“Gen” - thriller kryminalny z manifestem ekologicznym w tle
“Gen” autorstwa Juliusza Adela to debiut literacki z gatunku thrillera kryminalnego. Wyróżnikiem książki jest niewątpliwie fakt, że wątek przestępczy mocno naznaczony jest tematem żywności. Powieść wskazuje na powszechne zjawisko polegające na tym, że podczas zakupów nie zwracamy uwagi na etykiety, co może się zakończyć nawet śmiertelnym błędem. Wydanie książki zostało wznowione ostatnio przez wydawnictwo BookEdit.
Całość książki układa się w misternie poukładaną, wielowątkową, pełną tajemnic i nagłych zwrotów opowieść. Kiedy już wydaje się, że coś jest wyjaśnione, zaraz pojawia się nowa tajemnica. Fabuła wzbudza w czytelniku ciekawość, napięcie i chęć poznania zakończenia. Akcja rozwija się stopniowo, a sami bohaterowie są realistycznie wykreowani, z mocno zarysowanymi charakterami. Wszystkie wydarzenia poznajemy w książce z perspektywy kilku osób. “Gen” niesie za sobą przekaz dla czytelnika mówiący o tym, aby zawsze weryfikować intencje na pozór dobrze znanych nam osób. W świecie wykreowanym przez Adela z założenia dobre narzędzia służą bowiem złym celom, a osoby z kryminalną przeszłością są zdolne do szlachetnych czynów.
Fabuła książki rozpoczyna się od śmierci córki znanego dziennikarza podczas pobytu w szpitalu. Zatrudniony w tej placówce medycznej patomorfolog próbuje ustalić przyczynę zgonu dziewczynki. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się na forum internetowym, przez co traci swoje badania i sprowadza śmierć na innego lekarza i jego rodzinę. Komuś bardzo zależy na tym, żeby nikt nie ustalił przyczyny śmierci dziecka. Wszyscy zaangażowani w wyjaśnienie tej sprawy są pod stałą obserwacją, mają założone podsłuchy, są śledzeni i zastraszani. Nikt nie może czuć się bezpiecznie, bo w sprawę wmieszana jest Agencja... Tam kryje się ktoś, kto pociąga za sznurki i wszelkimi sposobami chce ukręcić łeb sprawie.
- Wartością, która zdominowała moje życie, jest natura - zwierzęta pełnią w niej dla mnie kluczową rolę. To z miłości do nich przestałem jeść mięso i produkty odzwierzęce. Oprócz tego moją wielką pasją jest gotowanie, pisanie i czytanie. Z nieoczywistego połączenia tych zamiłowań powstała książka o tytule “Gen”, którą pragnę się podzielić z czytelnikiem - mówi Juliusz Adel, autor.
Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna w największych księgarniach internetowych i stacjonarnych w Polsce.
BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki. Nakładem BookEdit ukazało się dotychczas 30 książek, m.in.: e-book “Pokonać siebie” Andrzeja Cichockiego, “Paranoja” Natalii Kostrzyckiej, “Ósmy kontynent” Mariusza Szeiba oraz “9 ognisk” Marka Tomalika.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.