15. sezon „Górskiego lekarza” na specjalne życzenie widzów w ROMANCE TV
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Wakacyjny klimat i gorące słońce powodują dobre samopoczucie u wszystkich. Aby dobre wibracje na antenie Romance TV były jeszcze bardziej pozytywne, w sierpniu, na specjalne życzenie widzów stacja wyemituje 15. sezon „Górskiego lekarza” – kultowego i bijącego rekordy popularności serialu familijnego z uwielbianym, szarmanckim doktorem Martinem Gruberem w roli głównej.
W każdą sierpniową niedzielę o godz. 18.15 Romance TV wyemituje kolejne odcinki wyjątkowo emocjonującego, 15. sezonu serialu „Górski lekarz”. Widzowie dowiedzą się, jakie są dalsze miłosne i zawodowe perypetie doktora Martina Grubera oraz innych mieszkańców miasteczka, a na pewno nie zabraknie ciekawych przypadków medycznych, niespodziewanych zwrotów akcji oraz wielkich emocji: od miłości po nienawiść.
- Co sprawia, że serial jest tak popularny? Myślę, że jest to mieszanka dobrych, wzruszających historii, stała obsada głównych ról, bardzo dobre aktorstwo nawet w przypadku ról epizodycznych, i oczywiście niesamowicie piękny, górski krajobraz, w którym toczy się akcja. Austriacki Tyrol to malownicza i urzekająca pięknem sceneria, będąca prawdziwą ucztą dla oczu i relaksem dla ciała. Wspaniale pracować tam, gdzie inni przyjeżdżają na wakacje. Te góry, wciąż po tylu latach fascynują nie tylko mnie, ale i cały zespół – mówi Hans Sigl, odtwórca roli Martina Grubera.
W 15. sezonie okazuje się, że matka dziecka doktora Grubera, Franziska, chce wyemigrować do USA, a jej matka szantażuje Martina i żąda od niego, by zrzekł się praw do opieki nad synem. Inaczej doprowadzi do bankructwa i zamknięcia rozlewni mleka, którą Franziska kupiła kiedyś, żeby ratować markę mleka „Gruber”. Czy Martin odda swojego syna za gospodarstwo? Czy pogodzi się z matką swego dziecka? Czy nienawistna teściowa doprowadzi do upadku gospodarstwa jego rodziny? To jednak nie wszystkie kłopoty doktora Martina Grubera i innych mieszkańców miasteczka… Czy bohaterowie serii poradzą sobie na życiowych zakrętach?
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.