Komunikaty PR

Furia i Trom. Nowe produkcje oryginalne z gatunku noir nour już na Viaplay

2022-03-08  |  08:00

Na platformie Viaplay pojawia się coraz więcej wyjątkowych produkcji oryginalnych. Na specjalną uwagę zasługują najnowsze seriale: ‘Furia’, czyli dzieło Gjermunda Stenberga Eriksena ("Układ"), zdobywcy międzynarodowej nagrody Emmy za Najlepszy Serial Dramatyczny, a także pierwsza w historii produkcja kręcona na Wyspach Owczych - ‘Trom’. Premiera serialu ‘Trom’ odbędzie się 3 kwietnia na Viaplay, a pierwszy sezon ‘Furii’ właśnie trafił na polską wersję platformy.

 

Furia – dzieło zdobywcy nagrody Emmy

Serial Furia to ośmioodcinkowy dramat, który był kręcony w Norwegii i w Niemczech. Fabuła pokazuje brutalny i niepokojący świat prawicowych ekstremistów. Szokujące morderstwo, do którego dochodzi w idyllicznym norweskim miasteczku, zostaje przydzielone detektywowi Asgeirze, który dociera do tajnej policjantki Ragny, mającej za zadanie przeniknięcie do nacjonalistycznej subkultury. Wkrótce okazuje się, że infiltrowana grupa dopuszcza się międzynarodowych aktów terrorystycznych. Policjantka przeżywa więc podróż do przerażającego podziemnego świata nienawiści, w wyniku czego ujawnia spisek terrorystyczny, którego korzenie sięgają od norweskich gór po samo serce Europy. Czy wszystkie osoby, z którymi ma styczność faktycznie są tymi, za które się podają?

 

‘Rzadko widuje się kobiece role, które są napędzane skrajnym gniewem, jak dzieje się to w przypadku Regny. Dzięki temu bohaterka jest niezwykle złożoną postacią, co czyni ją ponurą, ale też fascynującą częścią wielopłaszczyznowej i niezwykle aktualnej fabuły. ‘Furia’ porusza jeden z najbardziej niepokojących tematów, jakie dotychczas zostały dotknięte w oryginalnych serialach Viaplay. To noir nour z prawdziwie mrocznego miejsca. Zebraliśmy najwybitniejszych norweskich twórców, by opowiedzieć niezwykle ambitną, angażującą i niepokojącą historię, która trafi do widzów Viaplay na wszystkich rynkach’ – mówi Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer.

 

Reżyserią serialu zajął się Magnus Martens, który ma na koncie takie produkcje, jak ‘Agenci S.H.I.E.L.D.’, ‘Banshee’, ‘The Walking Dead: Nowy Świat’, oraz Lars Kraume, czyli twórca filmów ‘Fritz Bauer kontra państwo’, ‘Milcząca rewolucja’ i innych. W ‘Furii’ wystąpili m.in. Trond Espen Seim ("Układ"), Preben Hodneland (‘Upadając’, ‘The Machinery’) i Henrik Mestad (‘Norweski speed’, ‘Okupowani’).

 

Trom – pierwsza w historii oryginalna produkcja kręcona na Wyspach Owczych

Kolejną nowością z kategorii noir nour jest sześcioodcinkowy skandynawski serial kryminalny opowiadający historię dziennikarza, który pewnego dnia dostaje wiadomość od młodej kobiety, oświadczającej mu, że jest jego córką, a jej życie jest w niebezpieczeństwie. Bohater jest zmuszony do powrotu na Wyspy Owcze, gdzie dowiaduje się, że jego domniemane dziecko zostało zamordowane, widząc ciało dziewczyny pływające w krwawych po polowaniu na wieloryby wodach. W tej sytuacji w głowie Hannisa pojawia się coraz więcej pytań. Mężczyzna postanawia szukać odpowiedzi. Wkrótce wdaje się w konflikt z miejscową inspektor, która odkrywa sieć tajemnic w odizolowanej społeczności. Jak daleko Hannis jest w stanie się posunąć, by poznać prawdę?

 

Główną rolę w serialu odegrał popularny duński aktor Ulrich Thomsen, znany z produkcji takich, jak ‘Banshee’, ‘Czarna lista’, ‘Nowy papież’, czy oryginalnej produkcji Viaplay ‘Twarzą w twarz’.

‘Gra w serialu Trom to niesamowite doświadczenie, nigdy wcześniej nie byłem na Wyspach Owczych. Ponownie miałem okazję spotkać się z reżyserem Kasperem Barfoedem, z którym tworzyłem wcześniej film ‘Lato ‘92’. Poza tym to będzie bardzo ekscytujący serial, który jest aktualny pod względem politycznym, a miejsce, w którym kręciliśmy, nie było nigdy wcześniej eksploatowane pod kątem filmów i seriali. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę wziąć udział w takiej produkcji.’ – komentuje Ulrich Thomsen.

 

‘To pierwszy w historii serial, który będzie kręcony na Wyspach Owczych. Trom jest przełomową produkcją pod wieloma względami. Współpracujemy przy tym projekcie z niezwykle utalentowanymi ludźmi, fabuła dotyczy zagadkowego morderstwa. Wplecione są tu również elementy duchowe i fascynujące ludowe opowieści, a wszystko to dzieje się na ponurym, a zarazem pięknym tle Oceanu Atlantyckiego. Nie możemy się doczekać, by pokazać ten wyjątkowy filmowy spektakl i w końcu umieścić Wyspy Owcze na mapie produkcji filmowych’ – komentuje Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer

 

Trom to dzieło Torfinnura Jákupssona i Donny Sharpe oparte na bestsellerach cenionego autora Jógvana Isaksena, który pochodzi właśnie z Wysp Owczych. Reżyserią zajął się Kasper Barfoed, a produkcją REinvent Studios we współpracy z Kyk Pictures, True North i ZDF/ARTE. Serial jest wspierany przez Nordisk Film & TV Fond, Faroese Film Institute oraz program Creative Europe MEDIA Unii Europejskiej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.