Festiwal Gier rusza w ferie w Europie Centralnej
Już w najbliższych dniach, 2 i 3 lutego w Europie Centralnej będzie można przenieść się do wciągającego świata gier. Na spragnionych wyzwań czekają planszówki, gry sportowe, figurki do malowania i wiele okazji do rywalizacji. Nie zabraknie również strefy relaksu i odprężającej rozrywki. A to wszystko w ramach Festiwalu Gier.
W czasie ferii zimowych, w Europie Centralnej pojawi się wyjątkowa gratka dla fanów planszówek, kultowych piłkarzyków czy innych gier zręcznościowych. Już w piątek oraz sobotę, 2 i 3 lutego odbędzie się tutaj Festiwal Gier. Podczas wydarzenia znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Liczy się dobra zabawa, relaks i spędzanie czasu w gronie najbliższych.
W strefie planszówek na graczy czekać będą klasyki, takie jak Scrable, Everdell czy Dixit. Zagrać będzie można zarówno indywidualnie, jak i w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Dzięki profesjonalnym mistrzom gry, którzy w przystępny sposób objaśnią jej zasady, nawet początkujący będą się doskonale bawić.
Nie zabraknie też strefy gier w sportowym klimacie, wśród których znajdą się bilard, ping-pong i piłkarzyki. Te popularne gry pozwolą przetestować swoją zręczność i potrenować refleks. Zaś wielbiciele kreatywnych aktywności będą z pewnością zachwyceni strefą malowania figurek. To wciągające zajęcie pozwoli stworzyć małe arcydzieła i tchnąć nieco życia w bohaterów gier.
Podczas Festiwalu Gier w Europie Centralnej na chętnych czekały będą też ambitne wyzwania w postaci turniejów dla graczy. Śmiałkowie, którzy staną do rywalizacji, będą mieli szansę na wygranie fantastycznych planszówek.
W Europie Centralnej nie zapomniano również o tych, którzy mają ochotę się zrelaksować. Na nich czekać będzie specjalna strefa odpoczynku, z której z pewnością chętnie skorzystają m.in. rodzice małych graczy. Będzie to miejsce pełne wygodnych kanap i puf, w którym będzie można zagrać w proste, odprężające gry.
Strefę gier znaleźć będzie można na pasażu centrum w pobliżu kawiarni Grycan i będzie czynna od godziny 11:00 do 20:00. Ulubione gry można będzie wybrać na specjalnym multimedialnym stanowisku. Ponadto każda drużyna do wypożyczonej gry otrzyma smakowite przekąski, by wspólne granie było jeszcze przyjemniejsze.
Festiwal gier będzie doskonałą propozycją dla tych, którzy szukają atrakcji i okazji do rozrywki w czasie ferii zimowych.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.