HARDE LIVE: spotkanie z Hanną Dobrowolską, autorką reportażu „Wnuczkowa mafia"
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Spotkanie z Hanną Dobrowolską, autorką reportażu „Wnuczkowa mafia. Powiedz im, co masz, a wszystko Ci zabiorą” 2 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 na Instagramie: @hardewydawnictwo
WNUCZKOWA MAFIA. POWIEDZ IM, CO MASZ, A WSZYSTKO CI ZABIORĄ jest efektem kilkuletniego dziennikarskiego śledztwa Hanny Dobrowolskiej dotyczącego działalności międzynarodowej szajki pod przywództwem Arkadiusza Ł., zwanego „Hossem”. Ta tzw. wnuczkowa mafia zajmowała się okradaniem z oszczędności życia przede wszystkim starych lub samotnych ludzi. By pokazać skalę przestępczego procederu, wystarczy wspomnieć, że tylko przez 6 miesięcy 2019 roku polscy emeryci stracili przez mafię wnuczkową blisko 30 milionów złotych.
Pracując nad książką, Hanna Dobrowolska zgłębiła kilkaset tomów akt sądowych, rozmawiała z ofiarami, współpracowała z policjantami z wydziału kryminalnego, z psychologami zajmującymi się bezpieczeństwem seniorów, jak również z osobą blisko związaną z wnuczkową mafią. Książkę patronatem objęli: Super Express i Gazeta Senior.
Podczas spotkania Hanna Dobrowolska wyjaśni schemat działania mafii Arkadiusza Ł. i metodę na wnuczka, działania operacyjne prowadzone przez polską i niemiecką policję, zatrzymania i procesy sądowe, jak też odpowie na wszelkie pytania czytelników.
HARDE LIVE to cykl spotkań z autorami odbywający się w każdy wtorek i czwartek na instagramowym profilu HARDE. Relacją prowadzone są w formie LIVE i każdy czytelnik ma szansę na zadanie pytań autorowi bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejne spotkania zapowiadamy na www.facebook.com/hardewydawnictwo
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.