Animacja Platige Image z prestiżową nagrodą NAACP Image Awards
Animacja „Lil' Ruby” została zwycięzcą w kategorii krótkometrażowy film animowany w tegorocznym konkursie organizowanym przez National Association for the Advancement of Colored People. Zrealizowany przez Platige Image, wspólnie z amerykańską agencją The Martin Agency, projekt w unikalny sposób łączy animację 3D z 2D, tworząc stylizowaną produkcję o wyjątkowym charakterze wizualnym. Trwający 9 minut film został stworzony głównie przy użyciu Unreal Engine 5.
Nagrodzona animacja to nowoczesne podejście do klasycznych bajek, uwzględniającym silne postacie kobiece i dostosowane do obecnych czasów relacje między bohaterami. Tworząc ten obraz Platige musiał oddać specyficzny klimat opowieści. Wymagało to zastosowania unikalnego zestawu narzędzi i rozwiązań technologicznych łączących klasyczną kreskę z nowoczesnymi animacjami real-time.
To nie pierwsza nagroda dla tego filmu stworzonego przez polskie studio. W grudniu ubiegłego roku animacja została doceniona na Chicago International Children’s Film Festival - jednym z najważniejszych tego rodzaju festiwali na świecie, przyciągającym filmowców, animatorów i twórców z całego świata, a także promujące kreatywność oraz wartości edukacyjne w dziedzinie sztuki filmowej.
Film „Lil' Ruby” powstał na zlecenie The Martin Agency. Rola Platige nie ograniczała się tylko do realizacji technicznej, ale obejmowała również reżyserie i art directing. Ze strony Platige Image za projekt odpowiadali: Bartek Kik – reżyser, Hanna Drewek – producent, Marek Gajowski – CG Supervisor, Tomasz Karelus – Art Director oraz Aurelien Simon – producent wykonawczy.
NAACP Image Awards każdego roku przyznaje kilkadziesiąt nagród dla najlepszych filmów, programów telewizyjnych, dzieł literackich oraz muzycznych.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.