Jak nadać wnętrzu lekkość?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
W krótkie zimowe dni częściej niż zazwyczaj można doświadczyć obniżenia nastroju i gorszego samopoczucia. Wszechobecna ciemność zmniejsza poziom życiowej energii, przez co czujemy się ociężali i zmęczeni. W walce z sezonowym marazmem warto sięgać po różne rozwiązania, a jednym z nich może być odpowiednia aranżacja wnętrz. Jasne kolory oraz lekkie w formie dekoracje, które przełamią dotychczasowe schematy aranżacyjne, wprowadzą nutę wigoru i uprzyjemnią czas oczekiwania na wiosnę.
Podstawową zasadą przy aranżowaniu lekkich w odbiorze wnętrz jest odpowiednia kolorystyka. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie jasnych barw, które nie tylko nie przytłoczą pomieszczenia, ale także dzięki zdolności odbijania światła optycznie je powiększą. Odcień złamanej bieli Linen White na ścianie wprowadzi do jadalni elegancką świeżość. Aby kolor ten jak najdłużej zachował swoje walory, warto postawić na wysokiej jakości farby o najwyższej klasie odporności na zmywanie i szorowanie na mokro, jak np. Beckers Designer Kitchen & Bathroom. Dzięki takiemu rozwiązaniu ściany można łatwo utrzymać w czystości i w rezultacie przez długi czas cieszyć się ich estetyką.
Sposobem na wykreowanie aranżacji, które cechuje zwiewność i subtelność, jest też wyposażenie wnętrz w meble o lekkiej bryle. Wsparty na smukłych, nieco rozłożonych nóżkach drewniany stół wyznaczy łagodny charakter wystroju. Jego prosta forma harmonijnie skomponuje się jednocześnie z podwyższaną, jasnoszarą sofą osadzoną na cienkich nogach, które nadadzą kanapie lekkość i nowoczesny look, a przy okazji pozwolą zachować kompromis między funkcjonalnością i nienagannym designem. Dyskretny szyk wprowadzą kremowe ściany pomalowane farbą Beckers Designer Collection w odcieniu Trust dopełniając całość aranżacji.
Sprawdzonym aranżacyjnym trikiem na podkręcenie lekkiego wystroju wnętrza są też dyskretne, nienarzucające się dekoracje. Zebrane w szklanym wazonie muszle czy przedstawiająca spienione morskie fale grafika pomogą przywołać związane z wakacjami wspomnienia i przypomnieć towarzyszące wówczas uczucia błogości i lekkości. Elementem spajającym wystrój będzie gustowna, drewniana etażerka. Jej zgrabny profil i biały blat zaakcentują delikatność wystroju, łagodnie odznaczając się od jasnej ściany w odcieniu Silver Pearl z palety Beckers Designer Colour.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.