Adam Giza prezenter TVP, z tytułem "Mistrz Telewizyjnego Przekazu"
Prezenter programów medycznych Telewizji Polskiej - "Info Med" sobota 16.45 TVP Info, oraz "Zacznij od zdrowia" niedziela 17:30 TVP2 został uhonorowany najwyższym odznaczeniem "Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia" - "Mistrz Telewizyjnego Przekazu". Giza rok wcześniej otrzymał tytuł "Medyczny Dziennikarz Roku 2021", a w 2020 roku za programy informacyjne "Koronawirus Poradnik" oraz "Koronawirus Szczepionka" otrzymał pierwszą nagrodę w tym konkursie. Adam Giza w minionym roku otrzymał także główną nagrodę kongresu "Zdrowie Polaków" z rąk organizatora, światowej sławy otolaryngologa profesora Henryka Skarżyńskiego.
"Wszystkie te nagrody, to nagrody personalnie dla mnie, ale mam pełną świadomość, że to laury dla całego zespołu Telewizji Polskiej, który ze mną pracuje! Dziękuje każdemu za wsparcie i nieśmiało proszę o więcej! Cieszę się, że nasze programy - zwłaszcza "Info Med", z którego jestem bardzo dumny zyskują wysokie oceny jury różnych konkursów. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, iż trafiają do szerokiej publiczności, publiczności, która mam nadzieję będzie coraz bardziej zmotywowana do badań profilaktycznych!".
Emitowany w każdą sobotę, przed "Teelexpressem" w TVP Info program "Info Med" to 15 minutowa audycja, w której Giza gości wybitnych profesorów medycyny oraz sam poddaje się licznym testom i badaniom.
Wśród wyemitowanych od 4 czerwca odcinków najwyższą średnią oglądalnością wg. AGB Nielssen cieszył się ten z 19 listopada, który śledziło średnio 460 669 widzów.
19.11.22 r. 460669
20.08.22 r. 370008
07.01.23 r. 367753
10.09.22 r. 351705
03.12.22 r. 350439
W emitowanym 21 stycznia odcinku (średnia widownia 320 811) Adam Giza w rozmowie z psychiatrą dr n. med Jackiem Koprowiczem przyznał się, że sam boryka się z depresją, czym wywołał spore zainteresowanie internautów i organizacji pomagającym pacjentom w walce z tą chorobą.
"Uznałem, że to odpowiedni moment aby dać świadectwo, iż warto sięgać po pomoc... w programie opowiedziałem o moich problemach i o tym dlaczego tak długo bałem się udać do specjalisty. Mam nadzieję, że dla moich widzów, dzięki mojemu wyznaniu decyzja o leczeniu będzie prostsza".
https://www.youtube.com/watch?v=uYDvK3EZmb8
Adam Giza poza programami medycznymi prowadzi w TVP Info
"Wstaje dzień", "O tym się mówi", "Portal Info Flesz". Sporadycznie widywany jest także w "Info Raporcie" i "Info Dniu". Jest także częstym ekspertem ds. zdrowia "Pytania na śniadanie".
Przykładowy odcinek "Info Med"
https://www.youtube.com/watch?v=dD5qvHKpyb4

“25 lat minęło…” - fenomen sukcesu Teatru Sabat

Kolacja pełna smaku i dobroci w Aspen Prime Ski & Bike Resort – 212 tysięcy zło

Wybierz się na kolację z ulubioną gwiazdą i pomóż chorym dzieciom!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.