Chłopaki nie płaczą? Bolączki dorastania w miniserialu ‘Jeden z chłopaków’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Grupa dziewięciu chłopców z małego, urokliwego miasteczka w Danii, przygotowuje się do wyjątkowej podróży, która ma ich zmienić w ‘prawdziwych’ mężczyzn. Jednym z nich jest Lau, który mocno wyróżnia się na tle reszty chłopaków, przez co spotyka go wiele trudności. Ale czy to oznacza, że nie jest ‘prawdziwym’ mężczyzną? Miniserial ‘Jeden z chłopaków’ to poruszająca historia, przedstawiona z autentycznego, queerowego punktu widzenia. To produkcja zabawna, wzruszająca, czasem wręcz poetycka – z pewnością rozerwie serca widzów na milion drobnych kawałków. Serial ‘Jeden z chłopaków’ będzie dostępny już 18 maja wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Taki jak oni
Fajtłapowaty Lau wyrusza w podróż, podczas której będzie musiał dowieść swojej męskości. Razem z kolegami ma przejść inicjację, jednak całe przedsięwzięcie nie do końca przebiega zgodnie z planem. Możliwość znalezienia się w gronie chłopców biorących udział w wyprawie to prawdziwy zaszczyt, ale chłopiec nie odnajduje się wśród popularnych kolegów, którzy w wolnych chwilach popijają piwo w tajemnicy przed dorosłymi. Nie ma pojęcia o piłce nożnej, brakuje mu zręczności akrobaty i stanowczo odbiega od męskich ideałów czy oczekiwań społecznych.
Inny świat
Jednak, gdy przebywa z Akslem, trafia do innego świata. Nowo poznany chłopiec jest doskonałym przykładem na to, że nie ma jednego, właściwego sposobu na bycie mężczyzną. Przyjechał ze stolicy i nie boi się wyróżniać, jest otwarty i pozostaje wierny samemu sobie. Jego postawa imponuje Lau, fascynuje go. Chłopiec musi poradzić sobie z własnymi emocjami, ponieważ nie może dłużej udawać kogoś, kim nie jest. Zwłaszcza, gdy trafił mu się taki kompan jak Aksel.
Społeczeństwo
Serial ‘Jeden z chłopców’ porusza ważne społeczne tematy, takie jak seksualność, męskość, nękanie przez rówieśników czy poczucie odmienności. To błyskotliwa i łamiąca serca opowieść rozgrywająca się w małym prowincjonalnym miasteczku, które choć znajduje się w odległej Danii, to wiele z elementów zachowań jego mieszkańców będzie nam bliskich. Widzowie będą towarzyszyć Lau w podróży w głąb siebie, szukaniu własnego ja bez względu na to, co myśli o tym społeczeństwo. W świecie queer mężczyźni często przełamują stereotypy i normy, mogą wyrażać swoją tożsamość w sposób, który niekoniecznie odpowiada tradycyjnym wyobrażeniom o męskości.
Obsada
W głównej roli wystąpi Jonathan Tage Pedersen (‘For My Brother’). U jego boku zobaczymy innych aktorów młodego pokolenia takich jak Jacob Spang Olsen (‘Salsa’), Oliver Tikotzki (‘Klassen’) czy Mingus Hassing Hellemann (‘Far til fire i solen’). W produkcji wystąpili również dorośli aktorzy: Morten Burian znany z filmu ‘Goście’, który uzyskał nominację w kategorii ‘najlepszy horror’ plebiscytu Critics Choice Super Awards 2023 i z produkcji ‘Miłość dla dorosłych’, oraz Rasmus Botoft ('Kobieta w klatce', 'Lykke').
Cieszę się, że mogłem być częścią tego projektu. To niezwykłe doświadczenie, ale też ogromne wyzwanie, ponieważ serialowy Lau jest moim przeciwieństwem. To typ samotnika, podczas gdy ja jestem bardzo otwarty na świat. Jednak trafiłem na świetnego instruktora – Teys znacznie ułatwił mi to zadanie i wiele mnie nauczył. Mam nadzieję, że w przyszłości również będę miał okazję z nim współpracować. – mówi Jonathan Tage Pedersen.
Twórcy
Twórcą produkcji ‘Jeden z chłopców’ jest Teys Schucany (‘Supernova’), który odzwierciedlił w niej własne przeżycia. Serial został wyprodukowany dzięki zwycięstwu w plebiscycie Viaplay Original Talent Awards, czyli inicjatywie mającej na celu promowanie młodych skandynawskich twórców i prezentowaniu ich twórczości na całym świecie.
Zależało mi na stworzeniu serialu, jakiego brakowało w czasach mojej młodości. Dorastałem z dala od miasta i sam doświadczyłem nękania ze względu na swoją odmienność. Nie pasowałem do obowiązujących standardów, nie wiedziałem, jak się zachowywać i wyrażać. Kiedy jesteś ‘inny’ nieustannie szukasz miejsca, w którym będziesz się czuł dobrze taki, jaki jesteś. Mam nadzieję, że ‘Jeden chłopaków’ pokaże młodym ludziom, gdzie go szukać. – komentuje Teys Schucany.
Teys odpowiada za reżyserię, jest również współautorem scenariusza, który stworzył razem z Frederikiem Rye Nielsenem (‘What we lose’). Producentami z ramienia Apple Tree zostali Mathias Bruunshøj Jakobsen (‘Baby Fever’, ‘Wild Men’) i Rikke Rolver Elk. Producentem wykonawczym jest Piv Bernth (‘Most nad Sundem’, nominowane do nagrody Emmy 2011 i Złotego Globa 2022 'Dochodzenie'). Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay Group jest Anne Borggaard Sørensen (‘Camino’, ‘Boys’).
Serial ‘Jeden z chłopców’ składa się z czterech odcinków trwających około 17 minut. Wszystkie części będą dostępne za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay już 18 maja.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.