Finałowy pokaz mody SHEIN X Global Challenge 2024 w Singapurze
SINGAPUR, 23 września 2024 – Zwyciężczyni i finaliści konkursu SHEIN X Global Challenge 2024 wzięli udział w pokazie mody, który odbył się 19 września 2024 roku w ramach corocznej gali SHEIN w Singapurze. Wyjątkowe projekty, które stworzyli, pokazały talent, kreatywność oraz niesamowite osiągnięcia w dziedzinie mody tych początkujących twórców. Tegoroczni uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować trzy pełne stylizacje na sezon wiosna/lato 2024, odnoszące się do motywu przewodniego: blasku.
Zwyciężczynią została Eleonora Falcone (Włochy), a wśród finalistów znaleźli się: Amanda Marques Parron (Brazylia), Juliana Cavalcanti de Siqueira (Brazylia), Yolanda Silveira Fernandes (Brazylia), Annavittoria Palma (Włochy), Émilie Kissita (Francja), Frenki Ceko (Albania), Fungai Sarah Muzoroza (Wielka Brytania), Kevon Albright (USA) oraz Yuto Nomura (Japonia). By dotrzeć do finału w Singapurze, młodzi projektanci musieli pokonać prawie 1 000 konkurentów z ponad 70 krajów.
„To było niesamowite doświadczenie i wciąż trudno mi w to uwierzyć! Widząc mój zwycięski projekt na wybiegu podczas corocznej gali SHEIN w gorącym Singapurze, czułam, że to najważniejsze osiągnięcie w trakcie tej niespodziewanej, ale fascynującej podróży” – powiedziała Eleonora Falcone, zwyciężczyni SHEIN X Global Challenge 2024. „Teraz jako pełnoprawna projektantka SHEIN X nie mogę doczekać się stworzenia komercyjnej kolekcji dla klientów SHEIN z całego świata!”
Pokaz został zrealizowany przez Daniela Boeya, zwanego „ojcem chrzestnym singapurskiej mody”, a na wybiegu wystąpiło osiem modelek, które zmagały się w przeszłości z rakiem piersi.
„SHEIN X Global Challenge podkreśla zaangażowanie SHEIN we wspieranie wybitnych projektantów z całego świata, co przyspiesza ich drogę do zbudowania własnej marki rozpoznawalnej na całym świecie. Zwyciężczyni i finaliści w 2024 roku rywalizowali ze sobą na międzynarodowej scenie i odnieśli niepodważalny sukces. Jesteśmy niezwykle dumni z ich osiągnięć. Przyszłość mody prezentuje się w jaśniejszych barwach dzięki ich determinacji i odwadze do zrobienia pierwszego kroku w ramach konkursu SHEIN X Global Challenge” – powiedział Leonard Lin, Prezes EMEA, Dyrektor Generalny ds. Public Relations oraz Dyrektor Generalny SHEIN w Singapurze.
Oprócz projektów stworzonych w ramach SHEIN X Global Challenge na wybiegu zaprezentowano także najnowsze kolekcje SHEIN X, stworzone przez projektantów takich jak Alice McCall (Australia), MAALAVIDAA (Kanada), GAWX (Meksyk), ISELACOS (Meksyk), SV Pattern Studio (Hiszpania), Deniz Iseri (Turcja) oraz Duchess Plum (Wielka Brytania).
W trakcie tego samego pokazu SHEIN X pojawiły się również kreacje będące zapowiedzią dwóch nowych kolekcji, które powstały we współpracy z Nanyang Academy of Fine Arts oraz University of the Arts Singapore. Wspierają one Breast Cancer Foundation (BCF) oraz Dress for Success Singapore (DFSS). Premiera tych kolekcji jest planowana na październik 2024 roku.
Nadrzędnym celem przy tworzeniu kapsułowej kolekcji SHEIN X NAFA X BCF było podkreślenie odwagi i siły kobiet, które mierzyły się z rakiem piersi. W ramach kampanii wspierane są działania fundacji BCF zwiększające świadomość na temat raka piersi w Singapurze. Organizacje zapewniają również niezbędną pomoc psychologiczną osobom zmagającym się z chorobą.
W tej niezwykłej i wspierającej lokalne społeczności kolekcji kapsułowej SHEIN X NAFA X DFSS znalazły się eleganckie, ale przystępne cenowo stylizacje, które sprawią, że kobiety będą pewne siebie i swojego profesjonalizmu, nie tylko w sytuacjach zawodowych, ale też na co dzień.
O SHEIN X
SHEIN X to program działający pod marką SHEIN – globalnego sklepu internetowego z modą i produktami lifestyle – który współpracuje z niezależnymi projektantami, aby wprowadzać na rynek ekskluzywne kolekcje. Każda premiera eksponuje oryginalność utalentowanych twórców z całego świata i łączy wysoką modę z przystępnością cen, nadając designerski akcent wszystkim stylizacjom.
Aby dowiedzieć się więcej o SHEIN X, odwiedź us.shein.com/campaigns/sheinxcollabs
O SHEIN
SHEIN to globalny sklep internetowy z modą i produktami lifestyle’owymi, oferujący odzież i produkty marki SHEIN od globalnej sieci dostawców, a wszystko to w przystępnych cenach. Z siedzibą w Singapurze, SHEIN pozostaje zaangażowany w zapewnienie wszystkim dostępu do piękna mody, promując wiodącą w branży metodologię produkcji on demand (na żądanie) dla inteligentniejszego, gotowego na przyszłość przemysłu.
Aby dowiedzieć się więcej o SHEIN, odwiedź www.sheingroup.com.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne
Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Prawo
Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.