Komunikaty PR

Jak dostarczyć sobie codziennej dawki energii, kiedy słońce robi sobie przerwę?

2020-12-22  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.13 MB )

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla witalności i ogólnej kondycji organizmu. Kiedy wstajemy przed słońcem i kładziemy się długo po nim, ciężko nam żyć tak aktywnie, jak jeszcze parę miesięcy wcześniej. Istnieje jednak parę sposobów, które zapewnią Ci zastrzyk energii na cały intensywny dzień pracy.

Na dobry początek

Włoskie słodkie śniadanie, czyli ciastko i kawa? Czy może jajko sadzone na chrupiącym bekonie? Bez względu na to, co preferujesz na talerzu rano, nie rezygnuj z tego najważniejszego posiłku dnia. Delektuj się nim, nawet jeśli będzie trzeba wstać odrobinę wcześniej. Organizm Ci się odwdzięczy.

Ale jak to: jeszcze wcześniej?

Wypoczynek jest bardzo ważny dla zachowania całodziennej energii. Dlatego kładź się… może nie z kurami, ale tak, aby zapewnić sobie co najmniej 7,5 godziny snu i móc wstać z nową siłą witalną następnego dnia. A żeby pomóc sobie rano, nie zasłaniaj okien na noc. Nieśmiały blady świt da ci subtelniejszy sygnał do pobudki niż budzik.

Pilnuj swojego kubeczka

W ciepłych miesiącach łatwiej pamiętać o odpowiednim nawadnianiu się niż w sezonie jesienno-zimowym. A przecież w przegrzanych pomieszczeniach też trzeba często pić. Jeśli dorosły człowiek powinien przyjmować 2 litry, czyli 8 szklanek płynów dziennie, oznacza to, że mniej więcej co 2 godziny można sprawić sobie przyjemność w postaci kubka zielonej herbaty, kawy, naparu z imbirem czy orzeźwiającej wody. Od razu poczujesz, jak Twoja energia rośnie.

Bądź w formie każdego dnia!

Jeśli żyjesz naprawdę intensywnie i potrzebujesz szczególnego wzmocnienia organizmu, skorzystaj z właściwości żeń-szenia, rośliny znanej w medycynie ludowej od tysięcy lat. Nazywany korzeniem życia, solą ziemi, boskim zielem czy cudem świata, żeń-szeń wspomaga zarówno wydolność fizyczną, jak i umysłową. Dlatego jeśli czujesz spadek energii i zmęczenie, a aktywność jest dla Ciebie ważna, codziennie rozpuść w 200 ml wody musującą tabletkę Plusssz 100% Multiwitamina + Żeń-szeń. Ten specjalistyczny preparat zawiera kompleks 10 najważniejszych witamin w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce, a także ekstrakt z korzenia żeń-szenia właściwego, który pomaga zachować optymalną wytrzymałość i dobre samopoczucie.

Na pewno wiecznie nie masz czasu, ale…

…przynajmniej pół godziny dziennie przeznacz na aktywność fizyczną. Korzeń żeń-szenia pomaga przy zmęczeniu, więc nie masz wymówek! Może to być choćby spacer z psem – co najmniej jedno z was będzie szczęśliwe. Zieleń plus świeże powietrze równa się siła do działania i lepszy nastrój – każdy lekarz Ci to powie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.