAND
- MAXI ZOO
- MINE WINE
- ORANGE
- T-MOBILE
- PLAY
- PLUS CYFROWY POLSAT
- PLATFORMA CANAL+
- RESTAURACJA SUSHI&MORE (tylko zamówienia na wynos oraz z dowozem)
- PIZZA HUT EXPRESS (tylko zamówienia na wynos)
Dla klientów dostępne są też zewnętrzne punkty gastronomiczne, które realizują zamówienia na wynos. Są to BAFRA KEBAB, KURCZAKI Z ROŻNA oraz SŁODKI KĄCIK.
ETC Swarzędz przypomina o najbliższej niedzieli handlowej, która wypada 28 marca. Wtedy wszystkie sklepy oraz punkty usługowe, których nie obejmuje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów będą otwarte. Na terenie centrum handlowego obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Klienci muszą pamiętać o obowiązujących zasadach tj. o utrzymywaniu dystansu od drugiej osoby (min. 1,5 metra), zakrywaniu nosa i ust oraz częstym stosowaniu płynu odkażającego do rąk, który znaleźć można w dystrybutorach przy każdym wejściu do centrum, na jego terenie oraz w toaletach.
Aktualne informacje na temat funkcjonowania centrum handlowego dostępne są na stronie www.etcswarzedz.pl, w zakładce „AKTUALNOŚCI” oraz na fanpage’u na Facebooku i Instagramie.
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.