Galeria Młociny i EPP wspólnie z pomocą Fundacji Malwa
Należąca do EPP i Echo Investment bielańska Galeria Młociny regularnie wspiera lokalną społeczność. W listopadzie pracownicy centrum handlowego oraz spółki EPP ponownie wyciągnęli pomocną dłoń w stronę potrzebujących. W ramach wolontariatu wspólnymi siłami przeprowadzili remont ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego Fundacji Malwa, zapewniając jego przyszłym mieszkańcom bezpieczną i przyjazną przestrzeń.
Galeria Młociny jest stałym elementem życia społecznego mieszkańców Warszawy. Centrum handlowe regularnie angażuje się w akcje pomocowe, wspierając przede wszystkim sąsiedzką społeczność Bielan – między innymi Fundację Malwa, opiekującą się osobami z niepełnosprawnościami. Teraz, gdy nadarzyła się okazja, by pomóc jej ponownie, pracownicy Galerii Młociny zareagowali bez wahania. W ramach inicjatywy EPP, wspierany przez przedstawicieli centrum handlowego zespół wolontariuszy z centrali spółki przeprowadził prace wykończeniowe pomieszczeń w domu Fundacji, do którego w styczniu wprowadzą się podopieczni. W akcję włączyli się także najemcy bielańskiego obiektu, którzy przekazali niezbędne do zrealizowania prac środki chemiczne oraz przekąski i ciepłe posiłki. Wolontariat ten stanowił zarazem jedną z ponad setki jubileuszowych dobroczynnych akcji, które EPP i podległe jej obiekty realizują w 2021 roku dla uczczenia pięciolecia spółki.
– Społeczność to ludzie, otoczenie naszego centrum handlowego. Nie przechodzimy obojętnie wobec potrzeb sąsiadów i z ogromną radością wspieramy ich na tyle, ile możemy. Bardzo się cieszę, że ponownie mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i wspólnymi siłami odświeżyć przestrzeń dla podopiecznych Fundacji Malwa – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.
W czasie trzydniowej akcji wieloosobowy zespół złożony z pracowników centrali EPP i Galerii Młociny odświeżył pomieszczenia ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego, odmalowując łącznie aż 800 m2powierzchni ścian i sufitów i montując szafki oraz uchwyty, a na koniec sprzątając pomieszczenia i szykując je w pełni na przybycie nowych lokatorów.
– Dzięki koleżankom i kolegom z siedziby EPP udało się zakupić na ten cel prawie 80 litrów farby, 400 m taśmy i 300 mkw. folii malarskiej, a w realizacji projektu uczestniczyło około 30 osób. Cieszymy się, że mogliśmy osobiście zaangażować się w pomoc i sprawić, że pomieszczenia domu Fundacji Malwa zyskały nowy blask. Mamy nadzieję, że naszą akcją nie tylko pomogliśmy samej Fundacji, ale też sprawiliśmy radość i przyjemność jej podopiecznym – mówi Emilia Zyskowska z Działu Marketingu Galerii Młociny.
Fundację Malwa tworzą niezwykli ludzie, którzy zapragnęli, by osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi znalazły na Bielanach przyjazny dom i opiekę, a także miały możliwość rehabilitacji i pozostawały w kontakcie ze specjalistami. Ośrodek został wybudowany na działce, którą założyciele otrzymali w wyniku starań od samorządu Gminy Bielany. Celem głównym Fundacji jest otworzenie domu całodobowego dla 12, a w przyszłości dla 24 osób oraz prowadzenie działań na rzecz społeczności lokalnej, jej aktywizacji, uwrażliwienia oraz rozwoju.
Akcję wsparli Najemcy Galerii Młociny:
SuperPharm, Tel Aviv, MK Bowling, Nalewak, Multikino, Pasibus, ThaiWok, The Body Shop.
Magia Świąt w Starbucks - napoje, które podbiją Twoje serce!
Uwolnij swojego wewnętrznego botanika z nowym zestawem LEGO® Ideas Ogród botanic
Prezent po polsku – konwenanse i uprzedzenia. Czego nie wypada?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.