Nowy kanał Arte.Tv Dokumenty na YouTubie
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Bezpłatna, europejska platforma streamingowa ARTE.tv uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej aktualnych reportaży i filmów dokumentalnych, kręconych przez europejskich filmowców i mogą na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie.
Do sieci kanałów ARTE w serwisie YouTube dołączył ARTE.tv Dokumenty - polskojęzyczny kanał z filmami dokumentalnymi i reportażami na różnorodne tematy: geopolityki, gospodarki, społeczeństwa, kultury, nauki i ekologii. Codziennie są dodawane nowe programy i pokazywane nowe historie, które poruszają i interesują widzów.
- Celem kanału ARTE.tv Dokumenty jest informowanie i poszerzanie horyzontów, by odbiorcy mogli zmienić perspektywę i zrozumieć, jak żyją, myślą i czują ich bliscy sąsiedzi lub ludzie w odległych zakątkach świata, wychowani w innych przekonaniach, tradycji i warunkach społecznych. W ARTE.tv Dokumenty w większości będą dostępne krótkometrażowe filmy na najbardziej aktualne tematy. Dzięki temu chcemy dotrzeć do młodszego widza, który często w ciągu dnia ogląda filmy na platformach streamingowych i chce wiedzieć na bieżąco, co się dzieje w świecie. Serdecznie polecam do obejrzenia reportaże z wojny w Ukrainie, dokument o polskiej rewolucji wegańskiej czy nominowany do Oscara w 2017 roku film „Watani. My Homeland” Marcela Mettelsiefena - mówi Berenika Wyrzykowska-Novi, redaktorka naczelna polskiej wersji ARTE.tv.
YouTube jest najczęściej odwiedzaną platformą wideo w Polsce, dlatego stacja ARTE chce zaoferować polskiej społeczności internautów najlepsze europejskie filmy dokumentalne i reportaże, które będą mogli oglądać w warunkach, które sobie cenią - w telefonie, na tablecie, dostępne w każdej chwili, w całości, za darmo i z napisami po polsku.
Idea kanału ARTE.tv Dokumenty opiera się na sprawdzonej formule redakcyjnej stawiającej na analizowanie złożonych problemów świata dzięki codziennej ofercie nowych materiałów wideo poświęconych polityce, kulturze i społeczeństwu. ARTE.tv Dokumenty w języku polskim to już piąty taki kanał w serwisie YouTube po ARTE.tv Documentary w języku angielskim i ARTE.tv Documentales w języku hiszpańskim.
Wszystkie filmy dokumentalne i fabularne ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na platformie VOD https://www.arte.tv/pl.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.