Fundacja Avalon dołącza do szeregu organizacji w ramach akcji #BiegamDobrze!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fani biegania z pewnością są zaznajomieni z projektem #BiegamDobrze zainicjowanym przez Fundację Maraton Warszawski. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w sportowych eventach, takich jak 18. PÓŁMARATON WARSZAWSKI, 11. NEW BALANCE BIEG NA PIĄTKĘ, 46. NATIONALE-NEDERLANDEN MARATON WARSZAWSKI będzie mógł wesprzeć zbiórką środków Fundację Avalon.
Zostań dobroczynnym bohaterem!
Każdy, kto lubi biegać i planuje wziąć udział w wydarzeniach sportowych Fundacji Maraton Warszawski, może podczas rejestracji na dany event wybrać Fundację Avalon. Następnie należy zachęcić znajomych do wsparcia swojej imiennej zbiórki. Środki finansowe trafiają do wybranej organizacji, gdy zbierze się minimalną kwotę dla danego biegu: Półmaraton – 400 zł, Bieg na piątkę 5 km – 200 zł. Gdy ten cel zostanie osiągnięty, biegacz otrzymuje specjalny dobroczynny pakiet startowy od Fundacji Avalon.
Wszystkie osoby, które zdecydują się pobiec na rzecz Fundacji Avalon, otrzymają numer startowy z logiem Fundacji Avalon oraz pakiet gadżetów. W dniu zawodów Fundacyjna ekipa będzie kibicować tym, którzy poprzez bieg wesprą działania organizacji. Z kolei Fundacja Maraton Warszawski zapewni charytatywnym biegaczom dedykowane stoisko w Biurze Zawodów do odbioru pakietów oraz specjalną strefę masażu po biegu.
To unikatowa okazja do zyskania tytułu Avalończyka, bo każdy ma swój maraton! Zakładając zbiórkę na rzecz Fundacji, możesz stać się Dobroczynnym Bohaterem i uzyskać charytatywny pakiet startowy Fundacji Avalon, a do niego w gratisie dokładamy najlepszych kibiców w specjalnej strefie na trasie i super przywileje w formie dedykowanego punktu odbioru pakietów startowych i dostęp do strefy masażu po biegu! Spotkajmy się podczas biegu i cieszmy się razem z możliwości zmiany świata na lepsze! - Marcin Podstawka, główny specjalista ds. fundraisingu, Fundacja Avalon.
Wszystkich miłośników sportu Fundacja Avalon zaprasza do przyłączenia się do akcji #BiegamDobrze. Dzięki tej wspólnej, sportowej przygodzie możemy budować świat bez barier i ograniczeń. To wszystko po to, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły się realizować w każdym aspekcie życia. Wszystkich, którzy nie biorą udziału w biegach, serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórek biegaczy z drużyny Avalonu!

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.