HARDE LIVE: spotkanie z Bożeną Stasiak, autorką książki „Zwierzenia Polaków"
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Bożena Stasiak napisała książkę „Zwierzenia Polaków. Listy intymne” z myślą o tych, którzy kochają się kochać, ale coś im przeszkadza, dla tych, którzy chcieliby, ale się boją, dla tych, którzy mogą, ale wydaje im się, że nie mogą i wreszcie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że seks to sztuka jednocześnie dawania i brania.
„Gra miłosna zwana wstępną”, „Szybki Bill”, „Żeby dwoje chciało na raz” to tylko przykładowe tytuły rozdziałów składających się na trzy części książki: ONA, ON, ONI. W każdym rozdziale publikowane są dobrane tematycznie fragmenty oryginalnych listów. 209 listów to 209 pytań dotyczących życia seksualnego, ale także zwierzenia, wątpliwości i poszukiwanie własnych ścieżek w sferze intymnej i relacji. To również 209 rzeczowych odpowiedzi Bożeny Stasiak popartych wiedzą i wynikami najnowszych badań.
Tym samym książka, choć nie jest poradnikiem, może pełnić rolę kompendium. Czytelnicy rubryki „Intymności” pytają m.in.: „Jak ją przekonać do seksu analnego?”, „On się masturbuje na moich oczach”, „Chyba jest gejem, bo chce tylko od tyłu”, „Mój penis jest krzywy jak dziób ptaka – czy to choroba?”, „Seks w trójkącie - czy to zboczenie?”.
Niektóre listy są zaproszeniem do rozmowy o seksie, inne dramatycznym wołaniem o pomoc. Zapewne każdy czytelnik znajdzie w książce pytanie, które go samego dręczy i odpowiedź, która być może rozwieje jego wątpliwości.
„Zwierzenia Polaków. Listy intymne” to nie tylko nietypowy poradnik. To również diagnoza intymnego życia Polaków. Nie zawsze budująca. Niezmiennie jednak ciekawa. Czytając „Zwierzenia Polaków. Listy intymne”, nie raz zdziwicie się, nie raz zaśmiejecie się i nie raz zapłaczecie. Spojrzycie też na swoje życie intymne i relację w związku inaczej.
Książkę można kupić na SKLEP.GRUPAZPR.PL oraz w innych sklepach internetowych z dostawą do domu.
HARDE LIVE to cykl spotkań z autorami odbywający się w każdy wtorek i czwartek na instagramowym profilu HARDE. Relacją prowadzone są w formie LIVE i każdy czytelnik ma szansę na zadanie pytań autorowi bez konieczności wychodzenia z domu. Kolejne spotkania zapowiadamy na www.facebook.com/hardewydawnictwo
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.