Komunikaty PR

Gra o Tron na 4K UHD

2020-12-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Gra o tron” to epicka produkcja HBO, która zachwyciła świat! Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina zdobyła uznanie milionów fanów na całym świecie.

Najbardziej utytułowany serial w historii HBO, uhonorowany Złotym Globem i 59 nagrodami Emmy zadebiutuje po raz pierwszy zremasterowany w 4K UHD Blu-ray™ już 12 listopada w wydaniach Steelbook i standardowym pakiecie 4K UHD. Kompletna Kolekcja obejmuje sezony 1-8 serialu oraz wyjątkowe materiały dodatkowe. Cały serial w najwyższej jakości 4K! Zdrada, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają Westeros, a walka o Żelazny Tron jest okrutna i bezwzględna. Siedem rodów walczy na śmierć i życie o władzę nad krainą, w której lato trwa dziesięciolecia, a zima dłużej niż żyje człowiek.

Zdrada, pożądanie i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta. Tam, gdzie lato trwa dziesięciolecia, a zima przez całe ludzkie życie, trudności piętrzą się każdego dnia. Od pełnego intryg Południa przez barbarzyński Wschód i zlodowaciałą Północ, aż po pradawny mur, który strzeże królestwa przed tajemniczymi mocami ciemności, potężne rody zaangażowane są w bezkompromisową walkę o władzę.

Serial „Gra o tron” to zrealizowana z niezwykłym rozmachem ekranizacja bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni Lodu i Ognia”, wyprodukowana we współpracy z nominowanymi do nagrody Emmy® scenarzystami Davidem Benioffem („Troja”, „X-Men geneza: Wolverine”) i D.B. Weissem. W rolach głównych występują: zdobywca nagrody Emmy® oraz Złotego Globu® Peter Dinklage („Dróżnik”, „Piksele”), nominowana do nagrody Emmy® Lena Headey („300”, „300: Początek imperium”), Emilia Clarke („Zanim się pojawiłeś”), Nikolaj Coster-Waldau („Helikopter w ogniu”), Kit Harington („Pompeje”), Maisie Williams („Pustynne piekło”), Sophie Turner („Zabójcza”), Isaac Hempstead Wright („Caesar”), Gwendoline Christie („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”),

Przez lata współpracy na planie serialu zarówno aktorzy jak i twórcy „Gry o tron” niezwykle się ze sobą zżyli. Co więcej wokół serialu wyrosła także milionowa społeczność fanów, którzy z zapartym tchem czekali na emisję finałowego sezonu produkcji.

Będzie mi brakować na pewno ludzi z ekipy, przez te lata bardzo się zżyliśmy ze sobą. Ale z drugiej strony, czuję mimo wszystko ulgę, że to już koniec. Serio. Zobacz: serial cieszy się ogromną popularnością, budzi emocje i niezmienne zainteresowanie mediów. Obawiam się, że przy dwunastym sezonie w kolejce do wywiadu ustawiłyby się niedobitki dziennikarzy. Może, jeśli za kilka lat będę bezrobotny, jeszcze pożałuję tych słów, ale decyzja Dana Weissa i Davida Benioffa o zakończeniu w tym momencie wydaje mi się właściwa. Schodzimy ze sceny niepokonani podsumował decyzję o zakończeniu „Gry o tron” Nikolaj Coster Waldau.

To specyficzne uczucie, bo tak naprawdę nigdy nie wiedzieliśmy, kiedy nasza przygoda z „Grą o tron” dobiegnie końca. Wchodziłam na plan z założeniem, że showrunnerzy w każdej chwili mogą mnie uśmiercić, i pełna obaw otwierałam każdy nowy scenariusz. Wspaniale było dotrwać do finału. Wydawało mi się, że będę dzielna, ale ostatniego dnia zdjęciowego płakałam przez bite dwie godziny. Słyszałam tylko, jak ludzie zaglądali do mnie i mówili: „Dalej płacze” dodaje Gwendoline Christie.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Powieści fantasy nie są zbyt często ekranizowane, a w formie aktorskich produkcji telewizyjnych praktycznie nigdy. Nic więc dziwnego, że kiedy telewizja HBO kupiła w styczniu 2007 roku prawa do ekranizacji sagi „Pieśni Lodu i Ognia” jej miłośnicy na całym świecie z niecierpliwością zaczęli oczekiwać na premierę pierwszego odcinka, a na fanowskich forach zawrzało.

Twórcy serialu stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli nie tylko zmierzyć się z karkołomnym zadaniem wykreowania na małym ekranie fantastycznego, średniowiecznego świata, ale przede wszystkim musieli to zrobić na tyle dobrze, by nie rozczarować milionów wielbicieli twórczości George’a R.R. Martina.

− Lubię wątki wzorowane na autentycznych wydarzeniach, ale przedstawione w nowy, świeży i nieprzewidywalny sposób. A jeszcze bardziej niż wydarzenia, interesują mnie ludzie. Nawet najwięksi bohaterowie nie są wolni od słabości i nieobce są im chwile zwątpienia. Ludzie są skomplikowani i chciałem, by z podobnej gliny byli ulepieni moi bohaterowie – mówi autor cyklu „Pieśni Lodu i Ognia” George R.R. Martin.

Za fabularną stronę serialu odpowiedzialni są David Benioff i D.B. Weiss, którzy we współpracy z Martinem zaadaptowali na potrzeby scenariusza pierwszy tom sagi. – „Rodzina Soprano” w Śródziemiu – tak o „Grze o tron” mówił w jednym z pierwszym wywiadów David Benioff. I trudno się z nim nie zgodzić, bo choć akcja serialu rozgrywa się w fantastycznym świecie, to problemy, z którymi borykają się jego bohaterowie, są już jak najbardziej uniwersalne. Aby jak najbardziej wiarygodnie wykreować na ekranie krainę Westeros i jej mieszkańców do pracy przy serialu zatrudniono m.in. Davida J. Petersona – specjalistę od języków, który na potrzeby produkcji stworzył język plemienia Dothraków – z liczącym 1800 wyrazów słownikiem oraz własną gramatyką.

Oczekiwania wobec serialu były ogromne. Twórcom udało się jednak stanąć na wysokości zadania i „Gra o tron” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko widzów, ale również i krytyków, którzy chwalili cykl zarówno za rozmach, z jakim został zrealizowany, jak i za doskonały scenariusz oraz udane kreacje aktorskie. Potwierdzeniem tego jest Złoty Glob i 59 nagród Emmy, jakie serial zgromadził przez ostatnie lata na swoim koncie, stając się swoistym serialowym fenomenem.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH 4 UHD NA 3 PŁYTACH BLU-RAY:

Ponad 15 godzin dodatków specjalnych w tym:

  • dwuczęściowy program Gra o tron: Reunion Special prowadzony przez Conana O’Briena;
  • film dokumentalny Gra o tron: Ostatnia warta;
  • Podbój i rebelia: animowana historia Siedmiu Królestw;
  • komentarze audio aktorów i ekipy; sceny niewykorzystane;
  • materiały z planu;

 i więcej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV! Biuro prasowe
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w
Film PODRÓŻ PO WSPOMNIENIACH – WYJĄTKOWA HISTORIA ZWYKŁEJ RODZINY NA ARTE.TV
2024-06-21 | 01:00

PODRÓŻ PO WSPOMNIENIACH – WYJĄTKOWA HISTORIA ZWYKŁEJ RODZINY NA ARTE.TV

Dziecięce wspomnienie domu rodzinnego oraz jego historia bardzo często mijają się z rzeczywistością i stanowi wyidealizowany obraz przeszłości. Jak pamiętamy nasze dzieciństwo i naszych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.